MIC100 x MIC200

Mikrofony a předzesilovače
pateson

MIC100 x MIC200

Příspěvek od pateson » 27 led 2007 18:26

Dnes jsem měl narychlo možnost zapojit kytaru přes předzesilovač Behringer MIC100 do klávesového komba K900fx (používám jej doma kvůli kyt. syňtáku a taky proto, že nebrumí) a kromě toho, že jsem musel zcela minimalizovat zisk (aby se to nepřebuzovalo - možná jsem to měl dát do linkového, nikoliv mikrofonního vstupu na kombu) měl jsem na první poslech pocit, že se tím dalo získat velmi pěkný čistý zvuk el.kytary - jinak jsem zkoušel různé digitální multiefekty, ale tento zvuk mě docela oslovil.
Myslíte, že mohu od MIC200 očekávat to samé nebo lepší, jelikož je více přizpůsobený (podle popisu) použití s kytarou?
Ale jináč su Moravák

Tudy

Příspěvek od Tudy » 27 led 2007 19:02

Měl jsem MIC100 a max. spokojenost.
Novější MIC200 jsem nezkoušel, ale prý už to není ono.
(Už to není jako dřív. To když jsme byli mladí... :) )
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

vasek

Příspěvek od vasek » 28 led 2007 08:38

Jestli 100 nebo 200, to nevím, ale každopádně výstup strkej do linkovýho vstupu. Já mám jen stovku a imho pro zesílení kytary (pro moje použití do zvukovky) funguje dobře.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 28 led 2007 12:43

Tudy píše:Měl jsem MIC100 a max. spokojenost.

... yeap ;-DDDDDDDDDDDDDDDDDD ... slovo "pry" mam vubec ze vsech slov nejradsi. V nastaveni na polohu NEUTRAL je elektricky MIC200 totez co MIC100... (co delaj ty dalsi nastaveni reknu ve stredu, ted tu nemam pri nedeli technika na konzultaci ;-)) )
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Tudy

Příspěvek od Tudy » 28 led 2007 13:23

safa píše:
... yeap ;-DDDDDDDDDDDDDDDDDD ... slovo "pry" mam vubec ze vsech slov nejradsi...
No fšak proto jsem to tak napsal :) . Aby bylo jasno, že s tím nemám osobní zkušenost a ta informace je jen z doslechu.

Celkem by mě zajímalo, jak je u MIC200 řešen ten modeling. Měl jsem podezření, že je tam nějaký digit.obvod...

Jinak, MIC100 je vážně dobrý na nahrávání jak zpěvu, tak kytary.

pateson

Příspěvek od pateson » 28 led 2007 14:01

Myslím, že jej vyzkouším, také nejsem nepropadám názoru, že starší věci musí být lepší.

To připojení do linkového vstupu mě napadlo, ale nestihl jsem to u MIC100 vyzkoušet

díky všem
Ale jináč su Moravák

kexik

Příspěvek od kexik » 28 led 2007 16:18

safa píše:

... yeap ;-DDDDDDDDDDDDDDDDDD ... slovo "pry" mam vubec ze vsech slov nejradsi. V nastaveni na polohu NEUTRAL je elektricky MIC200 totez co MIC100... (co delaj ty dalsi nastaveni reknu ve stredu, ted tu nemam pri nedeli technika na konzultaci ;-)) )
tie dalsie nastavenia robia nepouzitelny humus ;)
ako, pokial je moznost kupit mic100 lacnejsie, treba usetrit... normalne sa ale predavaju za tak podobnu cenu, ze je to vlastne jedno. "upgrade" na mic200 je nezmysel

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 28 led 2007 18:51

Mic100 mam a jsem celkem spokojeny, lampa za pakatel, jen kdyby nejak slo vypnout ty obvody pred a po co nejsou lampove.. no a mit ho ve stereu, sakra chtel bych druhy aby mohl poslouchat ve stereu pomoci dvou monobloku :)

pateson

Příspěvek od pateson » 29 led 2007 14:13

Ještě doplnění:

Chci-li zapojit řetězec: el.kytara, krabička (overdrive), preamp, kombo (klávesové, aby se někdo nedivil proč preamp) má být krabička za kytarou před MIC100(200), že?

V případě, že bych se rozhodl pro VTB-1, můžu použít Insert?
Ale jináč su Moravák

Tudy

Příspěvek od Tudy » 29 led 2007 14:19

pateson píše:Ještě doplnění:

Chci-li zapojit řetězec: el.kytara, krabička (overdrive), preamp, kombo má být krabička za kytarou před MIC100(200), že? ...
Jestli to nemá být nějaký experimentální projekt, tak budeš za overdrive především potřebovat dobrý speaker-simulator.
Preamp můžeš použít jak pro lepší vybuzení krabičky (v tom ale v ppřípadě zkreslení moc velký smysl nevidím), tak pro zušlechtění hotového zvuku.
MIC100 se líp ukáže u čistých zvuků. Měl jsem ho hned za kytarou a pak stereochorus a SUPER! :)

pateson

Příspěvek od pateson » 29 led 2007 14:30

to Tudy
tož to by mohlo funguovat, jak jsem napsal. OD má svůj speaker simulator a preamp bude zušlechťovat především čistý zvuk, případně zvuk OD. Tož musím to vyzkůšat
Ale jináč su Moravák

vasek

Příspěvek od vasek » 29 led 2007 14:36

Takhle, jestli se bavíme o KYTAROVÝM zvuku, tak bez kytarovýho komba jsme jenom na úrovni náhražek a simulací. Má-li elektrická kytara znít jako elektrická kytara, je potřeba udělat minimálně frekvenční úpravu buďto kytarovým aparátem nebo aspoň jeho simulací. To platí i pro čistej zvuk, akorát tam ten rozdíl není tak markantní. Ten pan MIC teď bude mít pouze funkci zesílení na linkovou úroveň a TROCHU rozsvícení zvuku (ale ne moc).
pates: pokud nechceš investovat do kytarovýho komba, tak budeš muset pořídit buď něco jako POD-VAMP atd. nebo aspoň takovej ten dibox se simulací bedny. Jinak se bude dít to, že zkreslení bude bzučet a čistej zvuk nebude slyšet v kapele.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 led 2007 14:41

vasek: ty nemas rad bzuceni? ,) Mimochodem, neslo by pro nejakej experimentalnejsi projekt bez ambici mit "spravnej" kytarovej zvuk misto simulatoru a realnyho kabinetu pouzit ekvalizer? Nemate nekdo nejakej obrazek s prubehem eq, simulujicim kytarovou reprobednu?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

vasek

Příspěvek od vasek » 29 led 2007 14:48

Zkus mrknout do pluginu izotope trash. Tam se řeší simulace bedny jen ekvalizační křivkou a můžeš si to tam zrovna prohlídnout. Správnej kytarovej apec tomu dává koule na vyšších středech (kytaristo, rozuměj výšky) a pak jde křivka pěkně dolů a odřezává bzučení. A dole se dějou různý věci imho podle velikosti repráku a vůbec aparátu. Jenže ono to není jen o ekvalizaci, proto je simulace repro-mikrofon tak těžko řešitelná... tam je problém amplitubů a spol., ne v simulaci zkreslení (až tak).

Cyril: ne, nemám rád bzučení :-) Nesnáším hmyz, respektive členovce všechny. Kdyby se mi v kombu usídlil pavouk, tak bych ho musel prodat :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 29 led 2007 14:52

cyril: stiahni si voxengo boogex... ten nic ine nerobi... ale neni to riesenie
dobry sw simulator bedne je prave jcm800 od simulanalogu...

Odpovědět