Slušný stereo pre-amp okolo 10.000 CZK (secound hand)

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik » 12 led 2007 14:43

delay píše:
kexik píše:
fova píše:VTB1 konkretne koloruje zvuk aj pri knofliku celkom dolava, tym som si uplne isty, mal som ho hodinku v prackach, a preamp na mixaku od yamahy mal urcite vyrovnanejsi zvuk (sice menej zaujimavy a studeny, ale nezral vysky a bol pocutelne "rychlejsi")
Mohl by jsi alespoň uvést typ mixu, té Yamahy?, takhle si nemohu udělat srovnávací obrázek.
mg10/2 za necelych 120 eur ;) (ciste pre poriadok, zvuk bol vyvedeny z inzertu do pc, a ekvalizery na 0, ma to post eq insert)
Naposledy upravil(a) kexik dne 12 led 2007 14:45, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 led 2007 14:44

Kermitak píše:
Zase ty rezolutni soudy. Dovolim si nesouhlasit. Netvrdim, ze Goldmike je buhvi co, ale rozhodne o nem nelze prohlasit, ze jeho koupi si poridis nejaky kompromisni klumpr, kvuli kteremu se po chvili budes skrabat za uchem a nebudes z nej mit radost. Stejne tak naslepo kupovat DAV BG1 je pekna ptakovina, protoze tak jasny to s nim taky neni, dost lidem se moc nelibi (viz napriklad ukazky, ktere jsi pastoval tady a na GS) a sam tady pises, ze v dalsim srovnani se libil VETSINE. Je potreba poslechnout a rozhodnout se.
BTW lampa ani SS reseni zvuk nedela, zvuk dela navrh preampu.
Nemluvím abstraktně, GoldMike jsem dva roky denně používal, takže dost dobře vím jak zní ... A zní velmi dobře (za ty peníze). Ale není (aspon pro mě) tak univerzální, že bych ho chtěl mít jako jediný preamp. Raději bych něco čistějšího, na čem zní dobře všechno (i nástroje atd.)

DAV je jiná kategorie. Je čistý a velmi "muzikální". Ve zmíněném srovnání vokálů bude ovšem vedle "boostovaných" zabarvených preampů (Neve, Api, Pendulum) znít vždy trochu skromněji.
Ano, u klavíru a dalších vzorků se líbil pouze většině :) - ovšem v porovnání s preampem za 60k ...
Na sólové vokály též volím raději Pendulum, ale těžko ho budu doporučovat, když stojí cca 70k

Nemám z prodeje DAV ani GoldMiku žádnou provizi, jen příspívám svou subjektivní poznámkou na dané téma. Co už si z toho kdo vybere, jde už mimo mě.

Když sem někdo přijde s Goldmikem, můžeme porovnat ... každému se může líbit něco jiného ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 led 2007 15:13

Ivo píše: Nemluvím abstraktně, GoldMike jsem dva roky denně používal, takže dost dobře vím jak zní ... A zní velmi dobře (za ty peníze). Ale není (aspon pro mě) tak univerzální, že bych ho chtěl mít jako jediný preamp. Raději bych něco čistějšího, na čem zní dobře všechno (i nástroje atd.)

DAV je jiná kategorie. Je čistý a velmi "muzikální". Ve zmíněném srovnání vokálů bude ovšem vedle "boostovaných" zabarvených preampů (Neve, Api, Pendulum) znít vždy trochu skromněji.
Ano, u klavíru a dalších vzorků se líbil pouze většině :) - ovšem v porovnání s preampem za 60k ...
Na sólové vokály též volím raději Pendulum, ale těžko ho budu doporučovat, když stojí cca 70k

Nemám z prodeje DAV ani GoldMiku žádnou provizi, jen příspívám svou subjektivní poznámkou na dané téma. Co už si z toho kdo vybere, jde už mimo mě.

