mikrofon rode nt2a

Mikrofony a předzesilovače
delay

Příspěvek od delay » 10 bře 2009 09:46

fova píše: Hodne se tu psalo o NT1a, ktery je vyrobcem definovan jako nastrojovy mikrofon, ale v ceskych vodach se z nejakeho nepochopitelneho duvodu zaryte pouziva i pro nahravani vokalu.
Přesně naopak. Po celym světě je to jeden z nejoblibenějších levných mikrofonů na zpěv. Stačí hodit "NT1A (user) review" do google. Podle mě je též lepší na nástroje, není to vyloženě špatnej mikrofon, jen malinko postrádá charakteristickou barvu. Oproti skoro stejně drahé C1 od SP je to High End. Měl sem doma pár NT1A a též mám K2, mohu to srovnat a mé zkušenosti jsou tedy praktické, nikoli hypotetické.

fova

Příspěvek od fova » 10 bře 2009 18:44

Take mam praktickou zkusenost s NT1a.
Zvuk vokalu, ktery mi z toho lezl bych nazval jako polotovar. Na stredech znel ponekud tence a vyklestene a vysky byly zase prilis vyrazne, takze sykavky nad tim vsim strasne dominovaly.
Urcite se takovy zvuk da pouzit do mixu, ale je treba ekvalizaci stahnout ty zvyraznene vysky a naopak tomu pomoci na stredech.
Proc bych se s tim mel takhle trapit, kdyz jsou jine mikrofony ve stejne cenove hladine, ktere nabizi +/- pouzitelny zvuk bez nutnosti jakekoliv ekvalizace.
Me proste neoslovil a rozhodne bych ho nechtel mit ve sve sbirce vokalnich mikrofonu.
Kde by mohl excelovat je nahravani kontrabasu a akusticke kytary.

Timto praktickym testem se mi jen potvrdilo to, co pise Rode ve svych materialech.

Doporucuji autorovi tohoto tematu, at si pujci NT1a, NT2a a dalsi mikrofony ve stejne cenove hladine a sam si udela obrazek. Rozhodovat se na zaklade recenzi nalezenych na Internetu povazuji za ponekud nebezpecne. Nikdy nevis, kdo je autorem te recenze, kolik mikrofonu uz slysel, jak kvalitni ma nahravaci a poslechovy retezec a jestli ma nejake dlouhodobejsi zkusenosti s nahravanim a michanim.

fova

Příspěvek od fova » 10 bře 2009 18:58

Jeste jedno takove moudro na zaver: Pokud chces mit zvuk opravdu na urovni, doporucuji poridit mikrofony dva. Jeden specializovany na kytaru a druhy na vokaly. Leze to sice do penez, ale vysledek bude mnohem lepsi, nez mit univerzala, ktery je bud na jedno lepsi a na druhe horsi nebo prumerny na oboji.
Pekna kombinace je napr. Oktava MK012 + Oktava MK319 (temnejsi varianta) nebo SE Electronics 3 (4) + SE Electronics 2200a (jasnejsi varianta).

A zase pujcit a zkouset.

kexik

Příspěvek od kexik » 10 bře 2009 21:03

mk319 ide nahrat poctivu gitaru. neni sice taka nablystana ako s cinanmi, ale znie pevne a doveryhodne. povodne sa mi ten zvuk nepacil ale ma svoju hodnotu. to skor na niektore vokaly 319 nesedi, zvlast na hlbsie muzske, ma dost divne basy

fova

Příspěvek od fova » 10 bře 2009 21:36

Mas pravdu. U tech muzskych vokalu Oktava duni a rezonuje/zvoni ji telo. Ale da se to snest. Predchozi model MK219 byl v tomhle ohledu mnohem horsi.

Ja osobne jsem byl z nahravky kytary pres MK319 dost zoufaly. Ty vysky mi tam chybely a radsi jsem pouzil cinskou tuzku.

hajnymiko

Příspěvek od hajnymiko » 11 bře 2009 13:39

peteness píše:ja mam NT 2A na akustickou kytaru. Nevim kolik ma spolecneho s puvodnim NT2, ale to je vlastne zakladni vyrobek te firmy s nimz si udelala jmeno a byl pozitivne testovan ve studiich po svete. Ostatni typy vcetne NT1A jsou jenom doplnkovy sortiment na prilepsenou.:)
A jaká je tvoje zkušenost?Pozitivní?Měl jsi možnost srovnání
s něčím jiným?Díky za odpověď.

peteness

Příspěvek od peteness » 12 bře 2009 19:08

hajnymika: bohuzel. Jsem jen kutil a tohle je muj prvni lepsi mike. Osmicku a kouli ani nejak nemam otestovanu. Jinak mi prijde v pohode a plati co uz psal 120BPM, ze se s tim da pak jeste dobre pracovat a vylepsovat. Akorat ten Low cut mi moc nesedi k te konkretni kytare. Je ale mozne, ze neco delam blbe, ja moc nenahravam.

longsleeper

Re: mikrofon rode nt2a

Příspěvek od longsleeper » 15 dub 2012 18:04

Rád bych se zeptal...mám možnost koupit asi za třetinu ceny rode nt2 (ne A verze).Vypadá v dobré kondici,ale je snad 14 let starej.Jsou to "držáky" ,nebo už bude zvukově za zenitem ?

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 15 dub 2012 21:36

Nedávno jsem právě NT2 testoval, 2 kusy, a oba fungovaly bez problémů. Zvuk se mi líbil. Někde jsem četl, že ty NT2-ky mají i lepší zvuk, než Ačka, ale lidi básní o starších modelech čehokoliv, že to bylo lepší a dnes už to nestojí zato, apod. Pívo bylo lepší, vzduch byl čistší a ptáci uměli líp létat. :)

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 15 dub 2012 22:07

klasika :-)....jsem na vážkách jetli spíš nepřišetřit na něco fajnovějšího

Odpovědět