USB Mikrofony .... +/-

Mikrofony a předzesilovače
s-monan

USB Mikrofony .... +/-

Příspěvek od s-monan » 02 čer 2008 13:20

Ahoj lidi.

Jakej je názor na USB mikrofony, ke kterejm nepotřebujete fantomy?
Prej dost šumí to USB připojení. Máte někdo zkušenost? Např. G-track?

Mám 7500,- a nákupem USB Micu bych moh teoreticky ušetřit na externí zvukovce a o to kvalitnější koupit Mic. Teda podle toho, jestli jsou alespon srovnatelný s phantomovejma kondíkama.

Díky za radu,postřeh,názor,připomínku...

kexik

Příspěvek od kexik » 02 čer 2008 13:33

vsetky usb mikrofony co poznam su 16bit, 44.1kHz a maju smejdovy prevodnik (usb audio chip). dalsia vec je ze musia obsahovat DC-DC up-konverter na ziskanie predpatia pre kapslu (ak tato nie je elektretova, co je tiez caste - napriklad samsony z C -rady), DC-DC konverzia je ucinna maximalne do prevodu 1:4 co znamena napajanie kapsle 20V, co dava maly uzitocny signal = sum. lacny cinan + externa zvukovka je ovela lepsi napad, i ked je to menej pohodlne

matucha

Příspěvek od matucha » 02 čer 2008 13:36

oktava mk219 nebo mk319 + lacna zvukovka je rozhodne lepsi reseni... zvukovku stejne potrebujes ne? No a jestli mas nejakou rozumnou interni, tak ti bude stacit misto zvukovky predzesilovac a s tim se do ty cenovy vejdes.

s-monan

Příspěvek od s-monan » 03 čer 2008 14:06

Díky za rady.

Pomalu ale jistě končím s výběrem potřebného zařízení.

Bude to M-audio MobilePre USB zvukovka a mikrofon Studio Projects

Vhledem k tomu, že budu nahrávat doma a dá se říci že zatím amatérsky, mám poslední dilema. A to jestli si vzít C1 nebo B1

Rozdíl je samozřejmě především v ceně.

Mě se jedná hlavně o mluvené slovo a kvalitní záběr v nižších frekvencích. Výšky jsou mi celkem šumák.

Takže, jsou rozdíly v kvalitě zvuku mezi B1 a C1 dostatečně velké, aby C1 stál za investici?

Je to už moje poslední rozhodování a chtěl bych to konečně do konce týdne rozlousknout. Kdyby se mi tedy k tomu někdo vyjádřil, docela by zahnal mou bezradnost (už se ve výběru plácám měsíc)

PS: Možno ještě doporučit jinou značku, ale maximálně tak Joemeek nebo Rode. (i když kvalitní, tak prosím ne mikrofony bez distributora v ČR, viz. Oktávy)

s-monan

Příspěvek od s-monan » 03 čer 2008 14:13

Behringery by taky přicházeli v úvahu

matucha

Příspěvek od matucha » 03 čer 2008 14:15

m-audio mobile pre je tusim jenom 16bit ne? to bych nechtel...

popremejslej o oktave mk319...

fova

Příspěvek od fova » 03 čer 2008 14:17

V Audiopro (Safa tady na foru) ti radi pujci zdarma k vyzkouseni nejakou velkomebranu od SE Electronics, ktera bude v tve cenove relaci.

Podle me lepsi volba nez C1 a B1.
Zkousel jsem jak B1, tak C1 a nechtel bych je - neprijemne vysky a plochy zvuk. C1 bylo o neco lepsi nez B1.

Rode zacina byt pro me osobne zajimave az od K2 vyse.
NT1A je neco podobneho jako SP B1 a C1. Na nastroje asi ano, na vokaly ne.

S Behringery nemam zkusenosti.