Když sem někdo přijde s Goldmikem, můžeme porovnat ... každému se může líbit něco jiného ...
Ivo, ja si tvych prispevku vazim, protoze maji hlavu a patu. Pouze me prekvapilo, kdyz jsi napsal, at fova koupi DAV-BG1 a dal uz o nicem nepremysli a ze s Goldmikem by se casem mohl skrabat za usima. Vim, ze nazory se meni, ale sam jsi pred urcitou dobou srovnaval Goldmike a Millenia HV-3C a neslysel jsi zadny vyrazny rozdil ;) Me se DAV1 taky libi a uvazoval jsem o nem, nicmene po poslechu jsem zjistil, ze to pro me ucely univerzalni reseni neni, treba na vokaly mi ta jeho cistota nesedla. Takze jako ty bys nechtel jako univerzalni reseni goldmike, ja bych jako univerzal nechtel BG1 ;) A o tom to je - je to vec nazoru a (jak uz tu bylo receno snad tisickrat) neexistuje univerzalni pravda, kazdy si musi udelat nazor sam. BTW pro informaci - existuje nova verze BG1, ktera uz je delana do racku a ma instrument vstup.

fova

Příspěvek od fova » 12 led 2007 16:33

Setkal se nekdo z vas nekdy s vyrobky teto firmy?

http://www.lineaudio.se/linepre.htm

Je to pry jeden clovek, ktery to vyrabi. Ceny preampu a mikrofonu jsou hodne dobre.

Diskuze, kde se probiraji jeho vyrobky:

http://www.recording.org/ftopicp-229506.html

Obcas jeho vyrobky zmini take uzivatele ze Skandinavie na Gearslutz a zatim jsem o nich cetl jen pozitiva.

Specifikace preampu:

SPECIFICATIONS 2MP & 8MP Preamplifiers:
Power requirement: 15-18VAC 15-20VA, 50-60Hz
External 230VAC transformer included (can be excluded on special order)

Frequency response: 5Hz - 100 KHz +-0.5dB
Gain: 60dB with balanced output. (with unbalanced output 54dB)
Harmonic distortion: 0.002% at -6dB below max level, at 60dB gain
0.005% at -3dB below max. level, at 60dB gain
Input noise level: -128 dBU/dBm (100ohm termination, 20-20KHz B/W) -133 dBV (input shorted)
Higpass filter: 100Hz, 12dB/oct switchable. Other frequency on special request

Phantom power: +48V through fed through 2 x 6.8 Kohm resistors
Phantom current: 10mA per channel, all channels loaded

Inputs: Electronically balanced
Input impedance: >10Kohm
Input level: max 3.2V RMS / 320 mVRMS (-20dBPAD / no PAD)

Outputs: Electronically balanced.
Output impedance: 300 ohm (150ohm+150ohm)
Output level: max 15V RMS
Output DC offset: max 1mV at 40dB gain, max 10mV at 60dBgain

XLR Polarity: Pin 1 ground, pin2 positive, pin 3 negative.
For unbalanced output: use pin2 for signal and pin1 for signal ground (pin 3 ahould be left unconnected).

This product is designed and manufactured in Sweden.
Specifications may be subject to change without previous notice.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 led 2007 18:00

Kermitak píše: Ivo, ja si tvych prispevku vazim, protoze maji hlavu a patu. Pouze me prekvapilo, kdyz jsi napsal, at fova koupi DAV-BG1 a dal uz o nicem nepremysli
Prostě mě to v tu chvíli tak spontánně napadlo :)

macceba

Příspěvek od macceba » 16 led 2007 16:00

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 18 led 2007 11:20

fova píše:
Kermitak píše:
fova píše:Ja stale jeste resim, co koupit.

Thomann uz ten starsi SPL Goldmike neprodava. Ze by se ukoncil jeho prodej?
Napis jim, pred mesicem ho meli a nekdy pred rokem ho taky chvili nemeli v ceniku.
No nevim, nevim. Nasel jsem v Nemecku nektere weby, kde prodavaji kompletni radu produktu od SPL a 9844 v nabidce nemaji. Divne, ne?
A na jinem webu (a nebyl to Thomann) dokonce meli informaci, ze uz je vyprodany.
Kdo ho chce (Delay?), tak si bude muset asi pospisit.
To info me vydesilo. Chtel jsem si Goldmike koncem ledna pořídit. Včera jsem jim psal a 23. ledna budou opět k mání.

"Hallo,
die nächste Lieferung kommt um den 23.01.07 bei uns rein,
dann ist der Goldmike auch wieder im Online-Shop zu finden ..."

delay

Příspěvek od delay » 18 led 2007 11:31

Ještě pořád vyčkávám...
Neznáte něko preampy od OKTAVY? Asi za těch 7.000,-, je to OK?

