Jaky mikrofon + prislusenstvi do 5 tis?

Mikrofony a předzesilovače
petrb

Jaky mikrofon + prislusenstvi do 5 tis?

Příspěvek od petrb » 25 lis 2010 08:57

Dobry den, zacal jsem doma tvorit elektronickou hudbu House/Techno/Acid a potrebuju do hudby neco namluvit/nazpivat. Vetsinou to pak pobezi ve smycce - znate to - porad jedno a to same do kola do zblbnuti ;)

V obyvaku (klasicky obdelnik v panelaku) mam v rohu u dveri svuj koutek. Akustiku resenou nemam vubec, protoze pouzivam studiova sluchatka misto monitoru (tvorim po vecerech). Mikrofon by byl pridelany na nejakem drzaku ke stolu - nevim jestli je nutny pavouk? Pop-filtr bych chtel (podle diskuzi tady na foru) asi kovovy?

Chtel jsem se tu tedy zeptat jaky mikrofon byste mi doporucili k me zvukove karte M-Audio Firewire 1814?

Karta ma phantom, takze nejspis kondenzatorovy? A vzhledem k neresene akustice s kardioidni charakteristikou?

Celkem na mikrofon, pavouk a pop-filtr mohu vynalozit 3 - 5 tis Kc.

Dekuji za kazdou radu!

petrb

Re: Jaky mikrofon + prislusenstvi do 5 tis?

Příspěvek od petrb » 25 lis 2010 09:07

Jeste sem davam priklad co bych chtel priblizne mluvit/zpivat - od 1:00 minuty:
http://www.youtube.com/watch?v=3M7cpJu607I

delay

Příspěvek od delay » 25 lis 2010 09:15

Oktava MK-319 nebo ADK Hamburg,
případně třeba Rode NT1.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 25 lis 2010 09:27

tak do 5 litru dynamiky Shure SM57 nebo BETA58 a v pripade kondiku Behringer C1, nebo Studio Projects B1... jestli chces usetrit na predzesiku, kup USB mikrak něco jako MXL pro1B, jinak ty MXL nemají marné ty levné kondíky, stejně tak Audio-Technica, Rode taky v klidu, ale už drahší... u těch USB micu bych si daval pozor na ovladače, protože jedna paní povídala, že třeba samson usb micy mají pak problem saby sebe najít v multitracku na vstupu

popfiltr si vyrobis, pavouka k vetsine micum dostanes, ta rode sada neni marna no... ale vzhledem k tvemu smyckoidnimu vyuziti bych sel do necoho levnejsiho

petrb

Příspěvek od petrb » 25 lis 2010 10:09

Pytkin píše:petrb : tu mas kompletku :

http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,4590,!PVS,4590
No prave tady na foru Rhode NT1 zase nekdo kritizoval. Ale podle toho co o nem verejne pisou tak ma byt uzasny. Jenze ja znam ty komercni reci. Problem je jeste, ze jsem z Usti nad lLabem a tady si bohuzel nic nemuzu osobne vyzkouset :( - neni tu zadny velky audio obchod.

petrb

Příspěvek od petrb » 25 lis 2010 10:13

Fractal píše:tak do 5 litru dynamiky Shure SM57 nebo BETA58 a v pripade kondiku Behringer C1, nebo Studio Projects B1... jestli chces usetrit na predzesiku, kup USB mikrak něco jako MXL pro1B, jinak ty MXL nemají marné ty levné kondíky, stejně tak Audio-Technica, Rode taky v klidu, ale už drahší... u těch USB micu bych si daval pozor na ovladače, protože jedna paní povídala, že třeba samson usb micy mají pak problem saby sebe najít v multitracku na vstupu

popfiltr si vyrobis, pavouka k vetsine micum dostanes, ta rode sada neni marna no... ale vzhledem k tvemu smyckoidnimu vyuziti bych sel do necoho levnejsiho
Radeji se zeptam - potrebuju ten predzesilovac jak pisete? Myslel jsem, ze ho ma ta moje zvukovka.
Behringer C1 jsem na netu u podobne zamerenych lidi uz videl a na RAP ho tu nekdo uz nekomu doporucoval.
Studio Projects B1 ma jeden znamej a rikal, ze by mohl stacit.