Skoda, ze nechces tu Oktavu.

kexik

Příspěvek od kexik » 03 čer 2008 17:50

B1 ma 3mikronovu membranu = viac detailov pri snimani z vacsej vzdialenosti, vyssia citlivost, vacsi frekvencny rozsah. nevyhody: vyssie skreslenie na vyskach, nizsie SPL
C1 ma 6 mikronovu membranu a plati vsetko naopak. 3 mikrony su lepsie na tiche nastroje s mnozstvom detailov, ako je spanielka, zbory, alebo trebars shaker. 6mikrony su lepsie na solovy spev, hlasne na stroje ako bicie OH, dychy, atd... ak si nemozes dovolit viac mikrofonov, osobne by som siel do 6 mikronoveho mikrofonu (tych je navyse vacsina).
Behringer B1, B2 maju rovnaku kapslu ako studio project, vsetko je to zo statnej fabriky 797 v sanghaji, rovnaka kapsla, pri SP mozno lepsia kontrola kvality (alebo mozno aj nie)
joemeek bol v pohode kedysi (tiez 797) ale vraj nove serie maju nejaku debilnu kapslu, takze tam by som vahal. lacne su este akg perception, ale tam neviem co je vnutri... mozno to je ta trefa :)
potom este m-audio nova (ten ma myslim alctron kapslu), ale ten som mal pred dvomi rokmi v rukach a hral desne plocho (ovsem vtedy som prd vedel o tychto preampovych zalezitostiach a mozno to bolo nanic zosilnene)

s-monan

Příspěvek od s-monan » 03 čer 2008 19:53

matucha píše:m-audio mobile pre je tusim jenom 16bit ne? to bych nechtel...

popremejslej o oktave mk319...
Co se týče toho audia...o těch 16-ti bitech vim, ale četl jsem že to je dostačující. Koupil bych M-audio Audiophile USB kterej je 24 bit zase nemá fantoma (teda aspon neni nikde psanej) na mikrofon. Leda že bys věděl o jinym řešení. Ale chtěl bych to mít právě všechno v jedný krabičce a ne předzesilovač, fantoma a ještě kartu nebo tak.

A o tý Oktávě přemejšlim fakt hodně a furt (ještě se mi o ní nezdá :-)), ale ta dostupnost je fakt mizerná. Nebo špatně hledám. Navíc se k ní nedává pavouk a já se potřebuju vejít do 8000, maximálně pak 9000.

Takže kdybyste věděli kde k tý oktávě přijít,nejlíp s pavoukem nebo tak, rozhodně bych (podle vašich referencí) šel radši do ní. + samozřejmě tu zvukovku která to všechno pojistí.

PS: Vim že za ty prachy nemůžu chtít zázraky, ale vytřískat z toho maximální možnou kvalitu je samozřejmě žádoucí.

kexik

Příspěvek od kexik » 03 čer 2008 20:06

s_monan: rozumiem tvojej snahe vyhnut sa viacerym krabickam, ale v tomto smere nerob hlupe kompromisy, potrebujes preamp v akej takej kvalite a v tomto smere mam pri m-audio pochybnosti. idealka by bol nejaky alesis IO 2 alebo emu 0202, to su krabky relativne s rozumnym preampom. alesis vyjde vyhodnejsie v tom zmysle ze ma dva preampy a cena za kanal vyjde nizsia, ak ti staci jeden mic kanal a rozhoduje celkova cena, je zaujimavejsia emu. variant s viacerymi krabickami je edirol UA-1EX a ako preamp behringer mic100...
dalsia vyhoda riesenia so zvukovkou je, ze sucasne ziskas aj kvalitny VYSTUP, cize zvuk z laptopu bude niekde UUUPLNE inde ako so zabudovanou zvukovou kartou. uz len koli tomu je usb mikrofon dost suteren

fova

Příspěvek od fova » 03 čer 2008 20:28

s-monan: Oktavu si muzes nechat privezt od Thomanna v Nemecku. Spoj se lidmi na Vltave a oni ti ji s nejakym priplatkem dovezou do CR:

