Test mikrofonů: ADK CE vs. sE Z5600A MK II

Mikrofony a předzesilovače
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 úno 2008 16:57

Ano. Ale ukazuje se, že tento způsob zavěšení na gumičkách má svými "mikrovibracemi" určitý ľehounce rozostřující, "zabahňující" vliv na zvuk. Z tohoto pohledu se před nějakou dobou objevily dost revoluční a jedinečné držáky mikrofonů Enhanced Audio M600, které tyto aspekty eliminují a zlepšují zvuk každého mikrofonu (a začali je používat a velmi chválit světoví top inženýři). Byl jsem v tomto hodně skeptický, ale musel jsem nakonec po pravdě přiznat , že s držákem M600 daný mikrofon zní opravdu o poznání lépe (čistěji, detailněji) než s běžným gumičkovým držákem, a že tedy všichni ti ostatní nekecali ... Už mám 3 :wink:

Obrázek

www.enhancedaudio.com

greezmen

Příspěvek od greezmen » 10 úno 2008 17:19

zaujimavé niečo podobne by sa mi hodilo na CMV563 nakolko nan nemam ziadneho pavuka . aka je cena? gde sa da kupiť?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 úno 2008 17:28

greezmen píše:zaujimavé niečo podobne by sa mi hodilo na CMV563 nakolko nan nemam ziadneho pavuka . aka je cena? gde sa da kupiť?
Nejlépe asi přímo od výrobce z Irska. Kolik to stojí ted nevím, ale stávalo tuším 160 EUR ?

fova

Příspěvek od fova » 10 úno 2008 17:33

Ty tri srouby jsou kovove nebo plastove?
Jak se zabrani prenosu vibraci do tela mikrofonu?

greezmen

Příspěvek od greezmen » 10 úno 2008 17:36

ale nechapem jednu vec ako moze stojan takto zlepšit zvuk ako j počut v ukažkach. cena je dost vysoka :(
http://www.gearslutz.com/board/new-prod ... mples.html

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 úno 2008 17:48

greezmen píše:ale nechapem jednu vec ako moze stojan takto zlepšit zvuk ako j počut v ukažkach. cena je dost vysoka :(
http://www.gearslutz.com/board/new-prod ... mples.html
Nechápu to ani já, ale je to prostě fakt ... Můžu to opakovaným srovnáváním jen potvrdit ... Podívej kolik stojí držák na U87 :)
Ano, dotekové šrouby jsou plastové, přizpůsobující svou pozici a uhel tělu mikrofonu. Nefunguje to jako "shockmount". Vzhledem k tomu že u nahrávání nedupu ani neskáču, nevadí mi to ... Pokud by vadilo, stačí dát pod stojan gumovou podložku

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 10 úno 2008 18:10

a nieco na baze magnetov neexistuje? ze by ten mikrofon "levitoval" by bol vo vzduchu... jedine ze by potom to magneticke pole malo dajaky vpliv na snimanie zvuku... ale to skor mam na mysli male magnetky ktore by udrzovali odstup.. to by sa teoreticky dalo vyrobit aj v domacich podmienkach.. ale to len tak nahlas rozmyslam...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 úno 2008 18:17

EXCOM píše:a nieco na baze magnetov neexistuje? ze by ten mikrofon "levitoval" by bol vo vzduchu... jedine ze by potom to magneticke pole malo dajaky vpliv na snimanie zvuku... ale to skor mam na mysli male magnetky ktore by udrzovali odstup.. to by sa teoreticky dalo vyrobit aj v domacich podmienkach.. ale to len tak nahlas rozmyslam...
A dovedeš si představit drobný výpadek takového jinak spolehlivého magnetického pole ? :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 10 úno 2008 18:21

ivo : mal som na mysli pasivne magnety nie elektromagnet, proste klasicke magnetky ktore natocis proti sebe a udrzuju odstup.. predstav si ze ich mas takto v kuzely nalepene a mikrofon ma tiez kuzel na ktorom su nalepene dalsie magnety a ten len ako zmrzlinovy kornutok poloziz do kuzeloveho drziaka ktory je odpudzovany magnetami...

ale hovorim ze to len nahlas premyslam, ked ste mi vysvetlili na co sluzi ten pavuk.. tym vlastne ak dobre chapem najlepsie riesenie by bolo ak by mikrofon bol v podstate "vo vzduchu" a nebol na nicom pripevneny, ano? tak by sa dosiahli najlepsie vysledky ...

fova

Příspěvek od fova » 10 úno 2008 18:23

Ivo, ty dotekove desticky jsou asi plastove a srouby kovove, ne?
A co ten vnejsi krouzek, v kterem jsou srouby umistene? Ten je take plastovy?

