Mikrofon(y) pro nataceni rozhovoru a komentaru

Mikrofony a předzesilovače
macceba

Re: Mikrofon(y) pro nataceni rozhovoru a komentaru

Příspěvek od macceba » 01 čer 2009 16:16

Ciao, já teda nevidím, na případném znesymetření žádnej velkej problém....... vždyt se bude jednat o pár metrů kablík ....... a že by to mělo tímhle šumět, to se mi teda už vůbec nezdá.....my zcela běžně děláme takové káblíky pro malé kamerky - normálně HOT zapoj na levej i pravej kanál na jacku a COLD+Zem dohromady na zem jacku........ samo impedance může s tím něco udělat..... ale když to zprůměruju, tak v 80% to bude fungovat OK. My se s tím setkali vlastně jen jednou, že jsme museli do konektoru přidat nějakej odpůrek pro odladění s určitým typem kamery, většinou je to ale naprosto v pořádku...... a s tou novou kamerou, to už bude úplně pohodka. :)

Nejseš náhodou z prahy..... to by ses moh u nás klidně stavit a vyzkoušet si to...... máme jak Rode tak Senn. K6 :)

Marťas

kexik

Příspěvek od kexik » 01 čer 2009 17:02

macceba, ze mame takuto temu, audiotechnica robi tiez taku lacnucku polopusku aj s kolajnickou na kameru v cene. neprisiel si s tym do styku? so zvukom internych micov na mojej kamere som nanajvys spokojny (pana), ale nie vzdy vyhovuje pattern (potrebujem hyperkardioidu)
http://www.thomann.de/gb/audio_technica_atr55.htm

zoltan82

Příspěvek od zoltan82 » 01 čer 2009 23:30

macceba: Jsem z Prahy. Kde delas?
Spis mi jde ale o ten kablik - v elektrotechnice se vubec nevyznam, takze nedokazu predem posoudit, jestli je lepsi si priplatit, nebo koupit ten levnejsi :) Kazdopadne, co se tyce mikrofonu, tak uz jsem rozhodnutej pro ten Rode NTG-2 a v budoucnu i Rode Procaster na namlouvani komentaru...

macceba

Příspěvek od macceba » 02 čer 2009 10:20

kexik...... bohužel..... s žádnou AT jsem dosud neměl tu čest...... jen když sme vybírali MS stereomikro tak jsem měli v plánu vyzkoušet nějaké stereo polopušky , ale nakonec jsme dostali slušnou nabídku na Sennheisery MKH418 a k AT už sme se ani nedostali.... bohužel :(

Marťas

toxin

Příspěvek od toxin » 26 kvě 2010 16:43

Ahoj,
Pro účely snímání audio komentáře k videu sháním bezdrátový klopový mikrofon. Pro upřesnění jedná se o natáčení na klíčovacím pozadí převážně v interiérech, proto je snímání pomocí klasického mikrofonu bohužel vyloučeno. Mikrofon by měl být pravděpodobně dosti směrový z důvodu potlačení nežádoucího reverbu v místnosti. Rozpočet je bohužel dosti omezený, nemám moc představu v jaké cenové hladině se dá něco použitelného pořídit každopádně za každou radu budu vděčný. S pozdravem Karel.

Bacon

Příspěvek od Bacon » 26 kvě 2010 21:12

Zdravím, já jsem si ten Rode Procaster koupil, a asi ho nevyužiju, takže za cenu, za kterou jsem jej koupil, to rád pošlu dál (2900,- + pošta). Předem předesílám, že to mikrofon není špatný, ale já jej nevyužiju, líp se mi pracuje s kondenzátorovým, kde už zhruba vím, jak a co.

Nikomu to nenutím, sám pořád nevím, jestli se ho vzdát, nebo ne (zvukově i designově se mi líbí, ale dokážu si ho spíš představit ve studiu internetového rádia, než ve svém pokoji).

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 29 led 2014 10:45

kexik píše:dobre voiceover dynamiky ako electrovoice rv20 alebo shure sm7 su hodne drahe
... presne proto pred casem vznikla RE320, ktera je variaci na RE20 (samozrejme Variable D ovsem neodym magnet a lehci membrana) a stoji polovinu.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Odpovědět