Aktivní monitory pro domácí studio

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
TOM-Thak

Re: Aktivní monitory pro domácí studio

Příspěvek od TOM-Thak » 17 úno 2011 13:34

Hojec
témat na monitory je tady fakt více než je zdrávo a tak nechci zakládat nové téma, které bude obsahovat podobnou tématiku.

Mám konkrétní dotaz na konkrétní bedny - Dynaudio BM12a

Máte je někdo? Slyšel je někdo? Četl jsem tu jen, že je měl Safa v audiopro samo.. a pak, že snad Ivo z velvetu.

Oč mi jde.. mam BM6a tu první (údajně lepší :c)) verzi MK1. Jsem s nima docela spokojenej.. v rámci mých možností mi spokytují cca vše, co potřebuju.
Dost podstatný fakt je taky ten, že jsem si na ta Dynaudia už docela zvykl.
Koukal jsem u thomanna, že za docela zajimavou cenu asi cca 22k za kus tam mají BM12a, které mají 8", což je pro mě na elektroniku docela dobrý upgrade. Otázka zní - porovnání Dynaudio BM12a Vs. BM6A.

Když počítám, že BM6a fungl se prodávají za 43pár ve slevě na audioteku a u thomanna to vychazi cca na 46par + shipping, tak kolem těch 30k by se daly prodat.

Pak by z toho vylezl vcelku výhodný upgrade z 6,5" bedny na 8" bednu snad ve stejné kategorii beden s podobným zvukem.

Někde jsem tu četl na Ezone, že BM6A hrají líp jak BM6A MK2 - tak se obávám toho, aby to nebyl spíš "down-upgrade".. sice na větší bednu, ale s horšíma vlastnostma. (APSka jsem zatím zavrhl, protože jednak je to charakterově asi jiná bedna a taky jsou velký jak blázen.. neměl bych to kam dát ty BM12a jsou jen o 5cm hlubší a asi o 3cm širší, výška nerozhoduje).

Odpovědět