Nové ribbony Rode NTR (a skvělý promo klip)

Mikrofony a předzesilovače
Ivo
Moderátor

Nové ribbony Rode NTR (a skvělý promo klip)

Příspěvek od Ivo » 01 úno 2015 10:13

Promo zvládli skvěle :) Dobrý nápad, sugestivní videoklip. Tohle asi naláká hodně lidí (i když by to možná znělo podobně i s podobnými ribbony a asi tam je i pěkná zvuková post produkce). Ale klip super ... Trochu mi tam přijde ale zvláštní to že paní ve svém expresivním přednesu hýbe hlavou všemi směry (nahoru, dolů, doleva, doprava), ale zvuk vokálu je pořád naprosto konstatní ... (mikrofon je umístěn navíc shora). Snad to není playback ... Za bežných okolností mám pocit že ten zvuk vokálu by se při takových pohybech trošku měnil (vzdalování, přibližování, změny úhlu). Možná se pletu ...

dog

Re: Nové ribbony Rode NTR (a skvělý promo klip)

Příspěvek od dog » 01 úno 2015 13:48

Pěkné, škoda že to rovnou neporovnali s nějakou jejich lampu nebo kondenzátorem.... :-)
..a cena mě tedy překvapila... do 20t je velká konkurence...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 01 úno 2015 14:25

dyť je od toho miku, který je lehce shora, tedy správně, skoro půl metru... tedy přesně tak aby, nějaké pohyby hlavou nic neovlivňovaly

postprocesované to určitě je, např. reverb na vokálu je první co bodne do ucha

já bych se spíš pozastavil nad tím, jak zní piáno, ono zní zavřeně a přitom je na videu otevřené :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 úno 2015 14:36

Ten vokál zní dost intimně "into your face", půl metru nevím ... ale zní to dobře

msmucr

Příspěvek od msmucr » 01 úno 2015 21:41

První, co mě napadlo, že ta paní umí fakt zpívat :)
Ale ribbony dobrý a hraje jim to všechno fakt pěkně pospolu, vždycky si vybavím komplikace při tom prostorovém poskládání více mikrofonů s osmičkovou charakteristikou.

Michal

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 02 úno 2015 15:16

Filmovým efektům nerozumím ani prd, ale příjde mi, že jsou to dva různé obrazy. Prostě to piano s mikrofony nějak došroubovali ke zpěvačce. .. :?: :mrgreen:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 kvě 2015 18:40

Tak jsem měl možnost si nové Rode ribbony podrobně vyzkoušet.

Asi první co hned udělá dojem je velmi pěkný design a to včetně balení, krabičky atd. Jsou to asi jediné Rode mikrofony vyrobené přímo v Austrálii ? Je vidět že si na nich dali opravdu záležet.

Vyzkoušel jsem je na několika akustických nástrojích (strunných, dechových, smyčcových i bicích) a zajímalo mě i srovnání se špičkovými ribbony Sandhill a též s velmi levnými ribbony Golden Age R1 MK3 (všechny tyto ribbony jsou aktivní - tj. napájené fantomem 48V)

Musím říct že Rode ribbony znějí velmi příjemně a decentně (i lehoučce sametově) a trochu mi zvukem připomínají Royery ... (které ovšem stojí 2x tolik). Když jsem poslechl nahrávku stejného nástroje na Sandhilly, byl tu ovšem rozdíl dost zjevný (čistota, 3D, transienty, krásná krémovitost atd.) - ale to jsme o 100 000 výš :)

Golden Age ribbon R1 MK3 stojí 3x méně než Rode a po srovnání výsledků bylo zjevné že zvukově není v úplně stejné lize. Proti Rode je zvuk o chloupek menší a zároveň i ne tak decentní, sametový ... (i když za tu cenu zní skvěle).

Rode ribbony mají velmi mohutný gain (o 17 dB více než Sandhilly), i když celkový noise/signal ratio je jen o 7dB lepší. Pravděpodobně mají na výstupu malý zesilovač. Podobné parametry dává čistě přirozeně jen 3kg obr AEA 440 :) Je ale zase pravda že to snižuje headroom a například nahrávání afrického bubeníka z minulého víkendu by asi bylo problematické (Sandhilly jsem měl v některých případech na minimu preamp gainu a bylo to tak tak ...)

Celkový dojem z těchto mikrofonů mám velmi pozitivní ... Vypadají velice pěkně, jsou univerzální a zvuk potěší na většině nástrojů. Přinášejí vítanou a kvalitní alternativu ke kondenzátorovým mikrofonům svým typickým jemným sametovým přirozeným ribbonovým zvukem. Pravda, nestojí jako jiné levné ribbony, na druhé straně jako levné ribbony neznějí a zvukově se velmi blíží proslulým mikrofonům Royer a to za podstatně nižší cenu ... (cca 20k/ks)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

carloff
Profesionál

Re: Nové ribbony Rode (a skvělý promo klip)

Příspěvek od carloff » 09 kvě 2015 19:01

Já jsem je měl na vyzkoušení před Ivem a musím říct, že kdybych si měl vybírat mezi Royer 122 a Rode tak bych dal vzhledem k poměru cena výkon přednost Rode. Samotného mě strašně překvapily. Asi nejlepší mic od Rode co jsem slyšel.
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

dog

Příspěvek od dog » 09 kvě 2015 19:28

Pánové, díky za postřehy... já z nich mám zatím jen vizuální dojem, a to ten, že se mi designově líbí víc než Sandhilly...což je samozřejmě celkem nepodstatné a hlavně subjektivní... :-)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 09 kvě 2015 22:38

Ivo píše: Jsou to asi jediné Rode mikrofony vyrobené přímo v Austrálii ?
Řekl bych, že Rode už několik let vyrábějí téměř všechno ve své fabrice v Austrálii.
A NTR vypadá a hraje hezky pěkně.. :)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 kvě 2015 00:30

absolvoval som jeden den s panom z RODE a o vselicom moznom sme hovorili .. jedna zo zaujimavych veci pre mna bola , ze vsetko robia v australii na automatizovanej linke .. ziaden ludsky faktor , vsetko robia stroje .. preto ma vsetko velmi podobne parametre .. napriklad ked si kupis matchnuty stereo par , tak kludne su to dve cisla po sebe .. a co ma celkom pobavilo je , ze ked by chceli dvihnut vyrobu , tak len potocia gombikom , a budu toho vyrbat viac .. nepotrebuju nic menit ..

dog

Příspěvek od dog » 10 kvě 2015 01:02

...tady to vypadá, že lidského faktoru je při výrobě ještě celkem dost...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l7ZJoQBBfN8#t=73s[/youtube]

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 kvě 2015 07:03

Aha, tak myslel jsem že se to pořád vyrábí v Číně ....

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 10 kvě 2015 09:01

Z Číny brali v počátcích výroby těla a kapsle, když "testovali" trh, elektroniku si dělali sami. Mám tady NT2000 někdy z roku 2003 a ten už má na sobě nápis Made In Australia.
Tady je ještě jedno zajímavé video k výrobě.... http://www.therodedifference.com/
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

m4x

Příspěvek od m4x » 26 kvě 2015 04:58

Jak moc jsou vhodný ribbony na záznam vokálu?

Odpovědět