KUPA ZOSTAVY (Rode NT1A)

Mikrofony a předzesilovače
geo20

KUPA ZOSTAVY (Rode NT1A)

Příspěvek od geo20 » 21 pro 2008 23:31

Zdravim Vas majstri zvuku ;)

Chcel by som si objednat mikrofon Rode NT1A, planujem nahravat iba hlas, respektive hovorene slovo (rapova muzika), mam vsak momentalne iba notebook (IBM, 1,4 GHz, 512 ram) a tym padom budem pravdepodobne potrebovat USB zvukovku, lebo s internou asi moc neporiesim...

Chcel by som sa spytat aky vyber by ste mi poradili a co ktomu este treba pridat??

Ja som rozmyslal nad tymto produktom: Lexicon ALPHA,...bude k tomu potrebny aj preamp a fantom?

Prepacte za taketo (pre Vas) primitivne otazky, ja som sa snazil vela for citat ale stale sa v tom moc nevyznam...

Vopred dakujem za odpoved!!

delay

Příspěvek od delay » 22 pro 2008 08:54

Lexicon ALPHA nekupuj. Je to SHIT.
Jinak, uplně nejlepší, co můžeš udělat, je zkusit HLEDÁNÍ, protože naprosto identických témat je tu minimálně tucet.

Za sebe teď z fleku mohu doporučit třeba E-MU
http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... r-pre.html
nebo ještě lépe
http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... 4-usb.html

Jinak čekej, že NT1A ti tady pěkně zkritizují :), ikdyž na zahraničních fórech a recenzích jsou jen superlativa co? :)

kexik

Příspěvek od kexik » 22 pro 2008 09:02

na spev NT1A nechvali nikto, ani zahranicne fora

delay

Příspěvek od delay » 22 pro 2008 09:08

kexik: Poslu ti sem X linků, ale není to zbytečné...? Mě už to fakt nebaví :). Ten řekl to a ten zas to...Ať si to zkusí sám a je to.

geo20

Příspěvek od geo20 » 22 pro 2008 10:34

naozaj velmi dakujem za prispevky :)
Naposledy upravil(a) geo20 dne 22 pro 2008 10:38, celkem upraveno 1 x.

geo20

Příspěvek od geo20 » 22 pro 2008 10:37

ano, cital som tu vela prispevkov o tom NT1A, ale ako si povedal, delay, na zahranicnych weboch som sa docital pre zmenu chvalu na tento mikrofon co sa tyka hovoreneho slova...

tak aky mikrofon by ste odporucili?? fora mam preluskane celkom, aj som pocul jeden test AT4040 vs sE1000a a Oktava MK319, AT4040 je momentalne mimo mojich financnych kapacit, Oktavu tu vela ludi chvali ale mne v tom teste pripadal dokonca lepsi zvuk toho sE1000a, ktory je o 2 tisicky lacnejsi (napr. pri Oktave "zapraskavali" spievane "Acka")...

k tym zvukovkam, tak isto musim povedat ze 4-5 tisic si tak isto nemozem dovolit do toho investovat, pocul som aj o lacnejsich alternativach, napr. externa zvukovka od M-Audio, alebo tak... nejake napady? ;)

Vopred dik za par minut vasho casu!

delay

Příspěvek od delay » 22 pro 2008 11:05

Pokud nemáš peníze, tak je to těžké... Pak vezmi jakoukoli zvukovku s ASIO drivery a k tomu si kup třeba MIC100 premap nebo alternativu od jiného výrobce. Pak by ses měl dostat tak na 3.000 Kč. S mikrofonama je v této cenové relaci problém... z těch co sem měl se mi asi nejvíce osvědčil ADK Hamburg, ale i to bude asi moc pro tebe... MK-319 by byla asi fajn. nebál bych se toho, je to prověřený mikrofon. NT1A mám pár doma a přes vánoce ho budu testovat, já je tedy nemám na zpěv, spíš jako záložní a pro overhedy a další stereo aplikace, akustická kytara, perkuse... Ale testnu i zpěv.

fova

Příspěvek od fova » 22 pro 2008 11:30

S NT1a jsem mel tu cest.
Na zpev podle me nepouzitelne (sykavky neprijemne pichaji do usi), jako nastrojovy mikrak asi ano, na mluvene slovo by to s primhourenim oka asi slo pouzit.

Oktavu MK319 jsem mel a prijde mi, ze se na rap moc nehodi, diky tem chybejicim vyskam. Myslim, ze na tuhle muziku je treba jasnejsi mikrofon, ale rap nedelam, takze mozna jsem nazorove mimo misu :-) Na zpev je Oktava moc fajn.

SE Electronics jsou jedny z mala cinskych mikrofonu, ktere nemaji neprijemne znejici vysky. Doporucuji zapujcit nejake modely v tvem cenovem limitu od Audiopro.

ADK Hamburk je fajn, ale bude asi cenove mimo tvuj limit, takze jeste se muzes podivat po MXL mikrofonech. U nas je prodava Audiotek.
Mam praktickou zkussenost s V69 a V6 a zrovna tenhle tyden jsem poslouchal jednu nahravku delanou pres V67.
Ta V67 by mohla byt pro tebe dobra volba.

