NEVE GENESYS - DAW analog console !!!

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
ECSON WALDES
Profesionál

NEVE GENESYS - DAW analog console !!!

Příspěvek od ECSON WALDES » 06 říj 2007 13:07

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

AMS-NEVE GENESYS - DAW analog console !!!

Tak a je to tady!!!! Stalo se to, co jsem dlouho ocekaval. Po uvedeni analog pultu SSL AWS900 firmy Solid State Logic v roce 2004, mi bylo jasne ze ke gigantu SSL je jedinej meritelnej konkurence schopnej obr firma AMS-NEVE odpovi obdobnym pultem se vsim co patri k lesku firmy NEVE s vymozenostmi komunikace s DAW - kokurence schopnost je velka vec a samozrejme se tak stalo.. :D

Z toho co ctu z prvnich obrazku, tak se jedna o analog ve strukture: " Preamp /EQ /Send /Bus /Stereo-5.1 /DAW control " AMS-NEVE GENESYS startuje ve vybave 16 kanalu (za $50.000 = 1.000.000 Kc) s moznosti rozsirovat o vetsi pocet kanalu. Co mne prekvapilo je to, ze GENESYS bude snad historicky prvni NEVE pult, kterej nema rozsirujici bloky channel stripu razeny v poctu 12ti kusu, ale v nasobku 8! SSL a i vsechny firmy dodrzuji cislo 8, jedinej NEVE mel vzdy rozsireni o pevnej pocet 12 kanalu. GENESYS v zakladu nabizi 16 kanalu, predpokladam ze expanze bude mozna o dalsich 16. Rozsireni en o 8 mi prijde dost malo, ale tezko ted rict. No zatim spekuluju : )

Ted jsem zvedavej co se bude dit dal. Nicmene na trhu se ted objevilo i spousta dalsich stredne velkejch analog pultu s castkama kolem $ 50 - 100.000 Dolaru. Ovsem ani jeden znich nenabizi DAW control jako SSL AWS900+ / SSL Duality ci ted novej AMS-NEVE GENESYS.

- Momentalne je velmi dlouho ocekavany vlastni mixpult od samotneho zakladatele firmy NEVE pana RUPERTa NEVEa (kterej ma ted vlastni firmu RUPERT NEVE) a to jeho model 5088. Kterej je velmi dobre rozsiritelnej, nicmene jeho cena je vzhledem k tomu co nabizi velmi vysoka. Jsem zvedavej jak Rupert bude reagovat na AMS-NEVE GENESYS, ktera je konkurenci k jeho 5088, pricemz oba pulty nesou jeho jmeno "NEVE", jen se dnes uz jedna o dve odlisne firmy: Gigant AMS-NEVE a malinkou RUPERT NEVE. Rupert si jen tezko bude moci dovolit vyvoj na DAW rizeni a podobny vymozenosti na ktery AMS-NEVE ma obovske prostredky a tym lidi. No uvidime : ) (cena za 16 channel = $76,000)

RUPERT NEVE 5088
Obrázek

- Dalsim velmi sledovanym pultem je pult Wunderbar od mlade firmy Wunder Audio, ktera nabizi klon z nejslavnejsich starejch pultu Neve serie 80 (8068 / 8078) a jejich Pre/EQ modulech Neve 1073. Pultu se zatim prodalo snad jen 5 kusu. Zakaznici vahaji, protoze cena je vemi vysoka na to ze firma je tak mlada, nicmen kvalitu nabizi naprosto prvotridni. Ovsem tak jako Rupert Neve nenabizi moznosti propojeni s DAW. Za nemalej priplatek ale muzete mit alespon Fader Automation, coz nabizej jak Wunder Audio, tak i Rupert Neve ci API. (cena 24 channel = $84,000)

Wunder Audio Wunderbar
Obrázek

- Stara velmi slavna firma API nemohla take zahalet a vyrukovala ted s lehkym pultem API 1608. Vsimnete si, ze cena API 1608 je stejna jako u noveho AMS-NEVE GENESYS, oba maji v zakladu 16 kanalu, nicmene tenhle API nema DAW rizenni ani spoustu digitalnich vymozenosti zrovnatak ani 5.1 atd atd... (cena za 16 channel = $49,900)

API 1608
Obrázek

- A na zaver SSL AWS 900+ , pult ktery to vse rozpoutal. K dnesnimu dni se jich prodalo neuveritelny mnozstvi, tusim to bylo 300 kusu! Firmu SSL to vytahlo z existencnich dluhu, ktere malem mohly ukoncit jeji budoucnost. Takhle velka a draha firma s obrovskymy rozpocty na vyvoj a rucni vyrobu, se neumela po velmi bohatych 80 a 90 tych letech uzivit tak, jak byla zvykla, protoze doba prodeju jejich drahych pultu po roce 2000 diky velmi levnym DAW (Protools / Nuendo / Logic ...) neuveritelne klesla o 10ti nasobek jejich prodeju z 80tejch let! Rozpocty na alba se diky DAW zmensily a rozptylily i mezi mala a stredni studia, ktera ale nemela na velky SSL mixpult za astronomickou castku 1 milon dolaru ! Cehoz ted ale SSL skele vyuzila a nabidla strednim studiim AWS900 (a vylepsemou AWS900+), ktera nese kvalitu a zmensene moznosti jejich velkych modelu SSL SL4000E/G a SSL XL9000K..

(cena za 24 channel = $100.000)

SSL AWS 900+
Obrázek
.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 06 říj 2007 14:03

na AES je daleko vice konkurence:)
Obrázek
modularni pult od Purple..
a hlavne tohle!

