Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
biscuit

Re: Aktívne nearfield štúdiové monitory na metal, rock...

Příspěvek od biscuit » 20 zář 2014 19:34

jazzym: to je dost divnej nazor tohle. brumi to jen v pripade, ze je neco spatne a to prevazne na strane uzivatele. ja, ackoliv jsem spoustu let pouzival pasivni bedny a zesilovac a tvrdil, ze je to prima, musel jsem konstatovat, ze aktivni bedny a dobrej kontroler jsou lepsi varianta.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 20 zář 2014 21:11

jasne nema to čo brumeť .. vyhody to nejaké má . . ale v poslednej dobe uvažujem či je vhodne na monitoring spojenie symetrické ..to spojenie dvoch signalov v hlasnejši signal... ,trochu ma trapi aj slabe chladenie zosilnovača v bedni ,..a podla mna je lacnejši aj vyhodnejšií zosik+ , ked chceš dva páry monitorových bední.
druha vec je že o niekolko tried kvalitnejši zosilnovač dokaže a j z lacnej bedne vytlačiť maximum ,.. :roll:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 zář 2014 21:36

jazzym : vies ty vlastne , ze aktivna bedna je vzdy viac pasmova .. ma viac koncakov (na kazde pasmo jeden) , ma crossover na vstupe .. atd atd .. toto vacsinou nespravis so zosilovacom a pasivnou bednou .. pasivna vyhybka vnasa omnoho vacsie fazove chyby .. atd ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 20 zář 2014 21:48

jedine s biamp zesilovacem a biamp ready pasivni bednou... a zase si u tohohle nikdy nejsem jistej, jak moc bude dany sestave reproduktoru vyhovovat crossover zesilovace... nebo snad bejva ta frekvence nastavitelna? uz si ani nepamatuju, kdy jsem mel v ruce naposledy bi-amp zesilovac :-)

jazzym

Příspěvek od jazzym » 20 zář 2014 22:02

Pytkin píše:ma viac koncakov (na kazde pasmo jeden) , ma crossover na vstupe .. atd
jasne , to je zvačša aj lacnejšie riešenie lebo nemusi byť jeden koncak 2x vykonnejší , tym sa aj lepšie chladi. .no a biamp je samozrejme lepšie riešenie ..možné aj v bežnej hifi triede , moj Av receiver to dokáže tiež . a je dostupných množstvo biamp vyhybiek.

monitory su v podstate nástroj pracovný , nemaju zaberať vela miesta .. treba počut čo najviac a čo možno naj univerzálnejšie. s najmenšou stratou signalu.
ten finalny monitoring je ale aj tak najlepší na bežných podlahovkách s hifi zosikom :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 zář 2014 22:05

jazzym : ty si fakt blb ..

gilberty23

Příspěvek od gilberty23 » 24 zář 2014 19:51

Pitkin: Viem zohnat Dynaudio BM5A MKII - 1ks/300 €...Co je myslim super cena, predpokladam, ze by boli o dost lepsie ako krk vxt4...co si o tom myslis prosim ta? vies o tich bedniach nieco? diky

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 zář 2014 20:01

Podle toho co jsem zatím slyšel myslím že Dynaudio bude zvukově mnohem lepší volba než KRK ...

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 24 zář 2014 21:37

Taky si myslím, měl sem je v práci (filharmonie) nějakou dobu a rozhodně bych se nebál na nich pracovat. Pokud máš možnost si je vyzkoušet, jdi do toho a pak uvidíš...

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 24 zář 2014 21:41

vxt4 jsou na svoji velikost paradni bedynky ale na bm5 určitě nemají

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 zář 2014 00:54

Dynaudio BM5mk2 sme mali v rezii , kym sme ich vymenili za AIR25 .. ja som fanda Dynaudio zvuku , takze ich len odporucim .. Ale nemozem povedat , ze by VXT bolo nejak zasadne horsie .. Dokonca si myslim ze predozadny priestor ma VXT seria lepsi .. Ale nikdy sme ich priamo vedla seba neporovnavali , takze to len tak pocitovo pisem .. u VXT som bol tym priestorom ohureny .. u Dynaudii som si ho nikdy nejak nevsimol ..

gilberty : V kazdom pripade BM5Amk2 su fakt vyborne monitory a doporucujem ich ..

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 25 zář 2014 06:19

Prostor u VXT je skutečně znát. ..bedýnky jsem pouze slyšel, ale pamatuji si, že zrovna tohle jsem zaznamenal okamžitě po prvních tónech.

Odpovědět