KUPA ZOSTAVY (Rode NT1A)

Mikrofony a předzesilovače
fova

Příspěvek od fova » 22 pro 2008 13:04

delay píše:Já měl C1 od Studio Projects, první i druhou variantu a je to mikrofon k blití... nejhorší co sem kdy měl v ruce.
:lol:

C1 a B1 byly jeden cas v urcitych americkych kruzich hodne chvalene. Mozna to bylo dane i agresivni propagaci od Alana Hyatta, ktery je (myslim) spoluvlastnikem firmy.
Tady se napriklad pekne oprel do Larryho Villelly z ADK:
http://www.sweetwater.com/forums/archiv ... -1050.html

Kdyz se mi pak ty SP mikraky dostaly do rukou, nedokazal jsem pochopit, co na nich ti vsichni lide vidi.

Holt neni radno davat na nazory na forech a lepsi je osobni zkusenost.

geo20

Příspěvek od geo20 » 22 pro 2008 16:04

dik moc...tak mikrofony mam uz vyriesene (respektive mam 2ch finalistov:P) este k tej zvukovke....

M-audio MobilePre USB..mate s tym nejake skusenosti?? myslim, ze k tejto neni treba tiez nic, iba pichnut do toho XLRko a nahravat ;)

alebo co tak kombo EMU 0202+preamp behringer mic100 a hotovo??

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 22 pro 2008 16:16

A co si myslíte o sE1000a USB? Je to hodně špatné?

Mě jentak napadlo, že bych chtěl mít něco, co nějak jakž takž nahrává a tohle USB řešení by mi ušetřilo dost peněz, protože bych nemusel (snad) kupovat předzesilovač a další věci.

geo20

Příspěvek od geo20 » 23 pro 2008 05:03

fova: este ak mozem otravovat chvilku, nemas nahodou niekde tu skladbu nahratu s mikrofonom MXL v67i?? a vseobecne ak by mal niekto co i len nejake sound sample tohto mikrofonu, alebo NT1Acka, bol by som zaviazany ;)

delay

Příspěvek od delay » 23 pro 2008 08:17

Počkej, něco sem kopnu...
Sakra, měl sem MXL V6, nylonku se zpěvem, ale zustalo to v CUBASE a ten už nemam...

fova

Příspěvek od fova » 23 pro 2008 09:25

Mam CD s nahravkami vsech MXL mikrofonu, ktere nahrali v jednom nemeckem studiu. Je to hodne kvalitne udelane - nahrane pres RME zvukovku a Apogee prevodniky a se slusnymi hudebniky a zpevaky.

U kazdeho mikrofonu tam jsou WAVy vokalu, rapu, bicich, akustickych nastroju, atd.

Muzu ti z toho vygrabovat do MP3 vokaly, rap a treba akustickou kytaru nahrane pres V67 a poslat ti to mailem.

Posli mi svuj e-mail pres PM nebo rovnou napis e-mail na adresu, kterou najdes pod kazdym mym prispevkem.
A dej mi par dni - jsou Vanoce.

Mobile Pre jsem nezkousel, ale povazuji to prakticky za to nejhorsi co muzes v oblasti musicmakingu koupit. Radsi bych ti doporucil tu 0202 + MIC100 = slusny setup pro zacatek.
Mozna i lepsi nez samotna 0404.

Nahravku NT1a zadnou nemam.

delay

Příspěvek od delay » 23 pro 2008 09:36

Tak mě to nakonec zabralo pres hodinu :(
Do PM ti posílám ukázky RODE NT1A vs MXL V6...

Osobně bych si nevybral ani jeden z nich. Na MXL mi vadí, že má celkem výšky a hodně moc barví, až tak komprimovaně a skoro to zní, jak kdyby zvuk už zpracovala MELODYNE.. Takovej divnej patos. NT1A má výšky podle mě poněkud méně štiplavé, ale celkově mi přijde malilinko zrnitej. Také je poměrně citlivý a je hodně náchylný na P, B a vůbec bych řekl, že hlas mu dělá trchu problémy. Malinko mi připoměl nenáviděný C1, nicméně takovej plech to zas není. NT1A je barevně neutrální a věrně snímá zabarvení hlasu... Frekvenčně mu něco chybí, asi středy.

Resumé: Kdybych musel, tak NT1A, protože MXL je na cokoli než na zpěv nepoužitelný. Ale podotýkám, že jiné modely než V6 nemám.

