Neumann/Gefell CMV563, UM57, M582 etc.

Mikrofony a předzesilovače
matucha

Příspěvek od matucha » 13 led 2005 15:44

jj... mimochodem, ze na prosoundweb se objevuje clovicek z twilight circus? taky holi gefelly ;-)

super, od etiena to dam...

s tou opotrebovanosti to pises presne jak to mam taky ;-)

safa
Profesionál

geffel

Příspěvek od safa » 13 led 2005 17:05

matucha píše:no gefell ma na svejch strankach, ze jo... nejake pan z prahy to tam ma... no nevim ;(, popravde - raci bych si ten mikrak koupil primo od gefellu. Zrovna ta M930 je hodne zajimavej mikrofon. Neni drahej a je celkem cenenej... vicemene jde o neco jako TLM103, ale zdaleka ne tak ostrou. hm...
... cece to nemuzu najit aniz bych nevyplnil dotaznik (coz nenavidim). Nevis kdo to je ?

matucha

Příspěvek od matucha » 13 led 2005 18:50

http://www.microtechgefell.com/eng/home.htm

Pod tlacitkem delivery - pak kliknout do kolace... (nemaj moc dobre udelany stranky)

AVT
Film & TV Technik
Ing. M. Stefek
Lopatecká 4
CZ - 147 00 Praha 4
Phone ++4202 6121 1847
Fax ++4202 6121 1847
E-mail azfilm@quick.cz

syncro

Příspěvek od syncro » 14 led 2005 08:47

matucha: Twilight Circus jsou boží, ale sound jejich dvou desek, co mám doma, mi přijde trošku pozadu třeba za Vibronicsem. I když je těžký to hodnotit, protože to může bejt záměr...

Zpátky ke Gefellům - zajímavá alternativa k nim by mohli bejt ty Blue věci. Sice jsem je nikdy neslyšel, takže je to jedna paní povídala, ale dost bych o to stál. Mimochodem, Matouši, renovujou Neumanny, takže by možná stálo za to jim napsat na sales a případně poslat Gefell tam.

Saša

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 14 led 2005 08:49

S tema ukazkama - tady v praci nic nemam, ale v pondeli zkusim prinest nejaky demo, ktery jsem na ne delal.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 16 led 2005 17:51

syncro píše: Zpátky ke Gefellům - zajímavá alternativa k nim by mohli bejt ty Blue věci. Sice jsem je nikdy neslyšel, takže je to jedna paní povídala, ale dost bych o to stál. Mimochodem, Matouši, renovujou Neumanny, takže by možná stálo za to jim napsat na sales a případně poslat Gefell tam.

Saša
... mmno jak jsme o tom kecali u vas v hospe tak mi to nejak utkvelo a zkusmo jsem zkusil oslovit ty Violet Designs ... ale neprislo mi ze by ty ceny byly nejaky supr ...

matucha

Příspěvek od matucha » 16 led 2005 21:04

jj, o blue renovacich vim, ale Gefellove jsou pry velmi ochotny a kdyz jim tam neco posles, tak to skouknou a reknou ti, co s tim de udelat a za kolik... a ze se to da utahnout. Raci to poslu tam.

Ad Twighlight> spis ze se vubec nekdo takhle vyskytuje, protoze me pripada, ze se hudebnici temhle forum nejak uplne vyhejbaj. Treba kdyz sem pred dlouhou dobou nejak zacal fora o zvuku davat, tak sem mel predstavu, ze tam potkam i ruzny znamy mena... a ono nejak ticho po pesine. Vlastne tohle je prvni. Jinak jasne na gearslutech moderujou typy, co delali nejkomercnejsi komercni komercarny po zvukovy strance, ale nikdo z lidi, co posloucham. ;(

Violet... mi pripada, ze to je neco jako blue, ale misto zapadnich veci kopirujou stary rusky veci. No nevim, sem tim vyberem dost zmatenej a ted raci bloudim nemeckymi vodami co se tyce mikraku.

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 17 led 2005 12:30

Jak jsem slibil, tady jsou nektery nahravky - vsechno jsou to dema:

Criduchat
- tohle ma strasne moc vejsek na bicich a blbe udelany basy (nahravalo se to ve spechu a nemel jsem vubec naposlouchany bedny). Ty geffely cmv563 jsou pouzity na overheadech, sagu, trubce, kontrabasu a zpevu.

