Bedny na poslech okolo 5 tisic

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
greezmen
Příspěvky: 417
Registrován: 19 pro 2006 17:32

Re: Creative M80

Příspěvek od greezmen »

Symphonic píše:
greezmen píše:
Konecne niekto potvrdil moje slova diky :P
Vidim ze ted mas truthy, jak bys je porovnal s temi creative, abych si mohl udelat predstavu jak moc dobre/spatne tedy hraji. Da se to vubec srovnavat?
Ako som pisal mne osobne sa M80 pacia zvukovo aj dynamicky. Mam ich stale doma k počitaču a kedze mam malu izbu mi dokonale stačia. Porovnať sa samozrejme neda Truth je uplne o inom. M80 chyba vela oproti Truthom.
ale samozrejme ze aj stoja 10x tolko :roll:

edit: viem ti ich ale porovnať s EDIROLmi MA-20D ktore ma kamoš a sam si bucha hlavu o stenu ze ich kupil. Stali ho nieco okolo 10 tisic ale zatolko mu ten D/A prevodnik urcite nestal. zvukovo su velmi podobne dokonca by som povedal ze M80 su lepsie.

Ctirad
Příspěvky: 1448
Registrován: 03 říj 2003 13:16

Re: Creative M80

Příspěvek od Ctirad »

Tonysss píše:Creative M80 ....Mám je teď rozdělané na stole .. a světe div se opravdu jsou Bi-amp.... samostatný integráč na basy a jeden na výšky. i do druhé bedny jde kabel který má 4 vodiče.To jsem nečekal ,ža bude BiAmp i v bedýnkách za 1300,- :-) ,pokud někdo stále nevěří,pošlu foto.
Takže creative výjimečně nelže (což se bohužel nedá říct o M-audio). Na druhou stranu ono to stejně nemá u takhle levných bedýnek žádný přínos. Radši tam měli dát lepší měniče nebo to zapojit do můstku pro větší výkon. Ale to by se ve specifikacích nevyjímalo tak pěkně.

Ctirad
Příspěvky: 1448
Registrován: 03 říj 2003 13:16

Re: Creative M80

Příspěvek od Ctirad »

greezmen píše:edit: viem ti ich ale porovnať s EDIROLmi MA-20D ktore ma kamoš a sam si bucha hlavu o stenu ze ich kupil. Stali ho nieco okolo 10 tisic ale zatolko mu ten D/A prevodnik urcite nestal. zvukovo su velmi podobne dokonca by som povedal ze M80 su lepsie.
Ten edirol je totéž, co prodává behrigner asi za 4k (MS-20 a MS-40 tuším)?

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Re: Creative M80

Příspěvek od kexik »

Ctirad píše:
Tonysss píše:Creative M80 ....Mám je teď rozdělané na stole .. a světe div se opravdu jsou Bi-amp.... samostatný integráč na basy a jeden na výšky. i do druhé bedny jde kabel který má 4 vodiče.To jsem nečekal ,ža bude BiAmp i v bedýnkách za 1300,- :-) ,pokud někdo stále nevěří,pošlu foto.
Takže creative výjimečně nelže (což se bohužel nedá říct o M-audio). Na druhou stranu ono to stejně nemá u takhle levných bedýnek žádný přínos. Radši tam měli dát lepší měniče nebo to zapojit do můstku pro větší výkon. Ale to by se ve specifikacích nevyjímalo tak pěkně.
co by si ziskal zapojenim do mostika, to ti zozerie pasivna vyhybka, ktora je hlavne drahsia, co sa suciastok tyka, aspon pre velkoproducenta z ciny

greezmen
Příspěvky: 417
Registrován: 19 pro 2006 17:32

Příspěvek od greezmen »

btw. M80tky vyraba Cambridge Soundworks ktora je to najlepsie z divizii Creative.
tu je mala recenzia
http://www.xbitlabs.com/articles/multim ... e-m80.html

Ctirad
Příspěvky: 1448
Registrován: 03 říj 2003 13:16

Příspěvek od Ctirad »

Do této kategorie bedýnek se taky dávají výhybky? ;) U těch pár, co jsem měl rozebraných byl vrchol kontrukce výškáč oddělený kondenzátorem.

