Dynamika na zpěv a housle do 3500,-

Mikrofony a předzesilovače
_ravi_

Re: Dynamika na zpěv a housle do 3500,-

Příspěvek od _ravi_ » 13 dub 2010 10:38

Jestli levnej Sennheiser, tak bych spis nez e835, vyzkousel e840. Ta vlozka je hodne podobna e9xx rade. Krom toho ten mikrofon bere pekne i z vetsi vzdalenosti - je trochu jako kondenzator. A cena je vic nez dobra.
OT: mozna bych i nejakej prodal, mam jich docela dost

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 13 dub 2010 11:36

_ravi_ píše:Jestli levnej Sennheiser, tak bych spis nez e835, vyzkousel e840. Ta vlozka je hodne podobna e9xx rade. Krom toho ten mikrofon bere pekne i z vetsi vzdalenosti - je trochu jako kondenzator. A cena je vic nez dobra.
Díky za tip :wink:. Ale asi nejspíš vyzkouším ty akgčka.

Pořád váhám, jestli se vyplatí za tu D7 připlácet :( za D7 skoro 2x D5). Zatím akorát tak vím, že je lepší proti mou zmíňené zpětné vazbě a neměl by tak brát manipulační hluk ( což by v tomto případě vyznívalo jasně pro D5, v ruce ho totiž držet nebudu a vazba také nehrozí, bude se užívat v kostele, takže žádný hluk :wink:

Kdyby někdo narazil náhodou na zvukové srovnání těchto dvou mikrofonů, hoďte mi sem prosím link. Díky! :wink:

monoque

Příspěvek od monoque » 13 dub 2010 11:48

Vrzalík píše:
_ravi_ píše:Jestli levnej Sennheiser, tak bych spis nez e835, vyzkousel e840. Ta vlozka je hodne podobna e9xx rade. Krom toho ten mikrofon bere pekne i z vetsi vzdalenosti - je trochu jako kondenzator. A cena je vic nez dobra.

Pořád váhám, jestli se vyplatí za tu D7 připlácet :( za D7 skoro 2x D5). Zatím akorát tak vím, že je lepší proti mou zmíňené zpětné vazbě a neměl by tak brát manipulační hluk ( což by v tomto případě vyznívalo jasně pro D5, v ruce ho totiž držet nebudu a vazba také nehrozí, bude se užívat v kostele, takže žádný hluk :wink:

Kdyby někdo narazil náhodou na zvukové srovnání těchto dvou mikrofonů, hoďte mi sem prosím link. Díky! :wink:
Pokud se preci jen rozhodnes pro D7, tak jeste doporucuji srovnat s Audiotechnica AE6100, zda se mi vic prirozenejssi,plnejssi a je to hyperkardioda se skvele vyresenym internim odpruzenim mic. vlozky:-)za stejnou cenu me tenhle mic. nadchnul mnohem vic nez D7...

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 13 dub 2010 12:05

monoque píše:Pokud se preci jen rozhodnes pro D7, tak jeste doporucuji srovnat s Audiotechnica AE6100, zda se mi vic prirozenejssi,plnejssi a je to hyperkardioda se skvele vyresenym internim odpruzenim mic. vlozky:-)za stejnou cenu me tenhle mic. nadchnul mnohem vic nez D7...
Za kolik jsi ho našel? Tu D7 jsem totiž viděl za 3600,-( muziker) :wink: ( proto zvažuji jestli D5 nebo D7, moje hranice je cca +- 3500,-) Ta Audiotechnika se pohybuje kolem 5300,- ( aspoň co jsem se teď díval). To už je pro mě dost :wink: .

monoque

Příspěvek od monoque » 13 dub 2010 12:10

Vrzalík píše:
monoque píše:Pokud se preci jen rozhodnes pro D7, tak jeste doporucuji srovnat s Audiotechnica AE6100, zda se mi vic prirozenejssi,plnejssi a je to hyperkardioda se skvele vyresenym internim odpruzenim mic. vlozky:-)za stejnou cenu me tenhle mic. nadchnul mnohem vic nez D7...
Za kolik jsi ho našel? Tu D7 jsem totiž viděl za 3600,-( muziker) :wink: ( proto zvažuji jestli D5 nebo D7, moje hranice je cca +- 3500,-) Ta Audiotechnika se pohybuje kolem 5300,- ( aspoň co jsem se teď díval). To už je pro mě dost :wink: .

ajo vidis..ja koukal jen do ceniku(AE6100 5k2, D7S 5k5/D7 4k7)...v nemecku lze pod 200eur

muziker D7 188eur, thomann AE6100 199eur.

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 13 dub 2010 12:42

Vrzalík píše:

Neni zac, i tak bych to byt tebou vyzkousel, za ty penize hraje opravdu paradne. Zvlast na to, na co ho potrebujes. AKG dynamikam moc nefandim, z Audio Technik jsem nejakou dynamiku mel v bezdratu , ale ta se mi nelibila (divny sykavky), naopak jejich kondenzator hraje moc pekne (typy si bohuzel nevybavim).

kexik

Příspěvek od kexik » 13 dub 2010 13:12

aj D5 je odolnejsia voci spatnej vazbe ako sm58... a tiez je to superkardioida

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 13 dub 2010 14:05

_ravi_ píše:Neni zac, i tak bych to byt tebou vyzkousel, za ty penize hraje opravdu paradne. Zvlast na to, na co ho potrebujes.
Člověče, asi ho do toho výběru taky zahrnu ( e840). Ta e835 se mně na ty housle líbila. Normálně tady snad nechám hlasovat :lol:.

monoque

Příspěvek od monoque » 13 dub 2010 15:06

audiotechnika nema vsechny mikrofony dobre, hlavne ty levnejssi jsou o nicem, nicmene AE6100 se celkem vymyka beznym dynamikam..zni vic kondenzatorove a je proste vyborna, kdysi jsme srovnavali v 5ti lidech a meli jsme...SM58, Beta58, D5,840,845, OM2,OM3, OM6, Beyer..to uz nevim neaky Opus-handka a AE6100...a jednoznacne 6100..skvely prednes, dynamika, odolnost vuci vazbe lepsi nez uz audix om...