Potrebuju, aby to co budu nahravat bylo vyvazeny a s co nejmensim sumem. Je mi jasne, ze kazdy mikrofon ma jine podani.

petrb

Příspěvek od petrb » 25 lis 2010 10:15

delay píše:Oktava MK-319 nebo ADK Hamburg,
případně třeba Rode NT1.
Tu oktavu vim, ale tezko ji sehnat a bazarove veci ja uz radeji nechci - uz jsem se nachytal - zamlcena oprava a tak.

petrb

Příspěvek od petrb » 25 lis 2010 10:18

A ten popfiltr staci ta punccha a nebo doporucite radeji ten kovovy?
Kdyz si koupim treba ten Studio Projects B1 tak mi zbyte na ten kovovy.
Jo a ten pavouk je nutny v mem pripade kdyz ten mikrofon bude pripevneny na stole - jako lampicka?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 25 lis 2010 10:19

Jako prvni mikrofon a pro tve pouziti ten Rode prusvih nebude. Myslim, ze jako prvni mikrak ti to bude pripadat dobry;) A to prislusenstvi u toho neni uplne marny, precejen ty veci par stovek taky stoji. Preamp ti zatim staci na zvukovce. Az teprve kdyz zjistis co ti na tom zvuku vadi (jestli), tak muzes resit upgrade.

pripadne tohle je podle me zajimavy http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=5 ... rder=datum

delay

Příspěvek od delay » 25 lis 2010 10:21

Fractal: Proc resit USB a predzesik? Ma kartu s predzesilovacem.
petrb: RODE NT1 je OK, NT1-A je horsi, ale v porovnani se Studio Projects C1 je to nebe a dudy. Krom toho tu Oktavu MK-319 nebo ADK Hamburg seženeš do 5-ti tisíc a je to zase level up. Na MXL bacha, tam se vyhni modelu V6, je hodně barevnej a sedne málokomu.

Taky nezapomeň, že máš průměrný převodníky, preamp na kartě taky nic extra, tak to nechtěj dohánět mikrofonem, navíc bez akustiky atd.
Myslím, že pro začátek bude OK skoro cokoli...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 25 lis 2010 10:23

Pavouk je vždycky lepší (rozhodně nutnost v případě kondenzátorových majků - prostě odpružení od stojanu) a co se týče pop-filtru, tak samodomo lze udělat oba typy, ale jednak nad tím strávíš čas a jednak stejně musíš sehnat a upravit nějaký ten materiál; já jsem pro koupi.

Který z nich je pomalu jedno; síťkový má lepší pohltivost rázů a sykavek, naopak kovový zase tolik nestahuje výšky - ale všechno to jsou děsně malé nuance, tohle bych neřešil. Vem to podle vzhledu nebo podle momentální nálady :wink:

P.

delay

Příspěvek od delay » 25 lis 2010 10:27

Amorph píše:pripadne tohle je podle me zajimavy http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=5 ... rder=datum
Asi by to šlo, měl jsem ho taky, ještě za nějakejch 6000CZK asi 5 let zpátky, ale v porovnání s nejhorším kondíkem co jsem měl (Studio Projects C1) byl pořád hodně frekvenčně ořezanej, hlavně na basech. Samozřejmě měl i méně výšek, což by ale nemusel být takovej problém. Pokud by jsi chtěl hodně šetřit, tak můžu doporučit AKG D5, má takovej kondíkovej nádech, je dost detailní, ale pořád dynamika, takže zvuk je více uzavřenej a užší...

petrb

Příspěvek od petrb » 25 lis 2010 10:52

Dekuju vsem za cenne rady!

Na disku taky dobre pisou o M-Audio a Joemek MIC v teto cenove kategorii - oni to prave tam maj jako prislusenstvi k te moji zvukovce.

Tak zatim jsem nabral dojmu, ze do tech 5 tis by pro mne byl nejlepsi ten RODE NT1-A (all-in-one reseni). I kdyz ta komercni chvala me prave odrazuje. Ten Rhode NT1 (bez toho A) jsem nikde v nabidce nevidel.

Jeste jsem zapomnel na kabel. Protoze to budu mit prakticky hned u zvukovky tak bych si udelal kratsi:
- kabel http://www.audiotek.cz/product-34452-klotz-mc2000-black
nebo
- kabel http://www.audiotek.cz/product-34449-klotz-my206-black
- konektor http://www.audiotek.cz/product-13750-neutrik-nc-3mx
nebo
- lomeny konektor http://www.audiotek.cz/product-13798-neutrik-nc-3mrc
Je to spravny vyber?

Fractal

Příspěvek od Fractal » 25 lis 2010 11:03

delay píše:Fractal: Proc resit USB a predzesik? Ma kartu s predzesilovacem.
mel by to rychlejsi, jestli to chce jenom fakt na nejake voice smycky... a nemusel by resit kabel
delay píše:ale v porovnání s nejhorším kondíkem co jsem měl (Studio Projects C1) byl pořád hodně frekvenčně ořezanej, hlavně na basech
jojo, C1 je taky celkem pruser

Odpovědět