Aktivní monitory pro domácí studio

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
krasty

Aktivní monitory pro domácí studio

Příspěvek od krasty » 06 dub 2009 20:32

Ahojky,
vybírám aktivní monitory k domácímu studiu (ProTools M-Box2). V práci dělám na Gelelec 1032A a 1024C triamp. Jsem na jejich projev zvyklý a chtěl bych se jim doma alespoň trochu přiblížit. Samozřejmě hraje roli jak cena (cca20t.), tak výkon - nepotřebuji se nechat "zabít od souseda" :wink:
Mám teď doma na vyzkoušení Genelec 8020A, ale chci se poohlédnout ještě po dalších monitorech i od jiných firem. Máte něco vyzkoušeného? Co doma používáte? Napište, prosím, Vaše osobní zkušenosti. Pokud máte srovnání několika monitorů, sem s ním. Zajímají mě i subjektivní názory.
Taky bych měl napsat, že na nich neposlouchám a netočím jen muziku, ale i připravuji zvuk pro film a tv, takže by měli být hodně neutrální a věrný (ve zvuku) :lol:
Dík Krasty
Naposledy upravil(a) krasty dne 08 dub 2009 01:15, celkem upraveno 2 x.

safa
Profesionál

Re: Aktivní monitory pro domácí studio

Příspěvek od safa » 07 dub 2009 10:33

Ja doma pouzivam APS AEON silk dome ... ale to je trochu nad 20k za par (tedy predpokladam, zes myslel za par). Pokud bys mel chut tak se stav, mame tu k poslechu APS (AEON a IO), Behringer (B2031, B2030A a novy B3031A), EMU (PM5 a PS12) a Dynaudio (BM5A, BM6A, BM12A, BM15A a vejs), muzes si poposlouchat ;-) . Genelecy si klidne prines, docela rad si poslechnu srovnani.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

kexik

Příspěvek od kexik » 07 dub 2009 10:49

krasty: ak si vies tie bedne z prace pozicat, tak to urob a zabehni do predajni na porovnavacku. lebo tu ti mladenci poradia kadeco ale aj tak ti to na nic nebude

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 dub 2009 11:08

tak tak .. vyuzil by som safovu ponuku .. neni nad porovnanie ..

krasty

Příspěvek od krasty » 07 dub 2009 18:37

Dík za odpovědi. Nešlo mi jen o to, aby mi někdo něco napovídal, ale i o to, že nestíhám sledovat, co je na trhu k mání. A taky víc hlav víc ví :D
Safa: Rád se zastavím, ale musím najít trochu času. Ozvu se a domluvíme se.

Mějte se a dík Krasty

P.S. Pište dál vaše zkušenosti a návrhy!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 dub 2009 00:19

krasty : na fore je milion tem o monitoroch .. preco chces od ludi , aby ti to pisali sem , ked uz to napisali inde .. co tak trosku pohladat ?

krasty

Příspěvek od krasty » 08 dub 2009 00:56

Pytkin: Tak to mě samozřejmě napadlo jako první. Je tu spoustu názorů od lidí, kteří hodnotí to, co měli možnost slyšet jednou na pět minut v neznámém prostředí, nebo si přečetli popis na stránkách výrobců. Nebo řeší problémy, které jsou teď pro mě vedlejší. Zajímá mě názor lidí, co mají doopravdy dlouhodobější zkušenost s nějakými monitory a ne typu: "Kamarád kamaráda je má a hrajou fakt dobře."
A hlavně: Všiml jsi si, že mi nejde jen o muziku, ale hlavně o zpracování a přípravu zvuku pro film a pořady tv? Pokud jsem něco četl na foru, tak nikdo se v tomto tématu neporýpal. Pokud máš nějaké zkušenosti s monitory v tomto oboru, sem s nimi. Budu rád! Nekupuji monitory každý den, tak si rád nechám od zkušených poradit na co se zaměřit. A jestli máš problém mi sem napsat, nepiš. Třeba se najde někdo ochotný se o své poznatky podělit.
Krasty