Link na download máš v PM, tak si udělej obrázek sám.

fova

Příspěvek od fova » 23 pro 2008 09:53

Nebo si stahni nahravky z webu. Tady je par prikladu:

Listening Sessions
------------------

V67G (ne V67i!):
http://www.thelisteningsessions.com/mp3 ... sion-5.mp3

Rode NT1a:
http://www.thelisteningsessions.com/mp3 ... sion-5.mp3

Front End Audio
---------------

V67i
http://www.frontendaudio.com/ProductDet ... =TechSpecs

V67G
http://www.frontendaudio.com/ProductDet ... ow=ExtInfo

Studio Audition
---------------

Tady muzes najit nahravky V67i, kdyz se proklikas menu:

http://www.studioauditions.com/jamroomsessions_home.php

fova

Příspěvek od fova » 23 pro 2008 10:29

Jindy2 píše:A co si myslíte o sE1000a USB? Je to hodně špatné?

Mě jentak napadlo, že bych chtěl mít něco, co nějak jakž takž nahrává a tohle USB řešení by mi ušetřilo dost peněz, protože bych nemusel (snad) kupovat předzesilovač a další věci.
Preamp skutecne nepotrebujes, protoze se to napaji pres USB.
Zalezi na tom, jake mas naroky na kvalitu vokalu - je to prece jen entry level.
Ale namam s nim zadnou zkusenost, takze nejlepsi bude pozadat Safu o zapujceni.

delay

Příspěvek od delay » 23 pro 2008 10:46

Z ukázek na Listening Sessions je zřejmé, že MXL má svůj charakter podobný na všech mikrofonech a hodně barví... Čili, já bych MXL nebral. Pro moje potřeby se nehodí.

fova

Příspěvek od fova » 23 pro 2008 10:53

Delay: To jsou ale ukazky V67G, nikoliv V67i.

V67G ma vintage (retro) charakter zvuku - zvyraznene stredy a zastrene vysky a celkove je nastaven tak, aby to znelo prijemne na poslech, nikoliv ciste.

V67i ma dvoji nastaveni - jak tu vintage barvu, tak moderni, jasnejsi a i ponekud cistejsi barvu.

geo20: Nemam ale potrebu za kazdou cenu tlacit MXL. Nejlepsi by bylo, kdybys sehnal vice penez, koupil oba, vyzkousel, co ti sedne a ve 30-ti denni lhute vratil ten, co se ti nebude libit.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 pro 2008 12:52

fova: fajn, diky za odpoved...skoda, ze to nema skladem, zkusil bych to celkem rad...

no moje naroky - do Oktava 319 a vsech dalsich potrebnych veci k tomu se mi na moje zacatecni pokusy kupovat nechce...behringer C-1 nechci, tak tohle SE me celkem zaujalo, ze by to mohlo byt lepsi nez ten C-1, neco mezi...
slo by mi jen o nahrani obcas nejakeho vokalu pro zname, nebo nejake hip-hopery co moc naroky nemaji...hlavne aby to moc nesumelo a nejak to snimalo aspon trochu normalne verohodne, citlive, ackoliv vim ze tohle ma nejakou malou membranu...

ma to teda divny ceny...thomann ma USB i normal verzi podivne za stejnou cenu, 120 EUR, ale safa ma USB verzi skoro 2x drazsi, nez tu normalni a tu normalni ma zase levnejsi, nez thomann, jet o divny, asi mu napisu...

geo20

Příspěvek od geo20 » 23 pro 2008 17:45

chalani, velmi vam dakujem za ochotu a vas cas, dost mi to pomohlo ;)

naozaj sa mi pacili ukazky MXL v67i aj v67G... fova, otazka na teba,kedze vypada ze do toho vidis: ten zvuk v67i bright = v67G normalnemu zvuku? cize ta charakteristika je taka ista + je tam naviac dalsia (Warm) ? aspon ja osm to takto pochopil, i ked napr. z tych nahravok mi to tak neprislo...

este otazka ku karte, ja totiz idem kupovat aj MIDI keyboard kontroler, a nasiel som znicoho nic teraz na nete tuto vecicku: http://www.disk.cz/disk/product?225 , co si myslite? ta zvukovka bude nejaky mega shit, alebo to bude solidne postacujuce na tie moje poziadavky?...mal by som to 4v1 -kontroler,kartu,preamp a phantom.. :) opat privitam nejake nazory a rozoberacky od vas majstri, ako tomu bolo doteraz!

geo20

Příspěvek od geo20 » 23 pro 2008 17:54

delay: dik, tel link som dostal, ale ked som ho otvoril, nejako mi to nechcelo nic ukazat... ze link neexistuje zevraj :/ ale aj tak velmi, velmi dik za ochotu.. :)

delay

Příspěvek od delay » 23 pro 2008 18:07

geo20 píše:delay: dik, tel link som dostal, ale ked som ho otvoril, nejako mi to nechcelo nic ukazat... ze link neexistuje zevraj :/ ale aj tak velmi, velmi dik za ochotu.. :)
:shock:
REUPLOAD
http://www.fileden.com/files/2008/4/23/ ... vsrode.zip
Naposledy upravil(a) delay dne 23 pro 2008 18:16, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět