Test preampů "střední třídy"

Mikrofony a předzesilovače
Fillippos

Re: Test preampů "střední třídy"

Příspěvek od Fillippos » 06 zář 2014 16:42

To bych fakt rád slyšel, jak jeden preamp oproti jinému skryje či naopak zvýrazní fázový posun.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 06 zář 2014 16:55

ja som si zo zvedavosti urobil test par kablov...možno oficialne nekorektne merane voči druhu kablom... ale podmienky merania mali rovnaké ,.. ešte na konci som to skontroloval prve meranym kablom či sa niečo nepozmenilo.
a zistil som zaujimavu vec , že kabel ktory som pokladal za dost kvalitny (mnou pajkovane konektory)klotz kabel+Rean(neutrik) konektory,.. mal vysoke THD skreslenie.. (niekolkokrat som to kontroloval či som sa nezmylil.) a bol aj o niečo hlasnejší. vidno to vo frekvenčnej analyze .
ale hlasitosť šumu ma pritom lepšiu ako Hifi lowend kabel.

ked si všimnete všetky kable reaguju na 50HZ ruchy siete , tam je čo zlepšovať.aj pri pomerne kvalitnom bespeco kabli. 8)

jazzym

Příspěvek od jazzym » 06 zář 2014 19:29

stym THD a klotz to nebude až take zle .. asi sa nejak vytvoilo skreslenie .. nechapem ako , meral som to trikrat vtedy.. ..teraz som to meral znovu a THD je v norme , . :roll:
edit.asi sa nejak spojazdnilo trochu zosilnenie gainom (behringer mix)
Naposledy upravil(a) jazzym dne 06 zář 2014 21:54, celkem upraveno 1 x.

Stan

Příspěvek od Stan » 06 zář 2014 20:20

Fillippos: ty jsi nepochopil co jsem napsal. Tim co jsem napsal jsem myslel ze preamp nijak nezvyraznuje ci nezeslabuje fazovy posun ale ma vliv na cely signal. :wink: Myslel jsem ze je to z toho jasny.

radecek.com

Příspěvek od radecek.com » 06 zář 2014 21:05

díky přátelé za plodnou debatu :-)
zvláště těm,kteří si dali tu práci poslechnout a porovnat vzorky...opravdu mě zajímá srovnání

prosím ještě o další názory, nakonec určitě zveřejním, které vzorky jsou nahrané jakými cestami :-)

objevilo se tu pár otázek na způsob nahrávání atd, pokusím se co nejvíc popsat:
- žádnou zvláštní metodiku jsem nepoužil, postup jsem si vymyslel sám, sampl hlasu jsem použil proto, aby signál byl 100% stejný ve všech případech, jsem si vědom, že je to již nahraný signál a asi i trochu zpracovaný, pokud by byl zájem, udělám test ještě jednou s jiným (analogovým) zdrojem signálu, třeba nějaký perkusivní zvuk...zkuste navrhnout
- sampl 24bit/44.1kHz byl z počítače přes převodníky RME poslán do 1 monitoru (mono) ADAM A3X
- monitor cca 30cm od mikrofonu v ose
- místnost je součástí nahrávacího studia, je vytlumená a odhlučněná (ty pazvuky v pozadí jsou součástí samplů), tlumení není ale 100%, nejedná se o mrtvou komoru...
- kabely jsem použil ručně pájený (výroba Prodance) Tasker TSK1031 s konektory Neutrik NP2X - lepší nemám...mezi mikrofonem a preampem d.6m, mezi preampem a kartou RME 1,5m, v případě výstupu ADAT optický kabel ALVA (přesný typ nevím, stál cca 500,-) d.3m

jazzym

Příspěvek od jazzym » 06 zář 2014 21:59

radecek.com píše:mezi mikrofonem a preampem d.6m
dosť dlhy na testy

No ja skusim ..
dam do grup podobne

podobne znejuce 1, 4
podobne znejuce 2, 7
podobne znejuce 3, 6, 8

5 znie najviac odlišne a asi ma aj najmenej ťaha za uši
:oops: :lol: 8)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 zář 2014 10:30

me prijde petka o neco hlasitejsi nez zbytek. Ma pocit, jakoby mela vic spodnich stredu a pusobi o kousek plnejs. Tim se mi asi libi, ale otakza je, jestli to proste jen neni hlasitejs:) Jinak mi rozdily prijdou pro moje ucho minimalni.