Obrázek

kompletne mpodularni pro API 500 bud ei master modul fadery atd...
to si proste musim koupit...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 06 říj 2007 14:06

ecson> fascinuje ma tvoj prehlad ;)

zaujimava analyza

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 07 říj 2007 12:13

EXCOM: Diky, pultama ja ziju : )

AMS Neve píše:Genesys' initial configuration includes 16 channels of mic/line preamps, 16-channel DAW monitoring, 16-channel analogue summing at mixdown, eight auxiliary buses, eight group buses, two main outputs, four effects returns, comprehensive metering, 5.1 monitoring, two cue mixes, talkback services and internal power supply. There is also DAW control for packages including Pro Tools, Logic and Nuendo.

The console can be expanded to over 60 channels in a straight or articulated frame, with options including motorised fader automation, recall, mastering-grade A/D and D/A converters, digitally controlled EQ and dynamics, and remote mic amp control.
http://prosoundnewseurope.com/index.php ... 1&Itemid=1

Hm, no tak postupne moje euforka lehce opada. Ukazujou se maly mouchy. Napr tenhle NEVE v zakladu za onech $50.000 nema onboard EQ ! ty je mozno rozsirit (samo za dali penize), ovsem co je pozitivni je mozno rozsirit i o COMPRESSORY, coz uz mi prijde prijemny, protoze zadnej z pultu teto tridy compressi nenabizi. Jsem zvedavej jak cela vec dopadne, kazdopadne ale kazdy rozsireni slusne prodrazuje celej pult. Jen mi vrta hlavou jak se budou ty EQ a COMP ovladat, kdyz nebudou mit fyzicky potenciometry na panelu. Mozna z grafickyho prostredi DAW, nebo treba kdyby to bylo jako u analog pultu EUPHONIX CS3000 kterej ma ovladani EQ jako u digitalniho pultu z jednoho centralniho bloku u kteryho se jen selektuje pozadovany ekvalizovany kanal, by nebylo vubec spatny - to velmi urychluje praci. Ale takovy centralni EQ ovladani ted na fotce videt neni.

Nicmene kdyz se nato podivam z jinyho uhlu, tak jako CISTE KONTROLER k DAW to neni vubec spatne vymysleno. ma to fadery, propracovanej monitoring, sumaci apod. Umim si predstavit ze nekomu skutecne staci jen pult ve kterym provede holou sumaci protoze ho nezajima michat analogove a dela mix komplet ITB treba jen v ProTools a prvorade ma GENESYSY jako kontroler, s tim, ze je fan ze ma i nabiraci preampy a sumaci. Kdybych takovej pult ale zvazoval pro sebe, potrebuju i EQ a Compressory, jinak to postrada smysl meho zameru.

No sem zvedavej. Priznam se mi malem tenhle NEVE GENESYS zamichal s planem na nakup analogovyho mixpultu. Uvidime.

.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 07 říj 2007 13:43

carloff píše:na AES je daleko vice konkurence:)

modularni pult od Purple..
Purple Console je koncept starej uz neco pres 5 let. Obdobne jako treba staro/nova GML modularni konzole.

.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 říj 2007 18:04

To je jak vyloha kramu s pralinkama!

Obrázek

Uzasny, bozsky.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 08 říj 2007 08:55

serie ma ta potreba pouzivat ruckove VUmetre... ale pri pure analogu je to asi ok, ked to ma urcite headroom 40dB :)

parek

Příspěvek od parek » 24 říj 2007 10:46

a na druhe strane barikady digidesign vysila do sveta nastupce control 24 - C|24, taky pomerne zajimavy reseni studia... sice to nema ani zbla spolecnyho s analogem, ale zas na druhou stranu se prodava za neco pod 300k :oops:

Obrázek
Čí to byl proboha nápad se timdle živit??

miki23

Re: NEVE GENESYS - DAW analog console !!!

Příspěvek od miki23 » 07 bře 2011 12:35

Neve + AES institute.. Víte někdo něco o tomto projektu? Cena 32 kanálnu na Vintageking se má pohybovat kolem 1mil. korun.
Přijde mi to jako alternativa ke Genesys..
media.nl.jpeg
media.nl.jpeg (254.18 KiB) Zobrazeno 2062 x

Fractal

Příspěvek od Fractal » 07 bře 2011 13:09

fuj, udělalo se mi šoufl... nedavno jsem měl tu čest ošahat si pravou neve konzoli a tohle je ještě horší, protože je to mnohem menší, takové až roztomilé.. možná si zajdu za psychoterapeutem, jestli existuje něco jako láska k DRAHÝM mašinkám

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 13 pro 2012 21:24

Chtěl bych se zeptat, nevíte má Neve Genesys v ČR někdo?
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 pro 2012 22:06

Mna vzdy na tychto masinkach fascinovalo to, ze ak by som aj nejaku taku mal, skor sa naucim lietat v helikoptere ako toto. :-] ta ma menej knoflikov v koktpite :-]
Neviem, ci to je to tak super ako to vyzera, ale su to obdivuhodne kusky.

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2012 22:30

Tezko rict. Sono koupilo portico, ale to asi vis.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 14 pro 2012 01:28

Nevim vůbec. :) Zajímá mě jestli u někoho v ČR neni Genesys klidně v tý nejmenší konfiguraci 16/32, ideálně zapojenej v pětikanálu. Třebas Studer má rovnou na webu místa, kam kam ti jejich zvukově zrůdný Visty instalovali. Neve nic. :|
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

matucha

Příspěvek od matucha » 14 pro 2012 01:42

Ze by Studer delal spatny veci? Se mi nejak nechce verit...

Odpovědět