Poradte či sa oplatí robiť malé domáce študio :D

Mikrofony a předzesilovače
anderson

Příspěvek od anderson » 17 čer 2007 14:35

a čo by ste povedali na tento majk? -->
http://55.sk/images/webpage/nova.jpg

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 17 čer 2007 23:08

andersone, ja bych na tvem miste koupil dynamickej mikrak, nejakou zanovni shurku sm58 muze byt i sm57, myslim, ze to bude podstatne vhodnejsi, nez kondenzatorovej majk za tojku a navic ho muzes pouzivat i na live (namisto toho stavajiciho).. pokud nemas aspon 10-20 kapriku, tak nema smysl kupovat skoro nic, za rok to zas budes vsechno se ztratou prodavat..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 čer 2007 00:00

anderson " ved je to drahsie ako oktava 319

syncro

Příspěvek od syncro » 18 čer 2007 10:01

anderson: Ten budget je malý, ale jen o trochu dráž se dá. MK319 sice na rap rozhodně neurazí (několikrát jsem ho na něj nahrával), ale pokud máš problém s místností a ne moc zkušeností, možná bych ještě spíš zvolil ten Shure SM58 (viz. Nick Valensi). Preamp bych zkusil Art Tube MP. Pokud to budeš myslet vážně, stejně časem půjdeš do lepšího vybavení, ale tohle ti na začátek stačí a navíc, SM58 si pak můžeš nechat "na celý život" jako svůj live mikrofon a nemusíš olizovat sítko po vypitých pankáčích. Art Tube MP zase stojí tak málo, že tě jeho pozdější prodej nepoloží. U rapu podle mne (nejsem odborník) trochu LoFi zvuk nevadí, naopak může být dost "autentickou" předností. Navíc, když za to tvá tvorba bude stát, vždycky můžeš případný release načisto nahrát ve větším studiu. Předtím bych ale určitě sbíral zkušenosti doma, aspoň budeš vědět, co dělat s hlasem, jak dýchat, jak se postavit k mikrofonu, jak se hýbat a taky, co se s tím potom ještě dá či nedá dělat... Nebudeš utrácet peníze a čas ve studiu hledáním základů.

Jen můj názor, Saša

Poklop

Příspěvek od Poklop » 18 čer 2007 10:18

Doporučuju zkusit tento mikrofon:
http://www.janzaudio.com/detail/sm-1c/

Venti

Příspěvek od Venti » 18 čer 2007 15:38

anderson

K tvojej primarnej otazke.. ci domace studio.. urcite ano.
Rozpocet 5000sk... urcite nie.. AK chces robit aj domace nahravky, potrebujes viac. Co potrebujes su mikrofon, nejako poriesit monitoring.. teda co budes pocut v sluchatkach.. najjednoduchsia cesta nejaky maly mixpult... urcite lepsiu zvukovku ako tu onboardu co mas, potrebujes nejake sluchatka, nejaky stojan na mikrofon... (mam doma par demacov, co si ludia podavaju majk.. a neni nic horsieho)... potrebujes nieco na com budes miesat.. nejake monitory (reproduktory, nie to sklenene do coho prave kukas :) ). budes potrebovat aj nejake kable... a potom aj preamp.. ale na zaciatok by ti stacil mic vstup na mixpulte
To vsetko stoji peniaze.. ktore zdaleka prevysuju tvojich 5000sk.
mas 3 moznosti...
1. pockat, brigadovat a nasetrit
2. nekupovat nic normalneho, ale pouzit multimedia mikrofon co sa dava ku zvukovkam :)
3. vykaslat sa na to a ist nahravat do nejakych lowend lacnych studii...

Este jedna mala rada z vlastnych skusenosti... v 55.sk aka showtechnik.sk nenakupuj ak nemusis... velmi zle skusenosti s nimi mam.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 18 čer 2007 16:17

Noo on ten stojan se da vyrobit, a odposlech muze jit primo prez zvukovku :)

Bracha takhle hiphop nahraval na otresny mikrofon, v malem prosturku mezi skrinemi oblepenem vajickovou vyplni a texty, s tim ze podklady jely s Reasonu, a jednu dobu to byla celkem sranda, ten mikrofon byl sice nevyhovujici ale takhle nejak by to v klidu slo (ty skrine byly prikryte dekou kvuli akustice :)

Cele reseni stalo asi 150 Kc (mikrofon) + sezbirane obaly od vajicek co se lidem valely po pouziti doma :) Stojan byl hybridni reseni pomoci kousku vseho mozneho a lepici pasky, filtr na mikrofon z kusu dratku a puncochy :)

Kdyby si tenkrat koupili lepsi mikrofon, mohli to dotahnout daleko :-)
Naposledy upravil(a) Acid Punk dne 18 čer 2007 16:31, celkem upraveno 1 x.