Uživatelský avatar
Tudy
Příspěvky: 2385
Registrován: 28 pro 2002 15:07

Příspěvek od Tudy »

Ctirad píše:Do této kategorie bedýnek se taky dávají výhybky? ;) U těch pár, co jsem měl rozebraných byl vrchol kontrukce výškáč oddělený kondenzátorem.
Z čehož vyplívá, že biamping je i z hlediska dělení frekvencí vhodnější řešení...
Krom toho když začne mírně kreslit zesík pro basák, tak to ještě není taková hrůza, pokud aspoň výšková "sekce" :-) je v "pohodě".
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

fantozzi
Příspěvky: 313
Registrován: 11 zář 2006 21:25

Příspěvek od fantozzi »

no, taky se mi zdá, že u PC bedýnek je výhybka řešená buď kondíkem, nebo jedním reprákem :-) Výhybku jsem ještě neviděl...

fantozzi
Příspěvky: 313
Registrován: 11 zář 2006 21:25

Příspěvek od fantozzi »

jinak ta tyhle bedýnky hodnotím za tu cenu jako maximálně povedený. Koupil jsem je bráchovi k vánocům k notebook a pak jsem nechápal, jak můžou bedny za litr hrát :-) kromě toho, že hezky vypadají :-)

Ale - osobně bych se radši snažil využít toho limitu 5 000 a projel třeba i bazary. Jestli chce teda bedny na poslech, ne počítačový bedýnky

Uživatelský avatar
abuse
Příspěvky: 698
Registrován: 25 zář 2003 09:21

Příspěvek od abuse »

A co tieto: Creative GigaWorks T20 http://www.sofos.sk/default.aspx?nid=8& ... orks%20T20 kupil som si na doma ako mjuzik center 60 gig mp3 player i-audio, a rozmyslem ze by som k nim kupil nejake verylowbudget repro na kulisoidne pocuvanie hudby najme v noci. momentalne pocuvam cez alesis mk1 ale vsetko musi ist cez zvukovku /motu828 ktora funguje aj standalone bez zapnuteho cumpu/ a pripada mi to zbytocne, monitory su na stole a moja postel je v opacnom rohu, a pocuvat takto cez nearfieldy je uplna blbost:)

Solarfall
Příspěvky: 1139
Registrován: 20 bře 2004 09:51

Příspěvek od Solarfall »

myslis ze creativky za par supov budu hrat horsie ako tie nearfieldy hoc aj na vacsiu vzdialenost?

Uživatelský avatar
abuse
Příspěvky: 698
Registrován: 25 zář 2003 09:21

Příspěvek od abuse »

ide o to ze: vecer idem spat, pustam si hudbu. o hodinu zaspim. ale do rana mam zapnutu zvukovku a monitory, ktore zeru dost vela stavy. + zvukovka za 30L tiez nemusi zbytocne bezat. navyse by som uvolnil 2 ins do zvukovky. btw nejde o vzdialenost od monitorov, ale chrapem v uplne v opacnom rohu izby asi 3m od osi monitorov. to ze budu hrat horsie je samozrejme ale o to tu nejde. naviac, nie je zle mat nejake chrchlaky na kontrolny posluch. stoja 2400 sk, to ma nezruinuje

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

abuse: tak na tento ucel si kup radsej nejake 2.1 z inspire rady, to ma take prijemne zamatove basy... maju samozrejme vykradnute stredy ale to je pri tichom posluchu skoro vyhoda. cena bude snad aj este nizsia

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

dokonca aj toto hra potichucky celkom nenasilne
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=3728265

Uživatelský avatar
abuse
Příspěvky: 698
Registrován: 25 zář 2003 09:21

Příspěvek od abuse »

ale ja som estet :) a tie gigaworks sa mi pacia celkom. mam rad ked reprak vyzera ako reprak :)

Odpovědět