APS AEON - Skvele hrajici "No-Name" bedny

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Koupili byste si neznackove dobre monitory ?</t>

Ano
35
66%
Ne
18
34%

Celkem hlasů: 53

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

Adamy jsem neslyšel, ale poslouchal jsem vedle sebe AEONy s titanáčem společně s BM12A. Předesílám, že všechno co teď napíšu jsou moje subjektivní dojmy, takže doufám, že z toho nikdo nebude vyvozovat nějaké ukvapené závěry.

První dojem po vybalení a zapnutí nerozehraých (!!!) AEONů byl takový dost nemastný neslaný, ale na druhou stranu zase okamžitě vyvrátil moje obavy, že díky téměř 9" wooferu to bude mít velký bas a chybějící středy. Pravý opak byl pravdou. Basů bylo navzdory průměru basáku relativně poskrovnu a středů spíš nadbytek. Po přepnutí na BM12A se mi tato jevila jako mnohem dospělejší větší bedna s velkým zvukem a hutným basem.

Po chvíli rozehrávání a přepínání z jedněch beden na druhé jsem si ale začal uvědomovat, že ten velký bas je vlastně spíš nahoukávání dané umístěním těch BM12A na stojanech poměrně blízko u zdi. Poprosil jsem safu, aby mi je dal vedle těch AEONů na stůl a poslouchalo se dál.

Asi po hodině a půl se AEONy začaly slušně rozehrávat a ten zvuk se mnohem zkulturnil a musím říct, že poprvé v životě jsem ten proces rozehrání takhle intenzivně vnímal. Bedny se rozehrály a začaly podávat krásný vyrovnaný detailní zvuk, ze kterého nic nikde netrčí. Přepnutí na BM12A bylo jako kdyby někdo přehodil přes bedny deku, až jsem nad tím nevěřícně kroutil hlavou.

Vůbec BM12A mi nakonec přišla taková divná bedna. Ty temně zatažené výšky už se mi nelíbily už na BM6A (někdo to naopak preferuje, ale jelikož ostatní Dynaudia včetně velkých AIR mají pro mě výšky "normální", asi to správně nebude), ale mě chybělo ještě kus středů a naopak jsem měl i po přemístění pořád pocit, že je tam boule na basech se sklonem k nahoukávání. Pro mojí malou místnost každopádně naprosto nepoužitelné.

AEONy naopak hrajou tak nějak decentně bez nějakých ohromujících efektů. Potěšilo mě, že ani rockový nářez se na nich nepromění v kouli, jako na většině dvoupásmovek, ale zůstane to krásně čitelné. Pro mě je to každopádně jednoznačný kandidát na koupi. Ještě si to porovnám s verzí s textilní kalotou.

matucha

Příspěvek od matucha »

Zajimavy mi pride, ze ti pridou bm6a zatazeny na vejskach, protoze proti s3a pusobily lehce vejskovatejc a P11A proti nim byly ostry (nastaveno na nulu). A kdyz si vzpomenu na KH O300D, tak ty byly asi stejne tak otevreny jako BM6A.

syncro

Příspěvek od syncro »

Mám BM6A už docela naposlouchané a zatažené na výškách podle mých uší tedy nejsou. Jiná věc je, že jsou ty výšky "příjemně měkké" a neřežou, ale rozhodně jich není málo. Prostě jenom "nesyčí", což je imho jedna z jejich největších předností.

Jen můj názor, Saša

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

mam tu ted a7, 2031 uli a bm6a.. bm6a mi neprijdou zatazeny, ani proti a7 (ktery sou podle me vytazeny spis na vyssich stredech). ale michat se da na vsech. :]

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

BM6A jsme poslouchal někdy před rokem společně s BM5A, BM6A MkII a okrajově i velkejma třípásmovejma AIRama (nevím typ, ale cena astronomická ;) ). Už si nepamatuju detaily, ale nějak obecně jsem odcházel s tím, že BM6A MKII je taková mírně dospělejší BM5A, zatímco původní BM6A hraje úplně jinak právě díky tomu, že je taková "šedivá" s temnějšími výškami. Ale pokud vím, tak narozdíl od BM12A jsem neměl pocit, že by na středech něco chybělo. Ale AIRy mi charakterem přišly mnohem blíž té BM5A/BM6AMkII. Ale zase, kdyby to neměl člověk všechno vedle sebe s možností čudlíkem přepínat, tak to asi nevydefinuje.
Ještě se schválně podívám, jak mají ty jednotlivé modely udělané výhybky, to možná ledacos napoví.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ctirad : Ak sa nemylim, tak BM6A nema elektroniku TC .. Na rozdiel od ostatnych vymenovanych .. Tym by mohol byt dany ten trosku iny charakter ..

