Mikrofony - co vyradit?

Mikrofony a předzesilovače
nixx

Re: Mikrofony - co vyradit?

Příspěvek od nixx » 18 říj 2011 16:33

citizen.one píše:j prave kvuli bicim si to nechavam...na druhou stranu na kombech se snazim dostat co nejprijemnejsi zvuk a to s timhle proste nejde :D ani co jsem kde vsade mozne slysel nahravky, tak to byl vzdycky serednej zvuk :)
Zajímavý, já měl za to, že SM57 je na elektrickou kytaru něco jako industry standard.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 18 říj 2011 16:42

Ja mam taktiez SM57 velmi rad a pouzivam ju na rozne veci od Leslie boxu az po dychy, i ked samozrejme nemam prilis moznost porovnania s Hi-End kategoriou. Rozhodne mi ale nepripada zvukovo zla a videl som ju pouzivat skutocnych profikov jedna k jednej aj s radovo drahsimi mikrakmi. Ak niekomu znie "hnusne" hladal by som chybu inde.

citizen.one

Příspěvek od citizen.one » 18 říj 2011 16:50

no...prave...stejne tak jako zminovany Celestion V30 je v posledni dekade standartni kytarovy reprak...nicmene kombinace usycene/ubzucene V30 a SM57 s mizernyma vyskama dela zazraky :D mozna i proto obvykle clovek z koncertu odchazi hluchej jak tetrev...

ne ze by neodchazel z kapel ktery pouzivaji jine, nicmene v celku je pak vysledek o mnoho snesitelnejsi...ostatne asi nejlepsi celkovy i kytarovy zvuk na velkem podiu jsem zatim slysel u Muse, ti pouzivaji Royer R121L (mozna kecam a pouzivaji R122L, ale to uz neni takovy skok) a to si pak klidne ty V30 muzou dovolit...byt myslim ze je moc nepouzivaji...kazdopadne kdyz si clovek vezme ze drtivou cast hraje kytara krz FuzzFactory coz je asi nejvetsi bzucak v ramci jeste jaks taks neexperimentalnich fuzzu...tak ten vysledek byl opravdu pusobivej...ostatne malem jsem zacal na Royera setrit a ani ted se te myslence uplne nevyhybam...

btw. zapomnel jsem ze mam jeste Shure SM53 a AKD D301S...ted jsem letmo projel mikraky a zadny me vylozene nezklamal...coz je pak utrpeni neco prodavat dal :D to skonci daleko prozaicteji, neprodam nic a jeste poridim od matuchy M55k :D

ad. Hammond. no na veci ,ktere nekresli se samozrejme pouzit da (myslim tim s valnym uspechem)...jenze u zkreslene kytary ty trepotave vysky vylezou a podpori uz tak trepotavej zvuk aparatu...mozna ze spatne slysim, ale kdyz si na netu najdu nahravky i super studii a jsou tam srovnani SM57 s cimkoli, tak to krom jeste dalsich mizernych Sennheiseru 606/609 atp prohraje s kdecim... nerikam bici a dalsi nastroje...

citizen.one

Příspěvek od citizen.one » 14 pro 2011 21:52

tak jen drobny update, poridil jsem vcera pár RFT M691cek s 4ma kapslema - M58, M94, M70 a M69, z toho M58 je Neumann verze.

Tak jak tak, M58 a M70 neslapou, nedavaji signal, byt pri poklepani to reaguje. Da se to nejak samodomo rozebrat a omrknout? Mam za to, ze je tam ten element uvolneny, ne ze by mu jinak neco bylo...

Popr.otazka na Carloffa, ten tusim mel tenhle par taky v nejaky uprave- tak se chci zeptat, kolik uprava stala a jestli to stalo za to?

diky!

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 15 pro 2011 09:46

Ahoj mne to nestalo nic kazdopadne MV691/692 jsou vyborne mikrofony----
jiank kapsule poslat Thierschovi tela Andreasi Grosserovi, ktery na nich dela specialni mod. cimzto rapidne zmizi sum...
ps cetl jsem M49? mne by se hodila do paru:)
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

citizen.one

Příspěvek od citizen.one » 15 pro 2011 18:12

jj, ted jsem pred chvili dostal odpoved od nejakeho americana, ktery me odeslal presne na stejna mista. Musim teda rict, ze mi ty 691 pripadaji nejake tiche oproti M582, kde to leze vsechno jednak nahlas - min to sumi a je to takove vetsi silnejsi atp...a to jsem to jeste nepoustel na aparature...no zase ale je to par a to ja presne potrebuju...aspon nez sezenu druhy m582 ve stejne verzi jako mam :)

ad.M49 jsem poslal PM, snad to ten clovek bude jeste mit.

citizen.one

Příspěvek od citizen.one » 01 bře 2013 10:19

Ahoj, menší update a zase pár otázek.

V průběhu času se mi podařilo dobře sehnat stereo pár RFT MV692 a ještě jednu MV691 (nicméně s vyměněným tranzistorem a hraje sice jakoby plnějš, ale nevim jestli je to uplne k dobru věci), s tím, že ještě jednu MV691cku mam slibenou...

Nicmene - ted mam dilema, v zadnem pripadě nevyuziju 6 téměř stejných mikrofonů (navíc to ani nejsou nejací úplně bouráci). Využiju max dva páry (z toho jeden bude pár 582, který mám zatím jen jeden). No...a teď mám problém, že ty 691cky rozhodne nejsou v 100% stavu ani jedna, zatímco MV692ky jsou nejen ve vizuálně moc pěkném téměř netknutém, ale i technicky dobrém stavu. No a někdo psal tady nebo na gearslutz, že se mu 691cky libily vic, nejsem si jist, jestli to nebyl matucha, chci se teda zeptat v jakém směru? Porovnával jsem to včera v objektivním testu a 691cka ma vyraznejsi vysky, plnejsi stredy a basy a je takova vic přímá, ovšem připadá mi, že jak je plnější, tak to jakoby rozmazává. Oproti tomu 692ky jsou jakoby víc z dálky, mírně zavřenější, nicméně naprosto konkrétní.

Výhledově mám chuť to, co si nechám, poslat Andreassi Grosserovi na jeho mody. A tak by mě zajímalo, jestli myslíte, že je možné, že by z toho po svých modech dostal z obojího totéž? Obecně na 692 nevyužiju ten cut a -10db přepínač, ale zas mě láká ten fakt, že i když je teď vyberu jako vhodné, nebude úplně nutné je hned posílat k Andreassovi a můžu je prakticky používat hned. Což sice ty 691 taky, ale s horším výsledkem...

no...budu vděčný za každou radu (krom teda té abych to všechno rozprodal a pořídil si něco pořádného - tady u toho mi vyhovuje jednak cena, a taky možnost výměnných kapslí a taky kompatibilita s M582 - které můžu použít doma, ale např. na venkovní koncert bych je netahal už jen kvůli lampám).
diky!

Odpovědět