ESI near 08

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
dusanmsk
Příspěvky: 575
Registrován: 04 led 2011 12:33

Re: ESI near 08

Příspěvek od dusanmsk »

V prvom rade si skontroluj, ze mas vsetko zapojene, ako ma byt, ze nekombinujes symetriku a asymetriku ( zvukovka, kable, repraky ). Nasledne repraky vyskusaj s inym zdrojom zvuku, potom uz len reklamacia.

siso3333
Příspěvky: 22
Registrován: 04 pro 2013 12:36

Re: ESI near 08

Příspěvek od siso3333 »

Tak hrali normalne a sú kupovane čisto nove . Ako pises presne toto robi jedna z bedni takze je asi odpalena . Rozpraval som sa s jedním a že može to byt tym ze na zvukovej som mal nastavene vsetko na plne cize aj v softweeri a vtedy dava ze zvukovka vacsi prud . zvukovku mam avid proo tools expres . a ten druhy monitor zas hra v pohode ale po urcitej dobe zacne vydavat tie nadmerne zvuky praskot šum vrčanie ... a to zas vravel ze moze byt prehrievaním zosilovaca alebo predzosilovaca

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: ESI near 08

Příspěvek od jazzym »

pokial si vlastnikom od nových a nemaš kamarada ktory zo zlomyselnosti skušal maximalny vykon , nemal by byť dôvod na odpalenie , zvukovkou, sice možeš dať trošku hlasnejšie a tým zdvihnuť výkon ale potom to moc skresluje :roll: (aspon mne) .. to by sa nedalo dlho počuvať.
skontroloval by som konektory či su dobre priletovane kable z vnutra , lebo to može chrčať aj koli zlemu kontaktu (k repro a pod.)

siso3333
Příspěvky: 22
Registrován: 04 pro 2013 12:36

Re: ESI near 08

Příspěvek od siso3333 »

Dík moc uz mi zobrali reklamáciu takže repraky su už na ceste do nemecka :D Ale mal by som dalšiu otazku a to ohladne softu CUBASE 5 . hodím akapelu to mi trvalo kym som nastavil DEVICE SETUP aby to normalne hralo . Problem mam s mikrofonom nechce mi ho program nahrat . Vobec newiem preco skusal som uz hadam vsetky mozme nastavenia kombinacie a nic .. Prosím o radu

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: ESI near 08

Příspěvek od jazzym »

gratulujem k postupu v tvojom probleme s ESI , 8) ohladom cubase skus pozriet tuto temu cubase-nuendo/otazky-na-cubase-t3081-16 ... a%20cubase a popripde sa radsej tam pytaj :wink:

siso3333
Příspěvky: 22
Registrován: 04 pro 2013 12:36

Re: ESI near 08

Příspěvek od siso3333 »

Zdravím som tu opeť :D takže došli mi druhé repráky , žial teraz vrčia obidva .. ten istý problém .. keď dám do elektriky a zapnem reprák na minimalnej hlasitosti vrčí najhlasnejšie a na maximalnej hlasitosti naopak vobec nevrčí . Je to normalne ? Má niekto takú skúsenosť ? Dakujem

Uživatelský avatar
mimovnik
Příspěvky: 3
Registrován: 25 črc 2012 12:16

Re: ESI near 08

Příspěvek od mimovnik »

u ha...dosť blbé. Buď je problém fakt v niečom inom, alebo mas sakra stastičko na zle kusy alebo čo... sa to az nechce verit. Ja mam uz dlhsie Esi, ale "aktiv 8" a ziaden problem som nemal. hraju do pohody. Len tolko, pomoct ti s tým neviem. Vela trpezlivosti prajem.

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: ESI near 08

Příspěvek od jazzym »

urobit zosilovač ktory nevrčí dokáže maturant elektrotechnickeho učilišta,..mal by si sa zamerať na možne problemy v tvojej inštalacii, skôr než pošleš repraky zas na reklamaciu.

tak poprve by som skusil ešte raz skontrolovať kable popripad zohnať nove najlepšie stereojack - xlr http://www.muziker.sk/klavesy/kable/hot ... co-PYMS900
alebo stereo jack -stereojack (balanced mono) http://www.muziker.sk/klavesy/kable/hot ... co-SLSS100 poprip .
http://www.muziker.sk/klavesy/kable/hot ... -AB-JJ0090
avid mbox čo vraj máš má 6,3mm jack trs balanced output /na kanál

skusit povypinat zo zasuviek všetko čo može sposobiť ruchy .. radia TV , tunery , práčka chladnička .. aspon na chvilu pri vyskušaní.
vyskušat monitory s nejakym inym zdrojom zvuku , mp3 prehravač, CD/DVD player ..na to ale musiš použiť zasa kabel z unbalanced do balanced..
Obrázek

siso3333
Příspěvky: 22
Registrován: 04 pro 2013 12:36

Re: ESI near 08

Příspěvek od siso3333 »

no skušal som ide tam o to že nemusím mat zapojeny ani prepojovací kabel .. staci ich dat do elektriky a zapnut .. skusal som ich napajat po celom byte do roznych zastrciek .. nic .. a plus som si ich teda pustil tak ako hrat hraju pekne cisto ... ale zas napr. po hodine zapnutia hodina a pol je reprak vzadu dost teply cize zosilovac ..

Odpovědět