radecek.com

Příspěvek od radecek.com » 07 zář 2014 12:23

Amorph píše:me prijde petka o neco hlasitejsi nez zbytek. Ma pocit, jakoby mela vic spodnich stredu a pusobi o kousek plnejs. Tim se mi asi libi, ale otakza je, jestli to proste jen neni hlasitejs:) Jinak mi rozdily prijdou pro moje ucho minimalni.
Máš pravdu, vzorek 5 je o 1dB hlasitější (peak) než průměr ostatních :-)

delay

Příspěvek od delay » 07 zář 2014 19:42

Tipuju že č.5 je RANE nebo možná Mackie, protože mi to trochu připomíná zvuk přes pult, kde korekce na "0" nejsou uplně "0"... Doufám že se ztrapním, a bude to uplně jinak.

radecek.com

Příspěvek od radecek.com » 08 zář 2014 16:07

Pokud by to někoho ještě zajímalo, tady je přehled nahrávacích cest podle vzorků (preamp - převodník)

1 ) RME Babyface interní preamp - RME
2 ) Mackie XDR2 (preamp z 802VLZ3) - RME
3 ) Mackie 402VLZ3 (celý mix) - RME
4 ) Rane MS-1 - RME
5 ) Preonus - Presonus
6 ) Presonus - RME
7 ) Focusrite - Focusrite
8 ) Focusrite - RME

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 zář 2014 16:33

diky

jazzym

Příspěvek od jazzym » 09 zář 2014 21:24

no ja dakujem za vysledky tiež.
možno by som sa mal ospravedliť..alebo vysvetliť.
ja som na začiatku letmo vypočul nahravky a pri 5 som si povedal toto ma niečim zaujalo .
tie moje vysledky testov podobnosti som určil na zaklade porovnania frekvenčnej krivky v okoli 100-500hz .

myslim na zaklade vysledkov od radecek ,že test neukazal nič.. len to že 5 ka presonus-presonus bud koli menšiemu kablovaniu alebo nahodnym zosilnenim signalu (ako sa stalo mne pri klotz kabli) je nahravka hlasnejšia a prieraznejšia detailnejšia alebo zaujimavejšia.
nemyslim si že ktorykolvek preamp z uvedenych skryje na zvuku viac ako DIY kabel dlžky 6m , ..meď neni idealnym vodičom , ma svoj odpor, a každy meter navyše ho pridava .kvalitne tienenie je tak isto doležite voči dlžke vedenia.

Frekvenčne krivky vyzerali tak podobne , že som musel naozaj detailne skumať hrby a v podstate jedinym mojim voditkom bola hlasitosť krivky.
nemyslim si , že niekto dokazal zodpovedne preskumať kvalitu pri tomto teste.

počuval by som to aj ja detailnejšie ,..ale priznam sa že mi hlasy sposobovali trochu neprijemne emocie.. zvyknuty som viac na skumanie zvuku strunovych nastrojov.
radecek , nech ta neznechuti nizky počet downloadov , toto forum je lenive čokolvek externe stahovať , najradšej maju vloženy prehravač :D
jz. 8)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 10 zář 2014 09:55

Náhodou - test ukázal mnoho :-) Napšíklad to, že je celkem šumák, z čeho se skládá nahrávací řetězec. Vše je pouze o zvukovém dojmu, který je silně subjektivní - a vidno/slyšno, že na kvalitě (v obecném slova smyslu) se to nijak nepodepíše.

Hlavně si to někdo nepřeložte ve smyslu, že na profi nahrávku stačí M-audio a HAMA mikrák :-D ale kdo zná a přečte celé vlákno, tak snad správně pochopí, jak jsme to myslel.

P.

Odpovědět