a zase monitoring...

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
invisible_E

a zase monitoring...

Příspěvek od invisible_E » 25 kvě 2008 17:43

zdravim,

po precitani skoro vsetkych prispevkou na tema studiove monitori / do 10tis. za kus / mi nedalo sa vas opytat na nazor: ano je to subjektivna vec, ano je to o pocuvani ale v ramci rozhodovania mi to pomoze - dik!

- mala pracovna / 2.70m x 2.70m /
- na desktop nearfield / RP6,HS80 - to uz je moc velka ´bednicka´/
- na mix, mastering, aranging ... male domace amaterske SW studijko

takze su traja adepti / vsetky som si bol aj vypocut /

Fostex Pm 0.5 mk2
- pekny zvuk, citatelny, ale po dlhasom pocuvani a skakani medzi inym monitormi mi prisiel ten zvuk trosku ´ doladeni / hlavne basy / cele to znelo dobre a až moc dobre - neviem ci je toto zrovna vlastnost dobreho monitoru.

yamaha hs50m
- ten sa mi zdal v pohode len uz som si toho dost precital o jeho vyskach a slabsich bas. a trosku mi aj vadi ze ma bass reflex v zadu co by mi pri stene mohlo robit neplechu. na druhej strane ma zas na zadnom panely kopec moznosti ako si ho ´doladit na miestnost´

krk rp 5
- ten sa mi zdal celkovo nevyrazny, nebol az tak citatelny ako tie dva ostatne ale na druhej strane bass reflex v predu a vela ludi vravi ze sa celkom da naneho naucit a funguje.

- potrebujem hlavne univerzalny monitor lebo svoje veci chcem pustat od tv prijmacou az po low end veze a mp3.. na druhej strane si klasicku malu panelakovu pracovnu tazko doladim na profi akustiku takze nieco co sa moc tou akustikou neriadi.

dik za kazdy typ - a dufam ze vas uz tieto low end temy neunavuju

diky!!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 kvě 2008 18:05

rozpocet ta vyssie nepusti ?

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 25 kvě 2008 18:55

- mna hlavne nepusti priestor - rozmer bedne musi byt aspon ako tie 3 typy - mas nieco lepsie pre mna daj typ / ale myslim ze 10 tis. za 1 kus je maximum /

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 25 kvě 2008 19:11

invisible_E : skus pozriet na Rolandacke DS-7

Obrázek

www.on-board.sk si pozri cenu, malo by to byt v tvojom spominanom maxime do 10k kus

DS-7: Bi-Amp Monitor

A High Quality Monitor for Professional Mixing Environments

System
2-Way Bi-Amplified Monitor
Enclosure
Bass-reflex type
LF Driver
160 mm (6-1/2") Polypropylene cone type, magnetically shielded
HF Driver
19 mm (3/4") Soft dome type magnetically shielded
Frequency Response
68 Hz to 23 kHz (+/-3 dB)
Crossover Frequency
2.7 kHz (active fourth order)
LF Amplifier Power
40 W
HF Amplifier Power
20 W
Analog In
Input Sensitivity
0 dBu (0.775 Vrms)
Input Impedance
20 k ohms (Balanced/Unbalanced)
Digital In
Format
Conformity with AES/EBU and IEC60958
Sample Rate
32 kHz to 192 kHz (automatically) (de-emphasis: OFF)
Word Length
24-bit
D/A Converter
24-bit
Controls
LEVEL
Knob
LF TRIM Knob
HF TRIM Knob
INPUT SELECT SW. (Analog In/Digital In)
ASSIGN SW. (Right/L+R/Left)
DIGITAL INPUT SELECT SW (AES/EBU / Optical / Coaxial)
POWER SW
Indicators
POWER
DIGITAL IN
Connectors
ANALOG INPUT (XLR / 1/4 inch TRS phone type)
DIGITAL INPUT (XLR)
DIGITAL INPUT (Optical)
DIGITAL INPUT (Coaxial)
DIGITAL THRU OUT (Coaxial)
Power Supply
AC 117 V, AC 220V, AC 230 V, AC 240 V (50/60Hz)
Power Consumption
75 W
Accessories
Owner's Manual, Power Cord
Size and Weight
Width
209 mm
8-1/4 inches
Depth
307 mm
12-1/8 inches
Height
336 mm
13-1/4 inches
Weight
9.7 kg
21 lbs. 7 oz.

fova

Příspěvek od fova » 25 kvě 2008 19:21

Poslechni si i Behringer Truth B2030A. Nejsou vubec spatne.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 25 kvě 2008 20:43

Pokud nemuzes moc akusticky ladit mistnost a vadi ti bass reflex vzadu, tak ty yamahy rovnou skrtni. Nejsem zadnej profik a moc monitoru jsem neslysel, o Fostexech ti nepovim ani carku, ale mam ted docela cerstve KRK RP5 a jako bedny na zacatek jsou podle me fajn. No a hlavne bych rad prepapouskoval to, co tu stari pardalove pisou skoro vsude - v teto cenove kategorii bude hrat vsecko +/- stejne, pokud nenatrefis na nejaky vadny kus. Pokud nemas jasnyho favorita podle zvuku, pak smele vybirej treba podle designu, budes na ty bedynky koukat denne, tak at se za ne nemusis sam pred sebou stydet :D