http://music-shop.vltava2000.cz/store/g ... rtmentID=2

Mel bys po nich chtit tohle:

http://www.thomann.de/gb/oktava_mk319_g ... krofon.htm

a tohle:

http://www.thomann.de/gb/mxl_57_spinne.htm

fova

Příspěvek od fova » 03 čer 2008 20:30

Dalsi moznost je nechat si ji poslat ze Slovenska (pres ucet provedes platbu do zahranici s mezistatnim poplatkem):

http://www.tmsound.sk/e107_plugins/tmpr ... =14&kat=32

Pak si tu Oktavu vezmes u nas do hudebnin a pokusis se ji napasovat do nejakeho neznackoveho pavouka za par stovek.

s-monan

Příspěvek od s-monan » 04 čer 2008 10:08

Díky za rady pánové. Tohle opravdu vypadá jako řešení.

Fova: Šel bych do tý oktávy z Německa spolu s pavoukem. Zkusim tedy kontaktovat tu Vltavu, jestli by mi s tim nepomohli. Akorát...to oni dělaj normálně nebo je to taková extra služba, že tam stejně jezděj pro věci?
A co se týče platby, tu budu muset zřejmě provést přes net a nějak jim dát vědět že si pro to někdo přijede, že?

Kexik: emu 0202 vypadá skutečně mnohem zajímavěji, co se týče mých potřeb. Budu mít jenom jeden Mic takže by byl naprosto dostačující a cena to jen potvrzuje. Ale ještě si ohledně tohohle nevim rady s pár věcma:

Za prvý...co jsem koukal, tak to nemá fantoma že? Takže bych si musel koupit navíc co?

A za druhý...nějak mi nesedí přípojka na ten mikrák. Asi by měl mít díru na XLR konektor ne? Ale co jsem koukal, tak emu 0202 má nějakou jinou díru?

Nuže bych to shrnul....dejme tomu že chci kupovat variantu emu 0202 + oktáva 319 + mxl57 pavouk. ... ,stojan mám a pop-filtr koupim nějakej levnej. Nahrávat budu normálně na PC (uvnitř soundblaster live). Takže....otázka zní, co mi ještě chybí? (kabely, fantomy,redukce???)

Už se vážně blížim do finále, takže bych chtěl poprosit o pomoc s vypilováním těhlech posledních detailů a snad už to pak vyjde a budu sem posílat už jenom tracky :-)

Díky za info a sdílené zkušenosti!

fova

Příspěvek od fova » 04 čer 2008 10:54

Ja s tou Vltavou nemam zkusenosti. Psal tady o tom Bledule, ze ti privezou od Thomanna, co budes chtit. Musis se zeptat jich.

EMU 0202 fantom asi skutecne nema. Musel bys mit externi napajec a je otazka, jestli to ma smysl a nekoupit radsi zvukovku i s fantomem. Ja osobne bych radsi sel cestou PCI interni zvukovky + externi preamp jako je Behringer MIC100. S USB a FW kartama je vic problemu nez s PCI a ty externi jsou casto i zvukove horsi.

Ten konektor na 0202 je v pohode. Je to univerzalni konektor, do ktereho jde strcit jak XLR kabel, tak jack.

Chybi ti jeste mikrofonni kabel. U takoveho setupu, co chces koupit, ti bude stacit Proel nebo Bespeco mikrofonni kabel s dvojitym stinenim za par stovek.

s-monan

Příspěvek od s-monan » 04 čer 2008 11:35

Fova : Právě proto jsem chtěl to m-audio, protože to má i toho fantoma.
Interní zvukovku asi ne, protože je ten počítač multifunkční. (hudba,filmy,hry) Takže otázka je následující...nebyl by nakonec M-audio MobilePre USB dostačující? Nebo jestli nevíš o jinejch zvukovkách, pokud možno levnějších (pod 3100)?!

Odpovědět