Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
longsleeper
Příspěvky: 546
Registrován: 03 lis 2011 21:13

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od longsleeper »

šikmý strop je...obzvlášť jestli je střecha izolovaná vatou...výhoda,na hiphop apod. určitě aspoň 6" woofer (s vyjimkou vxt4,ty basujou jak šestky)))

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od Pytkin »

no a prave tie stoja 600 :)

longsleeper
Příspěvky: 546
Registrován: 03 lis 2011 21:13

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od longsleeper »

ejv píše:Zdravim, potreboval by som poradit nejake aktivne monitory ku mojej zvukovej karte focusrite saffire pro 14
..a máš to :)

Uživatelský avatar
ejv
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2012 15:42

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od ejv »

bohuzial ani nie, 600e proste nemam, 400 je fakt maximum. Alebo mam radsej pockat na vxt4 ? je tam velky rozdiel medzi vxt4 a monitormi okolo 400e, oplati sa fakt dosetrit ? .. moc sa mi uz nechce cakat ...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od Pytkin »

oplati .. je to drasticky rozdiel .. ak sa hyber okolo bratislavy , chod do www.on-board.sk a tam ti hubert rozdiel rad predvedie ..


Uživatelský avatar
komasix
Příspěvky: 1074
Registrován: 25 říj 2007 22:52

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od komasix »

to by mne hodně zajímalo... ale to video je naprosto odpuzující )
nicméně i já jsem pochopil že VXT4 je malej zázrak. Píše se tu o tom pár let (?) ...stačí prohledat.
Já mam behringer 1030A a na zkušenost s malejma monitorama dobrý, ale čekám až našetřime (nebo můj čerstvě narozený syn, začne chodit na brigády) a VXT4 do mýho malýho prostoru je jasná volba.

xxman
Příspěvky: 112
Registrován: 24 črc 2009 09:54

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od xxman »

No já chtěl původně VXT4 prodat a investovat do větších a dražších, případně přikoupit subwoofer. Nakonec jsem investoval 500 Kč do rockwoolu, 200 Kč do látky a 2 panáky do kamaráda za rámy a jsem spokojený - všem silně doporučuji před investicí do nových monitorů

sry za mírný OT
longsleeper píše:
xxman píše:Můžu potvrdit, VXT 4 mám víc jak rok a zezačátku jsem byl trochu rozpačitý z podání basů, ale bral jsem to, vzhledem k velikosti. Po malé akustické úpravě místnosti nechápu kde se to v těch bedýnkách bere - jak bas, tak prostor.
....tohle je taky důležitá věc,i levnější monitory v akusticky upravené místnosti poslouží líp než drahý bedny v koupelně :)

longsleeper
Příspěvky: 546
Registrován: 03 lis 2011 21:13

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od longsleeper »

./viewtopic.php?f=54&t=16910&view=unread#unread

Uživatelský avatar
ejv
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2012 15:42

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od ejv »

Poslal som mu mail. Co si myslite o tych RCF ayra 6 ?


longsleeper
Příspěvky: 546
Registrován: 03 lis 2011 21:13

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od longsleeper »

Měl sem asi sedm let předchůdce těch m-audio bx8 D2 (bx8a) naprosto bez problémů.D2 sem slyšel v obchodě.Za ty prachy dobrá čína,docela dobře dílensky zpracovanej design...Oboje mají "tlustej" bas,ale nečekej detailní zvuk,3d stereo apod.,jo vzpomínám si že hráli o poznání líp při větší hlasitosti = větší místnost a dál od sebe.Teď s odstupem času bych možná volil menší,zato o třídu lepší...ale udělali mi dobrou službu a nakonec sem je dobře prodal. Jestli potřebuješ zaplnit větší místnost zvukem,tak ti určitě poslouží.
Ty Ayra nevím.

Uživatelský avatar
gilberty23
Příspěvky: 124
Registrován: 11 bře 2012 22:15

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od gilberty23 »

Chalani,
Je priepastný rozdiel v kvalite v týchto monitoroch (cena prezrádza, že pravdepodobne logicky áno, ale nie vždy to tak musí byť, preto sa pýtam radšej na názor niekoho, kto má v tejto oblasti reálne skúsenosti) ?
Dakujem

YAMAHA HS5 - 150 € / kus
http://kytary.cz/yamaha-hs5/HN143861/

ADAM AUDIO A5X - 300 € / kus
http://kytary.cz/adam-audio-a5x/HN117684/

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od m4x »

Sonodyne SM 100Ak, tuším že je ve výprodeji Ivo nabízí za cca 550,- EUR. http://www.velvetsound.net/cz/sonodyne- ... e-sm100ak/ Budou hrát líp než cokoliv, co tu již bylo zmíněno.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od matucha »

Rozdilna filosofie a technologie, takze to rozdil bude urcite. Co se ti bude libit vic? S cim budes mit lepsi vysledky, kdyz si svoje veci poslechnes pak v aute nebo nekde na PAcku? To uz zalezi na tom jak se potkaj s tim jak ty cejtis zvuk a jak budou (ne)spolupracovat s tvoji mistnosti. Bohuzel tohle nikdo nikdy nevi dopredu a musi si projit procesem poznavani. O to hur je mozny radit na tohle tema na foru. Dokonce to nepoznas ani podle jednorazovyho poslechu u sebe nebo treba i u nekoho jinyho ve studiu. To te muze leda nasmerovat.

Ja muzu rict ze pred mnoha lety mely adamy zdaleka nejpruzracnejsi zvuk ze vsech super levnejch monitoru (kategorie pod 20tis). Nedavno jsem u nekoho v blby akustice slysel A7X a na to jak jsou levny mi prislo, ze podavaj hodne informaci. Adamy maj vseobecne pomerne uzky vyzarovani vejsek, takze sweetspot na vejsky je pomerne malej. To je sice nevyhoda pro lidi co se musi vic hejbat nebo bezne pracujou ve studiu s vic lidma co potrebuji slyset co nejpresnejsi zvuk. Malokdy to je ale problem pro projektovy studia, kdy je uzivatel dost prikovanej u obrazovky a mysi. Vyhodou toho uzkyho vyzarovani je pak, ze mas min problemu s blizkejma odrazama (vcetne stolu).

Stary HS50 se mi vubec nelibily v prednesu vejsek (rozmazany, zrnity) a mely prilis bombasticky znejici stredobas (jako by tam byl nejakej pumpujici kompresor). Nemely spatny stredy na posazeni hlasu v mixu, jenze s tim adamy nikdy problem nemely taky. Nevim jak hrajou ty novy HS5, treba je to uplne o necem jinym a tobe to bude vyhovovat. HS50 nakonec taky spouste lidem vyhovovaly a o tom to je. Co clovek to nazor.

Ani jedny z tech beden ale rozhodne nebudou nejaky sampioni v prednesu basu pod 100hz, na to jsou to moc mali pani. Ale to je ti myslim jasny.

Odpovědět