Mic pro snímání přední blány BD

Mikrofony a předzesilovače
gargamel

Mic pro snímání přední blány BD

Příspěvek od gargamel » 20 čer 2009 12:32

Máte zkušenosti se snímáním velkého bubnu dynamickým mic uvnitř naproti beatru a zároveň přední blány bubnu nějakým kondenzátorem? Jakej kondenser byste na to použili? Třeba rode NT2 ma SPL cca 146db, ale stačí to, nebo sáhnout po něčem nad SPL 155? Radši kondenser nebo lampu?

Liquid Sound
Profesionál

Re: Mic pro snímání přední blány BD

Příspěvek od Liquid Sound » 20 čer 2009 14:45

Dobrou zkušenost s attackem mám na Beta 91 a pak na těch malejch peckách od DPA. Mega důležitý je vyhrát si s tlumenim a předevšim laděnim blan. :)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

gargamel

Příspěvek od gargamel » 20 čer 2009 16:19

Ta beta 91 se priznam me vubec nenapadla. Akorat tam se pak neda asi uz nastavovat pomer hlasitosti mezi predni a zadni blanou, i kdyz clovek usetri na stojanech :D Co presne mas namysli od Dpa? S touhle znackou nemam vubec zadny zkusenosti...
Zeptam se jeste takhle: Jaky je minimalni hranice SPL pro snimani tak hlasitych zdroju jako je BassDrum? (u kondenzatoru samozrejme)

marian

Příspěvek od marian » 20 čer 2009 18:28

gargamel píše:Zeptam se jeste takhle: Jaky je minimalni hranice SPL pro snimani tak hlasitych zdroju jako je BassDrum? (u kondenzatoru samozrejme)
no to je dost individualne a zavisi od nastroja a hlavne nohy bubenika. Myslim ze 146dB co ma Rode musi stacit

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 20 čer 2009 18:36

trochu oftpc - ako je to s fazami pri snimani prednej i zadnej blany? to meriate odstup oboch mikrofonov od blan sublerou? 8)

nixx

Příspěvek od nixx » 21 čer 2009 02:00

monogram: spis uchem :-) a v pripade nutnosti vzdycky muzes stopy vuci sobe posunout dodatecne v DAW a faze tak srovnat... ;-)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 čer 2009 02:38

gargamel píše:Ta beta 91 se priznam me vubec nenapadla. Akorat tam se pak neda asi uz nastavovat pomer hlasitosti mezi predni a zadni blanou, i kdyz clovek usetri na stojanech :D Co presne mas namysli od Dpa? S touhle znackou nemam vubec zadny zkusenosti...
Zeptam se jeste takhle: Jaky je minimalni hranice SPL pro snimani tak hlasitych zdroju jako je BassDrum? (u kondenzatoru samozrejme)
Proč by se nedala? Pokaždé jí můžeš nastavit při snímání polohou v bubnu buď dopředu k beateru tj. více attacku nebo dozaddu k rezonanční bláně pro více basu. Druhou možností, tj. to co dělám já je, používat 91 pro attack tj. přední blánu a pak na tělo druhej mikrofon. To dávám Betu 52. Ale opět a zase upozorňuju, mikrofon je jen jedna část. Bicí a kopák obvzlášť je hodně o ladění a tlumení (jak uvnitř výplní - používám výhradně Plamafon, tak tlumení blan kroužkama) stejně jako o samotnym beateru. Dokud tohle nefunguje dohromady s bubeníkovou nohou, je nějaká debata o snímání zcela bezpředmětná. :) Btw. doporučuju neopomenout ambientní doplňkovu metodu snímání kopáku. Ale to je ot... Možná bych moh nahodit nějaký phottos někdy...

marian

Příspěvek od marian » 21 čer 2009 08:47

Liquid Sound píše: Možná bych moh nahodit nějaký phottos někdy...
skus, celkom ma to zaujima

gargamel

Příspěvek od gargamel » 21 čer 2009 11:04

Jo foto by bylo fajn. Zajima me jestli ty ambienty davas dva do sterea nebo jeden mono doprostred. Nekde sem myslim cetl, ze kdyz se da jeden mono doprostred, zachova to peknej bass kopaku pekne uprostred tracku a bici pak nejsou roztahany "po celem podiu" :)

demsky

Příspěvek od demsky » 21 čer 2009 12:24

http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 21 čer 2009 14:30

marian píše:
Liquid Sound píše: Možná bych moh nahodit nějaký phottos někdy...
skus, celkom ma to zaujima
aj mna

gargamel

Příspěvek od gargamel » 21 čer 2009 16:03

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 čer 2009 17:30

Jo proč ne... :) Jenom k tomu uvedu drobnou, ale rozhodně imho ne nedůležitou poznámku. Napodobování close-mikingu uchem je věc, který já moc nedůvěřuju. Kór u bicích je to podle mě sebevražedná hovadina. Přestože použije ochrané pomůcky typu špunty plus traktoristický sluchátka, sice si sluch zachrání, ale nezjistí nic zvukově tj. kvalitativně relevantního. Dávat dlaň ke kopákový bláně a řešit fyzilogickej efekt tzn. jestli cejtim tlak nebo ne, to se mi taky nezdá. Člověk přeci neposlouchá dlaněma. Jo tlak tam je, ale nepoznám z dlaně jakej je zvuk. :) Nevim, jestli šlo o první díl o kopáku, ale domnívám se že nezačít u nástroje jako takovýho (nevrže šlapka, ladění, tlumení, atp.) a rovnou jít k řešení pozicování mikrofonu(ů) je v případě, že zvukař onu konkrétní soupravu plus její stav nezná, poněkud neprofi... Jo jsou to možná detaily, ale jejich kumulace odděluje třídy kvality odvedené práce. :)

Úvod do natáčení bicích bych si představoval asi takhle

http://www.youtube.com/watch?v=zNuF46kc ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ix8H1-kE ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=_9lOSfRVJfk

gargamel

Příspěvek od gargamel » 21 čer 2009 18:26

Samozrejme, ze nejde o prvni dil! Je to cele dvd venovane jenom bicim a na strankach maji volne, jako ukazku tohle plus dalsi tri videa, ve kterych samozrejme mluvi o vhodnem muffling materialu laddeni atd...
http://www.howaudio.com/index.php?/Drum ... Techniques

Nezapomente ze v tomhle topicu jde o to zjistit, jake pouzivate nejradeji mic pro snimani predni blany a NE o cely proces nahravani bicích!!!

Btw. myslim, ze Les Camacho, kterej delal na Massive Attack, The Killers, Pink Floyd atd. vi o cem mluvi! 8)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 21 čer 2009 18:50

Né proboha tak jsem nechtěl aby to vyznělo. Nijak jsem ho nezpochybňoval, bral jsem to jenom jako subjektivní připomínku. Nepočítám s tim, že člověk kterej dělá výukový videa, neví o co jde. :) Spíš jsem chtěl aby vyznělo to, že i natočení velkýho bubnu je věc komplexní a že mikrofon k přední bláně je jenom jedna část oné komplexity. Tim už s tim končim. Moje odpověď je jasná BETA 91, pokud máš hodně peněz pak DPA 4061, která se dává ze strany beateru.

Howgh! :)

Odpovědět