Zvukovka by ti mohla sedet treba Emu 0404 v USB verzi, pokud nemas penize na externi preamp. Je to all in one zarizeni, ktere pripojis k notasu a jedes.

geo20

Příspěvek od geo20 » 22 pro 2008 12:06

fova a delay, dik za rady a opinions!

fova, presne to iste si myslim aj ja, ze ta Oktava je priliz akokeby "zastreta" a ako si povedal, na rap sa hodi jasnejsi mikrofon, rad by osm ho zmestil do tej cenovej relacie 5000 SKK + este samozrejme zvukovku, aby bol stabilny, s dobrym zvukom, aby to ludovo povedane "nepukalo" ked do toho clovek zahuci atd...

to pozicanie modelov bude zrejme problem,kedze som zo Slovenska a ta firma je z Ciech, kazdopadne napr. ten MXL vyzera zaujimavo, len neviem teraz ci (keby som sa rozhodol pre tuto alternativu) sa oplati ten model V67i alebo ten klasicky s 1nou kardiodou, bez dualnej kapsuly... ak teda idem nahravat cisto len hovorene slovo. A asi sa pravdeodobne nedodava s "pavukom", ze?

mna to Rode NT1A namotalo na to, lebo na jednej ceskej stranke maju ten mikrofon teraz v akcii, v prepocte stoji 4200 SKK aj s pavukom...co si myslim ze je vyborna cena

este k tej zvukovke - EMU 0202 USB by nestacila ? budem zapajat len 1 mikrofon...

rastis

Příspěvek od rastis » 22 pro 2008 12:15

geo20 - ide predovsetkym o level, v akom sa chces pohybovat... ono Ti tu niekto bude kategoricky pisat, ze NT1A je nepouzitelna na spev... co je trochu smiesne vyhlasenie, pretoze mnoho ludi ten mikrofon na spev pouziva. co presne planujes robit so svojimi nahravkami a ake mas zvukove naroky ?

delay

Příspěvek od delay » 22 pro 2008 12:22

Pokud jsi opravdu limitovan financemi a sezenes NT1A levne, tak ho s klidem vem... Nema cenu to nejak hrotit, kazdy si tim prosel a ani ty nebudes vyjimka... :) Ja bral par za 6000 kč, což se mi zda super za nove se zarukou. Neverim, ze ten mikrofon bude az tak spatny, ale brzy to zkusim a napisu sem.

fova

Příspěvek od fova » 22 pro 2008 12:23

Pokud se nepletu, tak Emu 0202 nema fantomove napajeni. Bez toho ten mikrofon nerozchodis. 0404 ho ma.

V67i ti nabidne dve zvukove barvy- jednu s vintage zvukem a jednu moderne znejici.
V67G ma jen ten vintage zvuk. Je to sice plnejsi na stredech, ale mirne zastrenejsi na vyskach.
V67i mi prijde jako univerzalnejsi volba. Kdyz ti na konkretniho zpevaka nebude sedet ta jedna barva, tak zkusis druhou.

Rastis: Kazdy mame asi jinou predstavu o peknem zvuku. Me NT1a vubec nesedel, stejne tak jako na nekterych forech opevovane Studio Projects C1 a B1.
Musim ale priznat, ze jsem ponekud narocny na kvalitu zvuku :-)

geo20

Příspěvek od geo20 » 22 pro 2008 12:33

rastis: budem s tym mikrofonom nahravat len "rap", takze iba slovo... chcel by som sa dostat tou kupou aspon na ako tak solidnu uroven, cize urcite viem, ze sa to nevyrovna profesionalnemu studiu, ale chcem sa dostat na uroven taku, ze vydavat veci, bez toho aby som sa za ten zvuk mohol hanbit a aby to hralo dobre aj na vacsich decibeloch

a pravdepodobne neviete, ci sa ten V67i dodava s pavukom? ale kedze na tej stranke tam o ziadnom pavuku ani chyru, tak pravdepodobne nie ;)

ten NT1A a V67i sa nachadzaju v tej istej cenovej relacii tak pravdepodobne budem vyberat medzi tymito dvoma...

zabudol som povedat, ze tie stopy, co sa nahraju cez ten mikrofon sa budu upravovat (nechcem zneuctit slovo master alebo mix :D ) v softwarovych programoch (Cubase, Samplitude, FL Studio 7,Reason 4)

delay

Příspěvek od delay » 22 pro 2008 12:38

Já měl C1 od Studio Projects, první i druhou variantu a je to mikrofon k blití... nejhorší co sem kdy měl v ruce. Od MXL sem měl zase V6 a nijak mne neoslovil, vykastrovanej na stredech, boom na basech a takový kulatý výšky, ne "harsh" ani ostré, spíš hodně barvil a celkově takovej pod dekou.

fova

Příspěvek od fova » 22 pro 2008 12:48

Jestli je k tomu pavouk nevim, ale neznackoveho pavouka dokoupis za par stovek. Jen je ale lepsi vzit s sebou do obchodu i mikrofon a zkusit ho tam nasadit. Vyrobci mikrofonu obcas delaji tela kuzelova nebo s nejakym osazenim a i kdyz prumery papirove sedi, nemusis ho tam dostat.

Doporucuji to koupit tak, abys mohl ten mikrak do 30 dni vratit, pokud se ti nebude libit.

Delay: Pokud porovnavame s Oktavou MK319, tak obecne vsechny mikraky od MXL budou asi tenci na stredech a jasnejsi na vyskach. Ale na ten rap to muze fungovat dobre.
V6 se mi libil tim svym atypickym poddekovym zvukem. Jako doplnkovy mikrak do sbirky bych ho vzal, jako hlavni urcite ne.

Sekvencer (Cubase, Samplitude, atd.) s vyberem mikraku a preampu nema nic spolecneho.

Odpovědět