Jamaha 01v96 + RME HDSP 9652 - jak vyladit ADATy?

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 01 pro 2006 11:22

Neural_I píše: ..jak to je se sidechainem na kompresoru ? jediny kde je key in sem nasel na gejtu v presetu ducking, to je ono ?
diky

1. Na aux (treba AUX5) posli tvuj kopak
2. Na basu zapni DUCKING
3. v DUCKING okne vyber cislo auxu na kterym mas pripravenej ridici signal kopaku (tedy AUX5)
4. Nastav DUCKING jak potrebujes aby ti basa "uhejbala" pri kazdym uderu kopaku. Muze to bejt i inverzne, ze basa zazni jen kdyz prijde uder kopaku.
5. na Auxu kde bude kopak si pohraj s EQ+COMP, tim ze potlasis nebo zvednes basy/stedy/vejsky signalu pripadne compressorem vytvoris jinou obalku kopaku, se ti znacne otevrou vetsi moznosti sidechaine efektu.

Predchozi Yamaha serie (01v, 03D...) mela moznost vybrat v compressoru primo cislo kanalu (treba channel 1 kde bude kopak). U tve novejsi serie 01v96 je potreba pro tohle obetovat jeden AUX. V DM2000 jsem AUXu mel 12, tak mi to nedelalo problem ale tobe by moh jeden schazet kdyz ho nechas pro sidechine, ale namas jinou volbu.

Yamahackej sidechine DUCKING jsem mel hodne rad, funguje naprosto skvele!!! To ovsem neplati o GATEch ty jsou nahovno, prirozeny transienty absolutne ignorujou a trhaji signal a aby toho nebylo malo maj posrane pomalej cas, coz je na akustickou bici sadu nepouzitelny, to me fakt desne zralo, nojo co se da delat. Tenhle Yamaha GATE je dobrej maximalne na zavreni signalu pokud treba stopa sumi.

No uz me to ale netrapi jamachu jsem vystrelil a mam pokoj:)

Obrázek

.

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 01 pro 2006 12:37

ECSON WALDES: diky za navod, zkusim to

Odpovědět