Zapojení mikrofonu Tesla AMD 200 a dalších

Mikrofony a předzesilovače
Sanchez

Re: Zapojení mikrofonu Tesla AMD 200 a dalších

Příspěvek od Sanchez » 26 bře 2014 10:02

Tú stránku poznám a je fajn, že sa tu objavila. Až teraz som si tam všimol, že AMD 210 má trafo, ktoré slúži na impedančné prispôsobenie a zároveň sa pomocou neho prepína frekvenčná charakteristika.

Z toho vyplýva, že ďalší možný problém môže byť prepínač charakteristiky. On asi prepína nejaké odbočky z trafa. A ak je zapojený tak, že pri jeho poruche sa akoby "preruší" vinutie trafa, tak mikrofón nepôjde vôbec.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 26 bře 2014 10:31

Díky za pomoc. Ten hipass filter je bypassnutý. Když sme před několika lety pájeli konektor, pamatuju si, že sme také odpojili ten přepínač, respektive jsme ho vyskratovali. Fakt to dlouho fungovalo bez problémů. Teď si říkám že možná je problém právě v tom přepínači, protože se mi zdá, že nedosedá správně. Je možné že ta chyba je tam. Zkusím to všecko změřit a zkontrolovat.

Sanchez

Příspěvek od Sanchez » 26 bře 2014 10:36

Škoda, že nemám schému, napísal by som Ti ešte presnejší postup, ale aj keď pôjdeš podľa toho, čo už som napísal, chybu určite nájdeš.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 02 dub 2014 17:28

okej, takže při měření byl jeden spoj hluchý - pak jsem si všiml, že ze dvou drátků spojených umělohmotnou spojkou, výlezá místo obou dál jen jeden, předtím jsem to nezaregistroval, protože konec toho drátku se ztrácel právě v té spojce... snad je to ta příčina, až budu mít čas to spájet poreferuju o výsledku mého snažení

Odpovědět