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 dub 2009 01:19

krasty : u nas v praci robime z 90% zvuk do telky .. hlavne reklamy , sem tam relacie a inscenacie .. druha oblast ktoru robime su koncerty na DVD .. vynimocne daka muzika , ale to je skorej charita .. robili sme aj jeden nizkorozpoctovy film , ale nakoniec sa to nedokoncilo , kvoli inej robote .. Ozvucenie mame Genelec 7x1032 + 7071 .. Toto ozvucenie sa ukazalo ako nevyhovujuce na TV zvuk a zakupili sme Dynaudio Acoustics AIR20 s ktorym sme mimoriadne spokojny .. To su monitory ktore ale nespadaju do tvojej cenovej relacie .. V cene 20.000 za par by boli asi fakt vhodne tie APS AEON , ktore sme u Safu dost dlho pocuvali na minulom zraze ..
BTW: dojdi na zraz 18.4 a mozme pokecat osobne a popocuvat u safu repraky ..
Ak mas dake otazky , tak sa pytaj ..

BTW: toto vsetko som tu uz pisal niekolko krat .. staci hladat ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 dub 2009 01:24

krasty : Aha .. este ma napada , ze ak mas rad zvuk 1032, asi by boli lepsie APS AEON titandome ..

krasty

Příspěvek od krasty » 08 dub 2009 02:02

Dík za odpověď. Na 1032 jsem udělal hodně věcí od dabingů po seriály (vše ve stereu) a nemůžu o nich říct nic špatnýho. Snad jen, že je nemám doma :D
Na filmy máme míchací halu a ta je celá od JBL. Na nějaké Tvé příspěvky ( a nejen Tvé ) jsem narazil, ale kolik z lidí tady na foru sedí u kompu a čistí kontakty, nasazuje atmosféry apod?
To je to, co mě zajímá. Chci slyšet brumy, šumy, handnoise z tága, upravovat nakoplý špičky atd. To je moje hlavní práce na doma, abych nemusel pořád jezdit do "Bedny".
Na APS jsem se už koukal, ale ještě jsem je neslyšel.
Pokud bude možnost, rád na sraz dorazím, ale zatím jsem podle plánu 18.4. na natáčení v exteriéru (to se ale může ještě x-krát změnit).
Krasty

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 dub 2009 13:35

krasty : jo jo .. takych ludi ako hladas tu je malo , mozno skoro nikto ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 dub 2009 14:12

Pytkin: Aeony jsou cenove HODNE jinde ;) (50-60k)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 dub 2009 14:39

kermitak : aha .. myslel som ze stoja 20 za par , ked ich safa ponukal :) netusim kolko stoja ..

krasty

Příspěvek od krasty » 09 dub 2009 13:34

Ahojky,
se Safou jsem včera mluvil, dohodli jsme se na vyzloušení APS u něj, dokonce je možnost si je vypůjčit na pár dní. Jen najít čas. Super servis ta jejich firma :D
Mám nabídku na vyzkoušení starších Studer Revox Agora B. Pamatuji si, že jsme je kdysi v devadesátých letech měli v ČT v několika režiích a hráli výborně (tehdy celý řetězec v analogu - komplet Studer).
Pokud se k nim dostanu na dostatečnou dobu, něco o nich napíšu, ale jsou doooost velký na doma.

knobtweaker
Profesionál

Příspěvek od knobtweaker » 09 dub 2009 18:00

Těm Genelecům se podle mě poměrně dost blíží Fostex PM-2MK2 (máme je hned vedle sebe, tak se to dá dobře porovnat) cena asi 7500 za bednu, mají pěkně prokreslené středy a detailní zvuk. takže na film by to mohlo být fajn.
Studiový a live zvukař
http://www.sound-engineer.cz

Odpovědět