OKTAVA SPM-102
Obrázek

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 04 úno 2007 03:53

lottewerther píše:
fova píše:
Kermitak píše:
Napis jim, pred mesicem ho meli a nekdy pred rokem ho taky chvili nemeli v ceniku.
No nevim, nevim. Nasel jsem v Nemecku nektere weby, kde prodavaji kompletni radu produktu od SPL a 9844 v nabidce nemaji. Divne, ne?
A na jinem webu (a nebyl to Thomann) dokonce meli informaci, ze uz je vyprodany.
Kdo ho chce (Delay?), tak si bude muset asi pospisit.
To info me vydesilo. Chtel jsem si Goldmike koncem ledna pořídit. Včera jsem jim psal a 23. ledna budou opět k mání.

"Hallo,
die nächste Lieferung kommt um den 23.01.07 bei uns rein,
dann ist der Goldmike auch wieder im Online-Shop zu finden ..."

Hm, tak se tam Goldmike 23. ledna skutečně objevil, ale než jsem se stihnul rozhoupat, tak už z nabídky zase zmizel ... Vyprodali to během týdne ... :evil:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 04 úno 2007 12:06

No tak se rozhoupej hned, protoze az je zase dostanou, pojedou podle poradi objednavek ;)

fova

Příspěvek od fova » 06 úno 2007 09:25

Mate nekdo osobni zkusenost s RME Quadmic? Recenze jsou dost pozitivni.
Uvazuji o nem jako o solid state preampu na nastroje. Na vokaly bych asi pouzil neco s lampou.

Martin

Příspěvek od Martin » 06 úno 2007 11:36

V porovnání např. Goldmike mkI je Quadmic velmi čistý, konkrétní, velmi vyrovnaný (řekl bych , že lehounce zvedlý okolo 1kHz až 1,5 kHz), velmi pevný až lehce tvrdý zvku - ale rozhodně ne ostrý . Používám na austické nástroje (piano, dechy) .
Na hlasy je ale přece jen příjemnější Goldmike.
Na kytary výhradně používám - Joemeek OneQ - ten je excelentní a do 1000,-Euro myslím, není nic lepšího a tak variabilního pro kytary. Na zpěvy je ale OneQ (pro mě) kupodivu vyloženě špatný.

RME Quadmic je velmi univerzální - myslím, že dost slušný pream na všechno.
to je jeho asi největší přednost. univerzální a slušný :)

syncro

Příspěvek od syncro » 06 úno 2007 13:00

delay: To nejsou preampy od Oktavy, oni je jen dealují. Odpověď z fóra Oktava: "С Digilab контракта нет пока. Мы просто действительно уверены, что продукция Digilab хорошо сочетается с микрофонами Октава. Мы используем эту продукцию на наших выставках при прослушивании наших микрофонов. Про другие марки ничего не говорим, т.к. не имеем достаточной информации." V překladu to znamená: "S Digilab zatím nemáme kontrakt, jsme jen opravdu přesvědčeni, že produkce Digilab dobře funguje s mikrofony Oktava. Používáme tyto výrobky na našich výstavách při poslechu našich mikrofonů. O jiných značkách (ed. předzesilovačů) neříkáme nic, protože nemáme dostatečné informace."

Saša

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 06 úno 2007 13:28

delay píše:Ještě pořád vyčkávám...
Neznáte něko preampy od OKTAVY? Asi za těch 7.000,-, je to OK?
... viz tady: http://www.digilab-pro.ru/catalog/spm102.html
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

fova

Příspěvek od fova » 06 úno 2007 14:06

Diky za info. Presne tohle jsem si myslel, ale chtel jsem to potvrdit.
Je to u me jeden z horkych kandidatu na solid state preamp.
Martin píše:V porovnání např. Goldmike mkI je Quadmic velmi čistý, konkrétní, velmi vyrovnaný (řekl bych , že lehounce zvedlý okolo 1kHz až 1,5 kHz), velmi pevný až lehce tvrdý zvku - ale rozhodně ne ostrý . Používám na austické nástroje (piano, dechy) .
Na hlasy je ale přece jen příjemnější Goldmike.
Na kytary výhradně používám - Joemeek OneQ - ten je excelentní a do 1000,-Euro myslím, není nic lepšího a tak variabilního pro kytary. Na zpěvy je ale OneQ (pro mě) kupodivu vyloženě špatný.

RME Quadmic je velmi univerzální - myslím, že dost slušný pream na všechno.
to je jeho asi největší přednost. univerzální a slušný :)

Odpovědět