In Memory
- tady jsem je pouzil opet na overheadech a na vsech zpevech (i na slecny samozrejme)

Lesem se nesem
- opet overheady a zpev

Muchslet
- opet overheady a zpev

Doufam, ze jsem to napsal dobre. Moc uz si to nepamatuju.. Jeste mam nekde starsi nahravku plnou akustickejch kytar - to bych mohl prinest zejtra.
Ty nahravky nejsou vetsinou nic moc - nahrava se to v jedny mistnosti, takze zadny moc stelovani zvuku neprobiha, protoze je clovek stejne hluchej od bicich.

matucha

Příspěvek od matucha » 17 led 2005 15:52

Hm hm, jasne, zni to jako zivak ;-)... jako da se to poslouchat, ale nektery veci znej tak divne suse, plose nebo co. U ty criduchat mi pripada, ze je spis moc vejsek na vokalu pridanejch bez kontroly de-esserem, nektery sykavky vylitavaj hodne. Overheady - hihaty ... docela vpoho, co se da tady z ty 128ky poznat.

matucha

Příspěvek od matucha » 17 led 2005 16:07

Zap Mama

Tady je hlas nahranej pres CMV563+M7 > Manley Dual Mono > Audiophile. S tim celkem dokazu zit, libi se mi to. Hodne blizkej hlas, peknej objem se mi zda... skoda toho jednoho POPu, kterej je tam trochu potlacenej, ale na velkejch bednach vylejza ;( (treba u ecsona).

Breaksome

Tohle je na U57 (kardioda) > Manely > Audiophile... z vetsi dalky, vic nahlas, coz ma tendenci ztracet spodek... ale libi se mi to taky.

Samozrejme sou tam ruzny editace a zdvojovani, coz poznate ;-). A je to komprimovany LA2A, 1167kama, ekvalizovany Cambridge, deesovany Waves LinMB... na master savli sou sonalksis kompresor, vintage warmer (singleband) a L3. Je to snaha o komercni sownd.

pm

Příspěvek od pm » 17 led 2005 21:36

matucha: mimo diskuzi - je to proste pop a vyleze i tady na tr8.. ale tak radyjo no... jinak pekny:)

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 18 led 2005 07:28

matucha - ja uz si nepamatuju, jak to bylo konkretne v tyhle criduchat pisnicce, ale u ostatnich jsou na hajtce vejsky uplne priserny (mel jsem blbe nastaveny mikrofony a hajtka mi hodne lezla do virblu... pak jsem ekvalizoval jedno druhym.. hruza)
Jestli jsem tam nejak moc ekvalizoval vokal si nepamatuju, ale celkove to hrozne ty bici mrvi.
Deesery ani podobny vymozenosti nikde na dema nedavam, nejsou za to takovy prachy, abych se s tim patlal. Vetsinou jsou ty zvuky z tech ctyrech ukazek suchy s minimalni ekvalizaci a s kompresorem.

syncro

Příspěvek od syncro » 18 led 2005 09:03

Safa: Mě ty ruský ceny Violetu přišli docela v poho, ale záleží na tom, za co by byly. Zajíce v pytli bych nekupoval... Blue jsou vcelku renomovaný, ceny jsou sice poměrně vysoký, ale pohled na přímou konkurenci z Německa je docela ospravedlňuje. Je jasný, že v konkurenci číňanů za 50 ojráků se drahý zdá všechno 8-)

Saša

Oliver Bitto

neuman cmv563

Příspěvek od Oliver Bitto » 20 lis 2005 16:08

Mám mikrofón neuman cmv563 a chcel by som sa poinformova?, akú má hodnotu tento model mikrofónu? Je v 100% stvave. a kde by som ho mohol preda??

matucha

Příspěvek od matucha » 21 lis 2005 01:40

cenu ma ruznou, zalezi na stavu a na kompletnosti... od 5000,- do tak 20000,-

rozumna cena v cechach 12000-15000 za fajn kus

venku je to daleko vic, ale nejde si delat iluze, lidi sou opatrny a raci od vychodaku moc nekupujou... nicmene zavedeny obchody se 2nd hand zbozim je nabizej od $1500-2500, nicmene je treba dodat, ze prezkouseny a casto po generalce!

Odpovědět