nove nahravadlo od sony

Mikrofony a předzesilovače
tankista

nove nahravadlo od sony

Příspěvek od tankista » 01 pro 2005 11:36

Tak to vypada, ze sony konecne vyrobylo to, po cem rada lidi touzi. (A super design, jak ma sony ve zvyku, jako bonus.) Osobne jsem slintal celej den... Jenom musime pockat, az to udela nekdo za rozumne penize, 2 000,- usd je peklo, to se posra.. Tady info:

http://bssc.sel.sony.com/BroadcastandBu ... 3&id=82662
http://aes.harmony-central.com/119AES/C ... CM-D1.html

Cyril

Příspěvek od Cyril » 01 pro 2005 11:40

No ten design je dobrej oldschool... ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 01 pro 2005 11:46

nova nagra je na svete :)
ma to dobre sance podla mna... az na tie ich kokocke memorystiky
a skoda ze to nema vymenne mikrofony, to dvojca nebude vzdy idealne...

tankista

Příspěvek od tankista » 01 pro 2005 11:52

Ma to i mikrofonni vstup na maly jack

tankista

Příspěvek od tankista » 01 pro 2005 11:54

Tezko rict, jaka je kvalita nahravani, ale predpokladam ze slusna. sony ma preci jenom dlouhodobe zkusenosti z minidisku... Zatim jsem nasel jedine negativum, zato neprekonatelne: cena :-(

kexik

Příspěvek od kexik » 01 pro 2005 12:06

tankista: cena je v tejto triede uplne ok, i ked konkurencia ma ceny skoro polovicne :)
http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-17 ... c8665c145d

tankista

MicroTrack

Příspěvek od tankista » 01 pro 2005 13:00

Primym konkurentem je samozrejme M-audio MicroTrack za 12 a pul tis. v kounach, coz je sakra rozdil...

http://www.audiotek.cz/ATK/ATK_product_ ... category=1

Magion

Příspěvek od Magion » 01 pro 2005 13:40

tankista: no konkurent, kterej ale má dost problémů... (30V místo 48V na phantomu a u některých modelů nestabilita...) M-Audio to ale řeší. Mám ho objednanej už 3 měsíce a furt není na trhu, sakra :evil:

Jinak ověřenej konurent je spíš Edirol R-1 - to je dost podobný za cenu podobnou jak Microtrack.... ale je moc velkej - nevleze se do kapsy....

tankista

tezky

Příspěvek od tankista » 01 pro 2005 13:51

No je to tezky, prave ze nic na trhu se mi uplne nelibi. R-1 ma navic mizivou vydrz na baterky. Je to neuveritelny, ze jeste neco takoveho neni za daleko mensi prachy na trhu. Hrozne rad bych takovou masinu poridil, ale furt se mi do toho nechce. Bud je to drahy nebo to nema spravnou kvalitu nahravani (ruzne multifunkcni mp3 prehravace)... este tak nejlepsi se mi jevi nakej novej minidisk, neco jako tohle: http://www.mp3store.cz/ostatni-prehrava ... ny-mz-rh10 Ale musel bych pouzivat nakej sony soft na pretahovani, mikrofon s kabelem, pac to prej jinak rusi pohyb toho disku, ma to malou rychlost cteni a zaznamu - takze, i kdyz je to usb2, realne to jede jako usb1 - proste samy neprijemnosti... Tudiz hrozi, ze za rok nekdo vrhne na trh neco super, co si stejne koupim a budu si nadavat, ze jsem vyhodil prachy za jiz neprodejny minidisk... Proste nic na trhu neni, co bych si predstavoval, pouze tohle uzasny nahravadlo od Sony. 15 bych za nej i dal (pac je tak neodolatelne pekny, jinak ani to ne), ale 50 ani nahodou...