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

Koukal jsem, že hlavně mají jinak navržené výhybky. BM6A má 24dB/okt s dělícím kmitočtem 2,2kHz. Ty ostatní jmenované mají 6dB/okt na 1,5kHz.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa »

ibogain morebeat píše:chtel bych se zeptat srovnaval nekdo adam p22a a APS + dynaudio bm6a . Je to vsechno ve stejne kategorii.
... mmno AEONy jsou prinejmensim vetsi (velikosti odpovidaji spis BM15A), umej hrat vic nahlas a jsou levnejsi. Navic APS nehrajejako Dynaudio a DYnaudio nehraje jako APS. Proste ... je to jina bedna.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

safa
Profesionál

Příspěvek od safa »

Ctirad píše:Asi po hodině a půl se AEONy začaly slušně rozehrávat a ten zvuk se mnohem zkulturnil a musím říct, že poprvé v životě jsem ten proces rozehrání takhle intenzivně vnímal. Bedny se rozehrály a začaly podávat krásný vyrovnaný detailní zvuk, ze kterého nic nikde netrčí.
... podle vyrobce potrebuji bedny na plne rozehrani cca 20 hodin hrat, takze prestoze tu Ctirad stravil dost casu jeste porad to nejsou rozehrany bedny.
Přepnutí na BM12A bylo jako kdyby někdo přehodil přes bedny deku, až jsem nad tím nevěřícně kroutil hlavou.
... tady bych podotknul, ze jsem poslouchali AEONy s TITANOVYM vyskacem ... tam je ten zvuk takovy pruraznejsi proti textilni. Ja mam radsi textilni (je precijen bliz mejm BM6A) ale volba je otazkou osobniho vkusu a preferenci (ADAMite by asi radsi titanovou).

PS: Kdyz to tu tak ctu tak na "setkani s nastroji 2008" to bude asi mela ;-)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

safa píše:... podle vyrobce potrebuji bedny na plne rozehrani cca 20 hodin hrat, takze prestoze tu Ctirad stravil dost casu jeste porad to nejsou rozehrany bedny.
Však jsem to taky zdůrazňoval.
... tady bych podotknul, ze jsem poslouchali AEONy s TITANOVYM vyskacem ... tam je ten zvuk takovy pruraznejsi proti textilni.
Mno tu "deku" jsem myslel spíš ve vztahu k celkovému projevu bež jenom k vejškáčům. Ale je fakt, že u ostřejc smíchaných nahrávek by ty titanáče možná mohly bejt až nepříjemný.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES »

APS mi prijdou taky zatazeny, mam je ve studiu pujceny uz delsi cas a uz jsem si na jejich zvuk zvykl. Nejvic energie mi prijde ze maj v hlubokejch stredech (300 - 800 Hz) a docela malo na vejskach, znej docela neprurazne a tim jsou pro mne charakteristicky - nicmene to neznamena ze jsou spatny. Pri michackach ted prepinam mezi FAR AV50c, Yamaha NS10m a APS AEON. FARy jsou zvukove nedostizny, jsou supr na presnej mix, hodne prisny a analyticky tim ale soucasne nejsou uplne "zabavny" na dlouhou praci. NS10 maj tvrdy vejsky malo basu ale dobry stredy (supr na mix hlasu). APS me bavej ze se muzu spolehnout co mi rikaji kdyz micham a soucasne neunavuji usi a jsou "zabavny". Hodne by mne zajimalo jak hrajou APS s titanovym vejskacem, mozna nedostatek vejsek kterej z meho pohledu mejm usim ted chybi pro mne vyresej. Kazdopadne polaci odvedli fakt dobrou praci, trochu jsem je podcenoval ale APS jsou fakt fajn.

Ted cekam az mi prijdou na test ty novy KRK VXT a postavim vsechny tyhle bedny vedle sebe.

.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

Hehe, tady je vidět, jak je všechno subjektivní. Lidem zvyklým na BM6A připadají AEONy převejškovaný, mě zase připadají BM6A zatažený. A nakonec přijde někdo, komu přijdou zatažený i ty AEONy ve srovnání s dospělema bednama za několikanásobek jejich ceny. A nebo je tu ještě možnost, že textilní a titanovej AEON hraje každej úplně jinak.

kexik

Příspěvek od kexik »

kovovy tweeter hra uplne inak ako hocijaky latkovy... preciznejsie ale agresivnejsie.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Ctirad píše:Hehe, tady je vidět, jak je všechno subjektivní. Lidem zvyklým na BM6A připadají AEONy převejškovaný, mě zase připadají BM6A zatažený.
jo, fakt mi to prijde zajimavy & divny. v recenzi bm6a v sound on sound mj. pisou "Dynaudio BM6As are voiced just a hint bright -- but only a hint".

matucha

Příspěvek od matucha »

jo s tim bych taky souhlasil ;-)

Odpovědět