Deekay

Příspěvek od Deekay » 25 kvě 2008 21:06

ja mam Fostex PM1 MKII, bol som pred kupou v podobnej situacii ako ty a tieto mi odporucilo viac ludi
v danej cenovej kategorii je to celkom dobre
s ostatnymi nemozem porovnavat, moc som toho nepocul zatial :oops:
kus stoji okolo 8 tisic sk
ale niekto predaval pouzite Dynaudio BM5A za 22 tisic kč, to by uz boli vyborne monitory
http://www.danokrnac.sk , http://www.automix.sk , http://www.myspace.com/thebadplayer
MIKROFÓNY: AKG C12A , Sennheiser MD421, Neumann M7 a plno iných starín
ZVUKOVKA: Focusrite Saffire 6 USB, NI Rig Kontrol 2 (Guitar Rig native)
MONITORY:Fostex PM1 MKII

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 kvě 2008 21:55

invisible : jo ja by som doporucim BM5a .. ale asi sa nezmestia do 10k / kus ..

fova

Příspěvek od fova » 25 kvě 2008 23:53

fova píše:Poslechni si i Behringer Truth B2030A. Nejsou vubec spatne.
Pardon, nevsiml jsem si, ze tech 10000Kc je cena za kus. :oops:
V tom pripade Adam A7 nebo Dynaudio BM5A a k Adamum dokoupit casem subwoofer a odriznout z nich vsechno od 80Hz nize.

fova

Příspěvek od fova » 25 kvě 2008 23:59

A doporucuji vzit si je od prodejce domu a zkusit s nimi par dni pracovat.
Tak neudelas chybu a vyberes ty, ktere ti budou nejvice vyhovovat.
Poslechnout si na nich v prodejne sve oblibene CD ti o nich moc nerekne.

kexik

Příspěvek od kexik » 26 kvě 2008 07:33

odporucam si vypocut na kandidatovi 3 kategorie muziky:
1. vlastne mixy (predpokladam ze su zatial na nic)
2. profi nahravky ktore zneju dobre na hocicom (typicky priklad: pink floyd the wall, suzanne vega 99,9F)
3. profi nahravky, ktore zneju na zlom zariadeni zle a na coraz lepsom coraz lepsie (typicky priklad: depeche mode violator, peter gabriel so, roger waters amused to death)
tie komercne nahravky musia byt samozrejme take, ktore dobre poznas
potom si odpovedz na otazky:
1. ktory kandidat hra najhorsie moje mixy?
2. ktory kandidat hra najlepsie trebars toho gabriela?
3. na ktorom kandidatovi pocujes najmensi kvalitativny rozdiel medzi gabrielom a pink flydom?
bedna ktora dostane vsetky tri body, bude najlepsia.
btw, ze akustika ovplyvnuje niektore bedne viac a niektore menej, je mytus. kazda miestnost ma svoju prenosovu funkciu a vplyva na kazdy zdroj zvuku rovnako. bedne ktore hraju v zlom priestore lepsie, robia tak preto, ze su naozaj lepsie. nieco ine je poloha basreflexu, ale tam nemozes povedat co je lepsie. basreflex vpredu ma zas ine nevyhody (pocut turbulencie z nahubka pri vacsich hlasitostiach atd)

dano

Příspěvek od dano » 26 kvě 2008 07:51

kexik neviem ako ostatne, ale peter gabriel zneje vsade dobre.
excom: ak na akykolvek dotaz doporucis nieco z OnBoardu (najma Roland a Edirol), zacne to tu posobit kontraproduktivne (nic proti tvojmu nadseniu pre vec)

to len tak, medzi recou. pokracujte dalej :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 26 kvě 2008 08:14

dano píše:kexik neviem ako ostatne, ale peter gabriel zneje vsade dobre.
to len tak, medzi recou. pokracujte dalej :-)
oj, nie veru... na zlej vybave znie dost priemerne, nie zle ale nie ani zaujimavo. pritom ten zvuk je brutalne dobry, na lespom geare predci komercny standard o triedu, kym na slabom geare z neho nijak nevybocuje. stena hra aj na blbej hifi vezi lepsie ako standard
samozrejme tie moje priklady su take moje vychytavky, co ma momentalne napadli. to sa da dalej diskutovat, ide hlavne o koncept vyberu. vazna hudba je skvela pre triedu 3. ale treba ju mat napocuvanu

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 26 kvě 2008 10:25

dano píše:excom: ak na akykolvek dotaz doporucis nieco z OnBoardu (najma Roland a Edirol), zacne to tu posobit kontraproduktivne (nic proti tvojmu nadseniu pre vec)
cize ked niekto povie v Thomanovy, v Muzikery, v AudioPro.. tak to posobi kontraproduktivne hej? hm...
niekedy by si na akykolvek dotaz aj nemusel hned reagovat, zacnes tu posobit kontraproduktivne... 8)

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 26 kvě 2008 12:04

no svoj mix si tam nedonesiem aby som pocul ako znie ked ho robim na creative desktop 5.1 sustave - to bude ako si v tme natriet auto a potom ist na slnko hodnotit ako je natrete :D

skor by som potreboval referencie od niekoho kto tie tri pocul, pracoval s nimi alebo sa s nimi stretol v praxi...

samozrejme ze je este aspon desat dalsich o ktorych by som mal uvazovat / + - 3 tisic kroun / - no ako vravim tieto tri su v uzkom vybere a jeden z nich urcite skonci u mna..

nie som ziaden profesional / amateur - odvodene z francuzkeho amour - robit nieco z laskou :) / a ked sa tak ´amatersky vzdelavam ´ o frekvenciach, a celkovej fyzike zvuku uff to je alchymia normalne - radsej zostanem na tej kreativnej urovni a ostatne necham na zvukovych inzinierou profesionalov, myslim ze staci z kazdeho trochu.. takze aj podla toho chcem nieco v tej cene / urovni , nech je to spolahlive - viem kedy mama dost :twisted:

zatial diky za vsetky prispevky

Odpovědět