Digitální mixpult

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní

<t>Tak kterej ???</t>

Yamaha 01V
2
13%
Yamaha 03D
4
25%
Tascam DM 24
4
25%
Behringer DMX 3216
3
19%
Jiný
3
19%

Celkem hlasů: 16

a.tom.x

Digitální mixpult

Příspěvek od a.tom.x » 05 pro 2002 15:50

Do nového studia hodlám pořídit nějaký digitální mixpult. V úvahu přicházejí Yamaha 01V, Behringer DMX3216, Tascam DM24 nebo za cenu totálního vyhladovění Yamaha 03D.

Docela mě zaujal ten Behringer DMX3216 poměrem cena/výkon, ale 4 zabudovaný Virtualizery to je přeci jenom silný kafe (ne že bych neměl plný zuby toho jednoho, kterej už mám). Další průšvih je, že zatím nedodávají rozšiřující kartu na dalších 16 analog in (tuším za tím marketingovou strategii a uvedení nějakého DMX4816 na NAMM show). Jinak prý má vyjímečně dobré převodníky, kompresory a eq podle Sound on Sound taky nejsou špatný.

Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

shaki

Příspěvek od shaki » 05 pro 2002 16:21

nelehka odpoved.... taky to resim.... na co to presne chces? jaky mas pozadavky? kolik potrebujes vstupu (analog/digital)? atd..

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 05 pro 2002 16:37

hm, ja bych do digitalniho mixu nesel... kdyz uz tak malej analog, me to pripada v poci lepci, ale chapu, ze kdyz jsou ty masinky okolo, tak je skoda to nahravat nejdriv do wavu a pak zprocesovavat a taky chapu ten recall.. ;)

Luděk

Digitální mix

Příspěvek od Luděk » 05 pro 2002 16:49

Pěkné řešení jsou dvě spřáhnutý 01v, vstupů jak sra..k, to by ale chtělo sehnat dvě levné ojetiny.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 05 pro 2002 20:29

Vzhledem k tomu, že mám celkem dost hardwarových mašinek a pár jich ještě hodlám dokoupit, tak je pro mě dost důležitý dostatek analogových vstupů. Ideálně 32. Navíc bych rád jednou pro vždy vyřešil problém kvalitních převodníků.

Přirozeně bych rád využil i možnost míchat audio stopy nahrané na PC v Cubase prostřednictvím ADAT karty.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 pro 2002 00:20

Joj .. DM1000 vyzera velmi zaujimavo .. to je kandidat cislo 1 !

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 06 pro 2002 10:16

Proč ne. Akorát je to jiná kategorie za několikanásobnou cenu.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 06 pro 2002 10:21

Anonymous píše:hm, ja bych do digitalniho mixu nesel... kdyz uz tak malej analog, me to pripada v poci lepci, ale chapu, ze kdyz jsou ty masinky okolo, tak je skoda to nahravat nejdriv do wavu a pak zprocesovavat a taky chapu ten recall.. ;)
Pak má,ale smysl jít do nějakého HW kontroleru, třeba Huston nebo Logic kontrol, což by byla taky varianta + samozřejmě drahý převodníky s hromadou vstupů + DSP kartu a to je všechno dohromady hodně drahý. Digital mixpult ti nahradí převodníky, DSP kartu i hw kontroler.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 06 pro 2002 13:00

Kup 03D nemas co pokazit! Ja jsem s ni maximalne spokojenej.
Akorat mi ted chybi vic vstupu auxu a pod tak jdu na vetsi yamahu.

** 01v - na karte: 17-24 nejsou kompresory, polovina auxu a jen 2pasmovej EQ +nema podskupiny - BUSy! mel jsem ji a kvuli tomuhle jsem ji prodal a koupil vetsi 03D

** 03D ma busy, neni o nic osizena, fajn je i velkej display - byla by pro tebe definivini. +ma oproti Behringeru luxusni efektovy procesory.

** Behringer je behringer - neslysel jsem ho tak zatim nevim ale teto firme neverim ani nos mez ocima, vse jim hraje tak na pul .. nevim jestli me ted timhle prekvapi, jsem uz skeptickej.

** Pak jeste muzes koupit levnouckej starej Yamaha Promix 01, ja ho ted sehnal za 20!
ma 18 kanalu, 2x interni efekt, 3 pasm eq, 3 kompresory. Lehounce ale pri "okoureni vstupu sumi /Promix byl muj prvni diitalni pult!

------ Ja v digitalnich pultech verim Yamaze, mas jednoduchou volbu 8)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 06 pro 2002 14:15

ECSON WALDES píše:Kup 03D nemas co pokazit! Ja jsem s ni maximalne spokojenej.
Akorat mi ted chybi vic vstupu auxu a pod tak jdu na vetsi yamahu.

