zase oktava mk319

Mikrofony a předzesilovače
Raziel

zase oktava mk319

Příspěvek od Raziel » 20 zář 2007 21:55

ahoj...nějak tak pokukuju po mikrofonu na nahrávání vokálů ve studiu...pořád se tu vychvalovala oktava mk319, ale nějak jsem tu našel jenom nějaké porovnávací testy atd...také jsem tu zaregistroval téma o mikrofonu shure sm58, ale ten mi příjde, že je spíš na živáky, než do studia...

první dotaz: je oktava mk319 lepší do studia, než shure sm58? a je v něčem rozdíl mezi dynamikou a kondenzátorem? určitě je, já tomu ale nerozumim...co je lepší a na jaké účely je to lepší?

druhý dotaz: koukám k thomannovi, no kam jinam...a nějak nemůžu najít pavouka pro tu oktavu, resp. nevim jaký vybrat...chtěl bych k tomu pavouku i nějaký stojan nebo držák, prostě aby to bylo komplet...

třetí dotaz: předpokládám, že k té oktávě bude třeba předzesilovač...takže jen kdyby mi to někdo potvrdil, byl bych rád...potom asi padne volba na zde již probíraný mic 100 od uliho - ale jestli je to hovadina, někdo mi to rozmluvte...

jde mi jen o naprosto čistý a věrný zvuk ze studiových podmínek, o nic jiného...

předem děkuji za trpělivost a snad i za odpovědi ;)

Cyril

Re: zase oktava mk319

Příspěvek od Cyril » 20 zář 2007 22:21

Raziel píše: jde mi jen o naprosto čistý a věrný zvuk ze studiových podmínek, o nic jiného...
hm tak to mas skromny cile na to ze do toho chces vrazit jen par litru :))) Predzesilovac samo potrebujes, a pokud nemas penize, je ten mic100 fajn. Jinak nevim co chces nahravat, ale podle me kombinace oktavy a toho lampovyho uliho vytvori spis docela zabarvenej zvuk (coz je podle me super, ale jestli chces "naprosto cisty a verny zvuk" tak nevim... :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Raziel

Příspěvek od Raziel » 20 zář 2007 23:06

Cyril: jo, no prave ze ja tomu moc nerozumim, temhle technologiim...sem rikal, at mi to nekdo rozmluvi :) ...chci cisty zvuk, chci nahravat vokaly...jestli sem to zapomnel napsat, tak se omlouvam vsem...jestli to tedy ta kombinace oktava + mic100 hodne zabarvi, tak to asi nebude dobra volba...tak doporuc jestli muzes neco v tyhle cenovy, ale chtel bych to s takovou konstrukci, jako ma oktava...me proste ten shure prijde jako podiovej majk, ne jako studiovej...a ono pri tom nahravani pujde i o efekt kterej to bude delat na pripadne platici zakazniky, nebo vubec na zpevaky...snad v kazdym studiu vidim majk s konstrukci oktavy v tom pavouku, nikdy nevidim, ze by nekdo nahraval na konstrukci ala shure sm58...a o to taky jde, at je to jakkoliv, chci, aby to alespon vypadalo jako ta oktava a bylo to v tom pavouku no...

poradis?

taky chci aby to byl jakz takz kvalitni zvuk...nevim, jestli to chci nejak silene saturovany nebo co....kdyz je to tak nejak syrovy, da se s tim podle me dodatecne jeste neco udelat, naefektovat to...ale kdyz uz to je nejaky zabarveny, uz to z toho nikdo nedostane, coz by mi teoreticky mohlo vadit, netusim...takhle o tom alespon teda premyslim ja, snad spravne...taky bych rad, aby ten zvuk z toho byl takovej univerzalni, aby se to dalo pouzit do vselijakych stylu, namatkou nejakej jazz, pop, pop rock, electro, mozna i rap, proste universal a v pavouku :)

nebo jestli by me nekdo navic vysvetlil vyhody a nevyhody warm zvuku vs. dry, budu rad...

Raziel

Příspěvek od Raziel » 20 zář 2007 23:20

jo a kdybych mel obecne rict, co bych na tom osobne nahraval nejradsi, tedy jak bych chtel, aby to znelo, tak asi jako portisheads, treba namatkou tohle - http://www.youtube.com/watch?v=MB2DnR_aqgo

nebo neco jako coco rosie, teda kdyz tam vynecham ty jejich low-fi filtry co davaj na nektery vokaly...vokaly tohohle druhu bych nahraval opravdu nejradsi...ikdyz obcas urcite i neco rychlejsiho, popovyho, od podlahy, u ceho se neusina ;)

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 20 zář 2007 23:25

Raziel, nechcem byt za zleho, z prveho prispevku som si myslel, ze si robis prdel ... no ked si vytiahol tych platiacich zakaznikov a vokaly do jazzu, umieram na nasledky, za co chces brat peniaze?
jedna rada, so svojimi sucasnymi skusenostami si kup hocico lacne z druhej ruky, druha rada (pise sa to tu casto a ja nemozem inak) pouzi funkcu hladaj a potom uz len citaj, uc sa a skusaj, citaj, uc sa a skusaj, citaj, uc sa a skusaj...

elektri

Příspěvek od elektri » 20 zář 2007 23:31

PiKey píše:potom uz len citaj, uc sa a skusaj, citaj, uc sa a skusaj, citaj, uc sa a skusaj...
a až potom si vyber mikrofon

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 20 zář 2007 23:33

:) tak jest!

