ADAM S4A

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
SoundsFine

Re: ADAM S4A a jiné midfieldy

Příspěvek od SoundsFine » 08 srp 2010 18:35

kexik píše:ja si presne naopak myslim ze vyber midfieldov ziadna velka loteria nie je, kedze 100% midfieldov je z drahej = kvalitnej kategorie a velmi sa neoseries so ziadnym

Loterie?
Asi je pravda, že Midfield nad 100tisíc už budou snad v pohodě kterékoliv a mělo by se na nich dobře pracovat...
Ale byl jsem překvapený jak velké rozdíly ve zvuku mezi nimi jsou. (G 1037, S4A, O300, V3110)
Daleko větší, než u Nearfield.
Jestli jsem měl pocit, že S3A tlačí zvuk do ksichtu (matucha píše "lehce zkomprimovaný") pak u S4A je tento pocit ještě intenzivnější.
KH300 znějí oproti S4A víc vzdušněji, více v prostoru, "bez komrese", dle mého soudu nají O300 reálnější barvu zvuku především u vokálů.
S4A jsou detailnější ve výškách a čitelnější v rozmístění ve stereu. Ale celkový přednes je z O300 skutečnější, normálnější, více hifi, věrně reprodukují barvy, orientace do hloubky je snazší, nejsou zdaleka tak únavné jako S4A.
S4A jsou papírově o dost výkonnější oproti KH300. KH300 však můžete naložit "plný kotel" a vůbec jim takové zatížení nedělá problém i při velmi velké hlasitosti si zachovávají věrnost a další kvality reprodukce. S4A se začnou na 50% (což odpovídá 100% hlasitosti u O300) nastavené hlasitosti na kontroleru "Volume2 od SPL" lehce dusit, při 70% už nelze mluvit o monitoringu. To je ale jen pro zajímavost výkonnostní srovnání nehraje při hodnocení roli.
Při srovnané hlasitosti a přepínání A/B mezi bednami je cítit tak silný rozdíl ve zvuku, že mi trvá 10-15 sekund, než se uši přizpůsobí "narovnají" k hodnocení zvuku na druhých monitorech.
Pár slov k poslechu.
S4A mají vedle O300 a S3A nesrovnatelnou sílu v basech. Možná až moc (ale vše se dá nastavit, přizpůsobit). Poslech dobré nahrávky ze 4-5 metrů je rozkoš, kterou nabízejí pouze takto velké a těžké monitory a to i při nižších hlasitostech. Zatímco u nearfieldů (všech bez výjimky) zvuk hledáte, snažíte se poslouchat, analyzovat, u S4A a V3110 vás zvuk pohltí a ovládne a nemůžete se ho nabažit. O300 se snaží jít hodně hluboko, ale jakmile člověk přepne na S4A je vymalováno. To čemu jste na O300 říkaly basy je vedle S4A pouhý stín.
Další midfieldy, se kterými mám nějakou zkušenost jsou V3110 od Quested. Po poslechu S7R jsem musel vyzkoušet nové http://www.quested.com/products-v3110.html
Jen krátce: krystalicky čisté a jemné výšky, fantastický prostor, reálné barvy, skutečné věrné basy, čitelnost a přehled ve středech. Časem až mě opustí "vlna opojení z Quested" napíšu postřehy nebo porovnání s O300 a (S4A, které ale už nemám)

matucha

Re: ADAM S4A

Příspěvek od matucha » 08 srp 2010 18:50

Jak to bylo vlastne s s4a se zkreslenim? S3A rozhodne cisty nejsou a o300 pri trochu hlasitejsim poslechu (tj takovy to, kdyz clovek zkousi jak se bude chovat nahravka nahlas) uz zlehka zahlcujou a je cejtit, ze se jim do zvuku vkradaj harmonicky i kdyz se konstrukteri hodne snazili o cistotu. RL901 mi pridou cisty pri snesitelnejch hlasitostech temer uplne. Nesnesitelny hlasitosti uz neumim zhodnotit :).

SoundsFine

Re: ADAM S4A a jiné midfieldy

Příspěvek od SoundsFine » 08 srp 2010 23:22

S4A při cca 50% začnou kreslit (jen pro představu 50% je asi taková hlasitost jako u O300 100%), ale zatímco u O300, které začnou kreslit někde u 80% a pak až do 100% je to celkem v pohodě a snesitelné, u S4A znamená 70% neposlouchatelné. od těch 50% se rychle začínají hltit a působí, jako by se skoro dusily pod návalem hudby. Na tak velké monitory bych čekal asi větší možnosti co do výkonu. Ale otázka je,kolikrát využijeme takovou hlasitost?
Když to srovnám s V3110... tam kde se S4A začínají dusit a kreslit, V3110 nabízejí svůj nejlepší obraz a s rezervou k tomu.
Ale co mi na midfieldech přijde úplně nejúžasnější je, že i při velmi nízké hlasitosti nabízejí výborné podmínky pro práci.
I na 5 - 10 procent výkonu máte větší přehled o všem, než při 80% výkonu u near monitorech.
Prostě ideální bedna pro práci v panelákovém studiu je S4A :wink:

Odpovědět