** 01v - na karte: 17-24 nejsou kompresory, polovina auxu a jen 2pasmovej EQ +nema podskupiny - BUSy! mel jsem ji a kvuli tomuhle jsem ji prodal a koupil vetsi 03D )
Ten Behringer má

32 kanálů
16 bus
8 aux sends
4 pásmovej param. eq, kompresor, low-cut filter, gate, phase inverter na každým kanálu + delay na prvních 16
12 insertů
Dlouhý 10 cm fadery
Displej menší zato, ale k jeho ovládání 6 realtime potenciometrů + 16 přiřaditelných potenciometrů na každé šavli.
PCMCIA karta na ukládání nastavení

To všechno za EUR 1.660,- tj. za stejný prachy jako 01V. Kdyby se dala pořídit jetá 03D jako v USA za USD 1.300,- tak asi neuvažuju, jenže znáš místní ceny :) :) :)

** 03D ma busy, neni o nic osizena, fajn je i velkej display - byla by pro tebe definivini. +ma oproti Behringeru luxusni efektovy procesory.
Asi bych musel pořídit navíc jednu REV-500 kolem 7.000,-

** Behringer je behringer - neslysel jsem ho tak zatim nevim ale teto firme neverim ani nos mez ocima, vse jim hraje tak na pul .. nevim jestli me ted timhle prekvapi, jsem uz skeptickej.
To je asi ten největší problém co s tím mám, plus samozřejmě ty 4 sračkózní virtualizery. Převodníky jsou prý na rozdíl od zbytku jejich produkce výtečné (asi je někde nakoupili). Dost mě baví i jejich cenová politika takže čekám brutální propad v cenách - obvykle jdou na polovinu - takže při dovozu z Bundes Republik Deutschland by to mělo bejt za příznivej peníz.
** Pak jeste muzes koupit levnouckej starej Yamaha Promix 01, ja ho ted sehnal za 20!
ma 18 kanalu, 2x interni efekt, 3 pasm eq, 3 kompresory. Lehounce ale pri "okoureni vstupu sumi /Promix byl muj prvni diitalni pult!

------ Ja v digitalnich pultech verim Yamaze, mas jednoduchou volbu 8)
Ten Promix by byl sice určitě lepší než stávající Behringer Eurorack MX2004A a prachy bych na něj měl okamžitě, ale mám pocit, že to není řešení.

Syncro / GJ

Příspěvek od Syncro / GJ » 09 pro 2002 09:32

Ja mam doma 01v a jsem maximalne spokojen. Busy se daji nahradit v okamziku kdy mas treba ADAT kartu directy, takze k dispozici je 8 directu (ala bus) a k tomu ctyri Auxy externi a dva interni (FX1 a 2). Kanaly 17 az 24 jsou mineny jako 8 track return, takze sice maji chudsi vybavu, ale daji se samozrejme swapnout za kanaly 1 az 8. Zvuk je na tuhle tridu bozi, mas 12 slusnejch predzesilovacu s fantomem a relativne (na digital) jednoduchy a vstricny rozhrani. Navic se da koupit levne... Behringer bych po zkusenostech s jejich produkty vubec neresil, ble 8-( Jedine pokud fakt nutne potrebujes usetrit, ale to bych si snad koupil radsi malej analog.
Je fakt, ze svoji 01v asi prodam, ale to je kvuli tomu, ze potrebuji vetsi analogovou konzoli, jinak ji pouzivam asi tri roky a natocil jsem na ni spoustu veci k obecne spokojenosti...

dajdy

Tascam DM24

Příspěvek od dajdy » 09 pro 2002 21:20

Volil bych DM 24> Ma 100mm fadery, 24 bitove prevodniky, 1x ADAT standardne, interne TC MegaReverb a cenove je mezi Behringerem a 03D. Behringer> ma sice kvalitni AKM/Crystal znackove prevodniky jako ProToolsy, ale na panelu chybi Channel Overview knofliky. Efekty na hovno. Buh vi jakej to ma mixdown ??? Malej display! 03D> ma jen 20-bitove prevodniky (ale kvalitni) , fadery jen 60 mm, velkym plusem je efektova sekce.

stany

Příspěvek od stany » 08 bře 2004 15:40

Ahoj já mám zase 24 vstupů mix zn Carvin a vyměnil bych ho za digitála již nepotřebuji tolik vstupů email. s.benes@cartecmb.cz

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 08 bře 2004 18:24

Ty jo, ´sem úplně na tohle fórum zapomněl :)

No stav věcí se má tak, že analog Behringer jde v sobotu z domu. Digitál asi bude ten Behringer DDX, pokud se teda podaří za nějakou výhodnou cenu, jinak musím zajet do Německa pro 01v + ADAT (cena od 850 - 1000 EUR) a přežít limitace jeho architektury (DDX je novější a co se týká routingu a uspořádání tak je víc user friendly a o dost šikovnější), ale to vše pouze tak na rok. Potom jdu do Yamaha 02r (současná cena kolem 2.600 EUR incl. met. bridge a ADAT) mi připadá jako dobrá, ale letos na něj finančně ještě nedosáhnu. Pro domácí účely řešení jednou pro vždy.

Zatím koupím alespoň RME Hammerfall LE ten použiju s jakýmkoliv mixem.

Jinak mě napadlo ještě na to přechodné období nějaké řešení s ADAT převodníky + RME a míchat to v počítači (kontroler mám). Akorát nevím jestli to moje PIII 1GHz 512 Mb RAM utáhne - tak a teď raďte odborníci :):):)

kexik

kexik

Příspěvek od kexik » 08 bře 2004 18:28

utahne... pIII 1000=p41500 ;)

Odpovědět