Magion

Příspěvek od Magion » 01 pro 2005 14:05

jo člověče, taky mám dost podobný dilema. Rozhodlo jsem se nakonec pro Microtrack z více důvodů:
1.je malej a skladnej
2. USB přetahování nahrávek
3. kvalita zvuku
4- phantom - ten teda blbne, takže K.O.
5. přiloženej malej přenosnej stereo mikrofónek na jacku

Jenže někteří liodi na něj strašně nadávají, jiní si ho pochvalují... asi záleží na kusu a tom co od něj chceš...
Ale i tak jdu do něj, myslím, že to časem vychytají v novým firmwaru.
Je ale jasný, že brzy příjde někdo další s vychytnaým a levnějím nahrávadlem pro masy a pak se budu tlouct do hlavy proč jsem vyhodil 12 místo 5-7... ale to je vcelku normální

kexik

Příspěvek od kexik » 01 pro 2005 14:20

tankista: akasi usa firma robi 24/96 prevodnik do CF slotu... daval som sem kedysi link, pohladaj... v spojeni s beznym PDA a ich nahravacim softom (tusim pre windows CE) mas dalsie riesenie...

aladar

Příspěvek od aladar » 01 pro 2005 14:48

tady bych se docela přiklonil k zastáncům minidisku, řešil jsem taky podobný dilema, ovšem jednoznačně zvítězil MD. Pokud jsem si porovnal plusy a mínusy musím konstatovat to, že extra kvalitu, tedy bez komprese zřejmě v terénu nebudu potřebovat. Kde budu mít zdroj signálu co za to stojí ? Přenosnej stereofonní minimikrofonek - nechci teď něco podcenit ale degraduje jeho signál ATRAC tak že to vůbec někdo pozná ? Pomalý USB, doma mám času dost tak jestli ty data přetahuju minutu nebo 10 je mi srdečně jedno. Výdrž na baterky v poho, média za hubičku a spolehlivost ukáže čas.Pořídil jsem tedy Hi-Md MZ-RH910 a zatím jsem nenašel důvod proč bych mohl říct že to bylo špatně. Za ty prachy.. Dokonce i automatiký řízení úrovně maká tak že si toho ani nevšimnu a to jsem si říkal že tahle funkce je fakt zbytečnost. Opak je pravdou. Manuální režim prakticky ani nepoužiju.

tankista

rizeni urovne

Příspěvek od tankista » 01 pro 2005 14:57

To automaticke rizeni urovne maji vsechny MD? Jaka je treba kvalita prevodniku v minidiskach, to bude asi lepsi nez u mp3 prehravacu, ze? (Nehlede na to, ze nemaji narozdil od MD mic in, ale pouze line in...)

Jinak T stereo mikrofonek lze za necelych 1 500,- koupit i k minidiskum: http://www.thomann.de/thoiw2_sony_ecm_d ... dinfo.html

Myslim, ze to bude asi kvalitou podobne tem od M-audia. Coz by me ale zajimalo, jestli to je pouzitelny, pac ukazky toho MicroTracku na web taky hazej lidi spis s nakyma externima mikrofonama

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 01 pro 2005 16:57

Možnosti nahrávání MD a dnešních kartových přehrávačů jsou nesrovnatelné. Měl jsem MD Sharp z roku 97-98 a už tehdy to mělo 24bit převodníky a dělalo vysoce kvalitní nahrávky. Ty dnešní hračky jsou spíš tak na nenáročný hlasový poznámky, čemuž odpovídá i kvalita A/D a encoderu. Hi-MD ale už asi nechci. Walkmana nepotřebuju a levná výměnná média taky ne, protože to na nich nehodlám archivovat. Taky bych už dneska chtěl 24bit PCM záznam.

Ale kdyby vyhodili z MD mechaniku, dali tam namísto toho slot na kartu (kterou bych si pak mohl číst ve čtečce nebo aby to umělo rovnou mass storage) a zbytek zůstal stejný (případně přibyl 24bit nekomprimovaný záznam), tak bych skákal dva metry. Kdyby to pak eventuelně umělo ještě ogg a flac, tak by to už byla úplná bomba.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 pro 2005 23:34

ja by som tam v dnesnej dobre ocakaval aj daky kompresiu .. v pripade nutnosti ... trebars novinar nahrava do Mp3 , pripoji na PC a rovno to odosiela do redakcie ..

Odpovědět