To preci nemuze byt problem vyrobit :wink:

kexik

Příspěvek od kexik » 10 úno 2008 18:34

excom: vymyslel si chujovinu, telo ziadneho mikrofonu nie je z feromagnetickeho materialu, takze NEMOZE drzat v lufte magnetmi. dovod je prosty: ocelova kastla by znizovala sytenie vystupneho trafa, ktore tam vacsinou je. vacsinou je material hlinik, mosadz alebo rozne zliatiny na baze zinku. ostatne tie gumky funguju dobre
ivo: nevidim vyhodu hentoho superdrziaka oproti beznej gumenej papuci za 50 korun... ze pavuk v kombinacii s lahkym mikrofonom dobre nefunguje, si viem dobre predstavit, ak ti nejaky basovy signal rozkmita mikrofon v zavese na jeho rezonancnej, mas po funuse. pavuk funguje dobre len z polkilovym mackom, ked je vlastna rezonancna hlboko pod 20Hz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 úno 2008 18:40

kexik píše: ivo: nevidim vyhodu hentoho superdrziaka oproti beznej gumenej papuci za 50 korun... ze pavuk v kombinacii s lahkym mikrofonom dobre nefunguje, si viem dobre predstavit, ak ti nejaky basovy signal rozkmita mikrofon v zavese na jeho rezonancnej, mas po funuse. pavuk funguje dobre len z polkilovym mackom, ked je vlastna rezonancna hlboko pod 20Hz
Používám je se Schoepsy a přímé porovnání mezi těmito držáky a originál Schoeps jsem dělal mohokrát - rozdíl (zvukový) veliký. Kromě toho tyto držáky jsou samy o sobě mechanicky perfektní a robustní, dobře ovladatelné.

Do chvíle dokud si je nevyzkoušíš, jsou podobné abstraktní úvahy bezpředmětné. Jak říkali už klasikové marxismu-leninismu: potvrzením teorie je praxe :wink:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 10 úno 2008 18:43

kexik : jak chujovinu, ja tu nehovorim o tele mikrofonu ale o nasadke na mikrofon ktora je diskretna prave s magnetmi na podstavci ked ten mikrofon v tej nasadke vlozis do stojana... :)

kexik

Příspěvek od kexik » 10 úno 2008 19:34

Ivo píše:
kexik píše: ivo: nevidim vyhodu hentoho superdrziaka oproti beznej gumenej papuci za 50 korun... ze pavuk v kombinacii s lahkym mikrofonom dobre nefunguje, si viem dobre predstavit, ak ti nejaky basovy signal rozkmita mikrofon v zavese na jeho rezonancnej, mas po funuse. pavuk funguje dobre len z polkilovym mackom, ked je vlastna rezonancna hlboko pod 20Hz
Používám je se Schoepsy a přímé porovnání mezi těmito držáky a originál Schoeps jsem dělal mohokrát - rozdíl (zvukový) veliký. Kromě toho tyto držáky jsou samy o sobě mechanicky perfektní a robustní, dobře ovladatelné.

Do chvíle dokud si je nevyzkoušíš, jsou podobné abstraktní úvahy bezpředmětné. Jak říkali už klasikové marxismu-leninismu: potvrzením teorie je praxe :wink:
ale nie su prave original schoeps drziaky s pruznym zavesom?

pavlucha

Příspěvek od pavlucha » 17 čer 2008 18:38

Zdravím
Krásné držáky :) :)
Pletu se a nebo vlastně po utažení NEJSOU odpružené, takže celá letitá filosofie pavouků je v řiti? :) :) :) A mohu tedy dát mikrofon do obyčejného držáku od sm57my, případně gaffou přilepit rovnou ke stojanu? :) :)

Ale jinak bych se tady rád zeptal jestli někdo náhodou máte zkušenost s mikrofonem Blue Blueberry? Nechci kvůli tomu zakládat nové téma.
http://www.bluemic.com/modules.php?op=m ... prod_id=10
Díky za odpověď.

Odpovědět