Venti

Příspěvek od Venti » 18 čer 2007 16:25

Acid Punk :))) vidis.. TOTO bude riesenie :) 150sk Phillips mikrofon z tesca :)

anderson

Příspěvek od anderson » 01 črc 2007 17:51

Ja proste potrebujem doma len niečo na prípravné nahrávky , a teraz mám dynamický mic za 1000 sk a mám aj stojan a ako popfilter pouzívam kryt z reprákov :D ..a ta kvalita sa celkom aj dá :D ... lenze myslel som ze s tým študiovým majkom (aj ked lacným ) a preampom by to bolo o niečo lepšie a aby bolo jasné určite doma nechcem nahrávať nejaké seriózne CD to naozaj uz v študiu ak to potade dotiahneme, a taktiež to študio nemienim robiť doma lebo moj názor je že z detskej izby v zivote nespravím postačujúce študio na skutočné nahravanie cedla.... takze toto čo chcem je len pre "predprodukciu" (ako to nazval Tudy) .. aby som si fakt odskušal tie veci ako dýchať ako čo nahrať , proste skusenosti s nahravanim , aby som to už v študiu vedel :)

anderson

Příspěvek od anderson » 01 črc 2007 17:57

..a nevyznám sa nejak dobre do tých majkov ale tá MK 319 mi strašne vzhladovo nesedí , zato toto vyzerá už lepsie --> http://www.janzaudio.com/detail/sm-1c/
ale zas ak ozaj nahráva MK lepsie tak sa na vzhlad mozem vykaslať

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 01 črc 2007 18:15

anderson, mne sa za vzhladovo paci tvoja "menovkyna" pamela,
ale za manzelku bych ju nebral :)

anderson

Příspěvek od anderson » 01 črc 2007 18:21

Pikey .. ted dotaz mi fakt pomohol pri rozhodovaní :D:D dík
ale tá sa aj mne páči :D a za manželku .. pre mna už príliš stará :D

...co by ste tak povedali este napr. na toto?? --> http://www.audiotek.cz/CZ/product.asp?I ... ory=660000

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 01 črc 2007 18:37

Tak ja myslim, ze by ti moj prispevok mal toho napovedat viac nez dost, alebo potom po lopate: ta oktava presti vsetko co si tu vymenoval... , naviac tento mikrak vobec nie je tak skaredy ako sa zda z obrazkov, ak chces aj napriek tomu polemizovat o vizazi prisetri 100tisic litrov a kup si Ivove "svetielkujuce" Schoepsy, tie vyzeraju krasne :-)

wire

Příspěvek od wire » 01 črc 2007 18:51

anderson píše:Pikey .. ted dotaz mi fakt pomohol pri rozhodovaní :D:D dík
ale tá sa aj mne páči :D a za manželku .. pre mna už príliš stará :D

...co by ste tak povedali este napr. na toto?? --> http://www.audiotek.cz/CZ/product.asp?I ... ory=660000
Nejsem ani raper ani nedělám hiphop ale mám tenhle mikrofon a zrovna jsem se nudil tak jsem narychlo uvařil tuto nahrávku a instro ukázka

docíleno za použití předzesilovače v mixáku UB1204FX-PRO a integrovanej zvukovky v mim notebooku a kompresoru waves C1... desktopa s pořádnou zvukovkou jsem už prodal a externi ještě nemám... akustika místnosti hrozná, stál jsem u toho dost blízko a měl jsem zaplej pad - 10dB...

no snad ti to nějak pomůže :wink:

(text Supercooo - Fotky z novin)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 črc 2007 18:54

Schoepsy taky svitej ? Ja myslel ze majacek ma jenom Horch ;)

Odpovědět