Raziel

Příspěvek od Raziel » 20 zář 2007 23:36

tak to jste mi fakt pomohli kluci (PiKey a elektri), díky....to je přesně, co jsem potřeboval...ja jsem hledal, například jsem hledal něco o oktava 319 a co jsem našel? nějaké srovnávací testy s dalšími mikrofony...to mě nijak moc nezajímá...chtěl jsem poradit něco na míru...no, když mi nikdo neporadí, je mi to jedno, poradim si sám, když si myslíte, že jsem takovej dement...

na moje otázky z prvního příspěvku nikdo normálně neodpověděl, řekl jsem to slušně, věcně a nevim, co by na tom bylo k smíchu...ach jo...
a vocucaný a voplivaný majky z druhý ruky kupovat vážně nebudu...chtít pár tisícovek za zkomponování nahrávky, včetně nahrání zpěvu, tedy kompletního zprodukování až po mastering neni přece zločin...kámošům to budu nahrávat zadarmo, tak o nic snad nejde...

pravda, zkušenosti s mikrofony moc nemám...ale kdo říká, že nemám zkušenosti se zvučením, kompozicí atd.? nechci jen koupit něco, co mi nebude sedět do mého záměru...proto jsem chtěl poradit, to je všechno...
Naposledy upravil(a) Raziel dne 20 zář 2007 23:45, celkem upraveno 3 x.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 20 zář 2007 23:39

Poslední dobou mám pocit, že kvality Oktavy MK319 se ukáží až na lepším preampu.
MIC100 je za ty peníze bezkonkurenční, ale přecejen je trochu pod dekou a to MK319 taky, takže ideální kombinace to není (ikdyž za ty peníze).
K MK319 by to chtělo aspoň preamp s obvodem SSM2019.

A nebo, jestli jsou Tvé finance hodně omezené, zkus s MIC100 nějaký levněší majk od sE - ty jsou zase ostřejší, tak by se to mohlo s lehkou dekou MIC100 tak "nějak" kompenzovat
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Shodan

Příspěvek od Shodan » 20 zář 2007 23:42

Raziel: Procesem který popisují PiKey a elektri si musí projít, prochází, nebo prošel každý. Fungující "zkratka" bohužel neexistuje. Ti pánové ti radí dobře (a z vlastní zkušenosti) a tvoji reakci beru jen jako mladickou nerozvážnost... :idea:
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Raziel

Příspěvek od Raziel » 20 zář 2007 23:42

Tudy: Díky moc! Konečně dobrý příspěvek (ne, že by se Cyril nesnažil, taky děkuju). A když jsi mluvil o té značce sE...co bys konkrétně doporučil za model? Byla by to konstrukce jako má ta oktava? Konkrétní model co by dobře šlapal ve spojení s tím mic100 by mi vážně pomohl.
Naposledy upravil(a) Raziel dne 20 zář 2007 23:46, celkem upraveno 1 x.

elektri

Příspěvek od elektri » 20 zář 2007 23:45

Raziel: nejde o to, že bychom ti nechtěli poradit, ale očividně nemáš ani ty uplně nejzákladnější znalosti viz. "rozdíl mezi dynamikou a kondenzátorem" a "konstrukce jako Oktáva" bez nich to nejde

Raziel

Příspěvek od Raziel » 20 zář 2007 23:48

elektri: Ale co nejde? Nejde píchnout mikrofon do systému, zapojit a nebude nahrávat, protože se mi na něm rozsvítí nápis "kdo nezná rozdíl mezi dynamikou a kondenzátorem, pro toho jsem zapovězen?". Ne, nerozsvítí. Chci to jenom používat, proč bych se měl starat o to, jak to funguje.
Promň, ale mě tyhle příspěvky nic nedají. Pokud mi nikdo nedoporučí konkrétní model, alternativu k mému výběru, asi nemá cenu cokoliv jiného psát. Když se tu kolikrát dokola vysvětlují úplné základy naprosto triviálnějších věcí, jako třeba "proč se mi to seká?" "protože nevíš co je to buffer a asio", tak nevim, proč bys třeba ty nemohl napsat pár řádků o rozdílu mezi dynamikou a kondenzátorem.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 20 zář 2007 23:51

Raziel píše:Tudy: Díky moc! Konečně dobrý příspěvek (ne, že by se Cyril nesnažil, taky děkuju). A když jsi mluvil o té značce sE...co bys konkrétně doporučil za model? Byla by to konstrukce jako má ta oktava? Konkrétní model co by dobře šlapal ve spojení s tím mic100 by mi vážně pomohl.
Tak sE2200A je i s pavoukem za poměrně slušnou cenu. Nevím, co myslíš tou konstrunkcí, ale ano, je to válec a uvnitř jednopalcová membrána, jako v MK319 :)

Ale že to bude ON, to Ti nezaručím.
V Audiopro prodávají jak sE, tak Behringer. Zajdi tam a vyzkoušej
Naposledy upravil(a) Tudy dne 20 zář 2007 23:52, celkem upraveno 1 x.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

elektri

Příspěvek od elektri » 20 zář 2007 23:51

Raziel: nejde o to jak to funguje, jde o to na co je to vhodné použít

Odpovědět