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 13 dub 2010 15:57

Monoque: jasny, verim tomu, ze to je urcite dobrej mikrofon - mam znacku AT docela rad (nejaky mikrofony od nich mame a jsme spokojeni). Rozhodne taky nechci tvrdit, ze e840 je spasa, jen, ze za ty penize je pekna a v ramci rozpoctu do 3500 by pro me byla v ramci pozadavku (housle/zpev) asi idealni volba. Na zpev ma takovej peknej mekkej charakter a k houslim by se hodilo, ze bere i z vetsi vzdalenosti. Pokud by mel dotycnej Vrzalik zajem a byl nekde z Prahy, popr z okoli C.Budejovic, muzu mu tu e840 pujcit na vyzkouseni.

A jeste - prave pro ten kondenzatorovej charakter jsem nepsal o Audixech ani Shurach, na ktery se musi zpivat zblizka.

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 13 dub 2010 17:07

Chtěl bych se zeptat, jak je to s tou charakteristikou těch mikrofonů.

Chápu to správně, že čím je užší charakteristika, tím míň bere a člověk si musí dávat bacha, jestli stojí v ose mikrofonu co možná nejblíž. Takže pokud bych se na to neměl tak soustředit, tak pro mě bude lepší ta kardioida ( e840) před tou superkardioidou? ( akg D5)

Když zpívám, tak se na ten mikrofon zrovna moc nelepím :wink: Na housle se mi taky hraje líp, když stojím trochu dál.

Aj bych si ten Sennheiser e840 půjčil na vyzkoušení. Bohužel mám to skoro přes celou republiku :( Su z Jižní Moravy :wink:

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 13 dub 2010 17:19

Takovy rozdil mezi kardioidou a superkardioidou pro zpevaky neni - zase tolik se lidi pred mikrofonem nehejbou a pokud ano, brzy si na to zacnou davat pozor. Spis by mela byt ta superkardioida trochu odolnejsi proti vazbe.
Zrovna minuly tyden jsme byli na jizni Morave na snure :).

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 dub 2010 17:47

No já myslím, že už zase moc přemýšlíš a moc to řešíš a hledáš velké rozdíly a zásadní detaily někde, kde až tolik nejsou (zvláště v této cenové kategorii). Myslím že na všechny zmíněné mikrofony to bude pro posluchače ve výsledku znít víceméně stejně - (blbě :) promiň (holt pořádně nazvučit akustické housle, aby zněly opravdu pěkně a naplno je skoro nemožné :wink: A ze sebelepších houslí se stává tak trochu naostřený plecháč ...

Rozdíly se budou spíš odvíjet od polohy nástroje a mikrofonu, použitého pultu, jeho nastavení, efektů, nesmíme zapomínat na typ použitých repráků atd. atd. Je to opravdu v podstatě jedno :) Snad jedna věc je asi jistá že na housle je na ozvučení lepší kondenzátorový než dynamický mikrofon ... A tak trochu chybí i podstatná informace - o jaký žánr se vlastně jedná ? Housle solo a zpěv (styl Bittová :) ? nebo housle jako součást nějaké kapely - rock, cimbálka, pop, folk ?
Jinak když jsem já hrával živě na koncertech, festivalech apod, tak mě nenapadlo nosit si s sebou nějaký vlastní mikrofon na ozvučení, ale vždycky dobře posloužili lokální zvukaři, kteří měli dostačující kolekci a výběr ... Nejdůležitější při ozvučení houslí je pěkný dozvuk :)

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 13 dub 2010 18:17

Spíš jako součást kapely v klidném kostelním prostředí. Někdy hraju sólo. Někdy zpívám sólo. Phantom nemáme ( max 15V). Máš pravdu, někdy jsou housle celkem pilka :wink: Takže mám experimentovat spíš s polohou houslí a mikrofonu?

To ale nemění nic na tom, že když jsem si zkoušel něco doma nahrát, tak ty housle přes sm57 se mi zdály takové zastřenější oproti Sennheiseru. Máš nějakou zkušenost s těmito dvěma mikráky? ( e840 a akg D5)

Nebo se na to mám vykašlat a nechat si podle fovy tu sm57?
Uvažuju, že bych ji prodal a koupil místo ní jeden z těch dvou mikráků.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 dub 2010 18:24

No nevím, ozvučovat housle v kostele by mi připadalo trochu jako hřích :)) Máloco zní pěkně jako akustické housle v kostele :) Co se týče mikrofonu, měl by to být aspon na housle kondenzátor, jinak to bude opravdu velmi necitlivé povrchní sejmutí zvuku ... (dynamické mikrofony nesejmou všechny ty jemné detaily a nuance houslí).

Odpovědět