EVENT ASP 8 & APS Aeon

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Ramirez

EVENT ASP 8 & APS Aeon

Příspěvek od Ramirez » 14 zář 2010 21:28

Máte něěkdo zkušenosti s těmito monitory?Na APS jsem tu našel příspěvěk a celkem jsem si početl.
Momentálně plánuju nový bedny a nevím ...
Chtěl bych už "slušnou bednu" za dobrej peníz,dynaudio bm6a se mi moc poslechově líbily,ale 6,5 palce je málo.Tudíž hledám alternativu.
Co ty bedny Event ASP 8 ? jde mi hlavně o basu.!!

Díky 8)
KRK RP 8 G2,M-Audio firewire audiophile,acces virus B desktop,Edirol PCR 300,AKG K 271 Mk II,TC Electronic PCI

Amorph
Moderátor

Re: EVENT ASP 8 & APS Aneon

Příspěvek od Amorph » 15 zář 2010 10:19

proc ti prijde, ze 6.5 palce je malo? Me prislo, ze bm6 jdou teda pekne hluboko.

martinrx

Příspěvek od martinrx » 15 zář 2010 13:31

Neslyšel jsem nikdy ASP8 ale mám ASP6, takže můžu říct něco o nich. Myslím ale že charakterem budou dost podobné.

ASP6 jsou výborné bedny - i když jsou 6,5 hrají dost hluboko, dají se na nich uhlídat i spodní frekvence. zvuk je velmi přesvědčivý, tvrdý, dynamický, vemi detailní, jsou dobře rozeznatelné barvy všech nástrojů, efektů a dozvuků. Dobré nahrávky hrají dobře, špatné špatně. Jestli ted používáš ty KRKy tak můžeš čekat dramatický posun - zejména ve středních a vysokých frekvencích - zmizí hlavně taková trochu mlha ve které splývají středovýšky.

Shrnuto - řada Event ASP možná není dokonalá - je možné že nějaké bedny jsou ještě čitelnější a přehlednější - ovšem já je neslyšel a nejspíš budou řádově dražší.
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 15 zář 2010 15:07

No aeony i bm6 jsou v audiopro takze neni nic jednodussiho nez si je tam jit poslechnout...na bm6 mi teda basy taky nechybely..rozhodoval jsem se mezi temahle dvema a vzal sem aeony ale bylo to taky proto ze se zrovna obevili bazarovy, kdyby se obevili bm6 vemu bez vahani je...

syncro

Příspěvek od syncro » 15 zář 2010 15:17

ramirez: Mě jde taky hlavně o basu a bm6a mi jí dávají docela dost... V tomhle případě se mi zdá, že na velikosti ne úplně záleží. APS u mě doma basovaly o dost méně tučně 8-)

Jen můj názor, Saša

Ramirez

Příspěvek od Ramirez » 15 zář 2010 17:35

Amorph píše:proc ti prijde, ze 6.5 palce je malo? Me prislo, ze bm6 jdou teda pekne hluboko.
Osobně jsem dynaaudio slyšel,sice v paneláku,ale i tak mě tyhle bedny nadchly.Ještě aby né,pže ty krky už mi lezou krkem :D
Nikdy jsem neslyšel bedny kolem 8 palce který hrajou fakt dobře,bohužel jsem pracovně vytížen a dostat se do prahy je někdy nadlidskej úkol:-)
Kamarád mi právě říkal,že pokud chci mít i ten spodek,basu atd..že bych měl koupit víc jak 6,5 palce.Ale abych pravdu řekl,v monitorech odborník nejsem taklže proto tenhle topic. 8)
KRK RP 8 G2,M-Audio firewire audiophile,acces virus B desktop,Edirol PCR 300,AKG K 271 Mk II,TC Electronic PCI

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 15 zář 2010 18:19

bm6a je skvela bedna!

ale basy mi na ni trosilicku chybely, to je pravda (mel jsem je asi... rok?). zalezi na stylu hudby a akustice. proste tech par Hz niz by se hodilo.

Ramirez

Příspěvek od Ramirez » 15 zář 2010 18:50

Tohle stejné mi právě říkal kamarád.
Na druhou stranu,přecházím z krků.(Víme co je to zač-rookit 8) takže i tak to bude ohromnej skok.
Styl hudby,progresiive,electro..výrazná pestrá basa..Akustika doufám bude..
Brooklyn / juanita juarez píše:bm6a je skvela bedna!

ale basy mi na ni trosilicku chybely, to je pravda (mel jsem je asi... rok?). zalezi na stylu hudby a akustice. proste tech par Hz niz by se hodilo.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 15 zář 2010 19:38

Osobne bych elektroniku nechtel michat jen na 6ti palcovou bednu. Elektronika je hodne postavena na hlubokejch nizkejch basech kolem 40-60 Hz a ty na 6ti palcovym repraku bohuzel nikdy neuslysis. 60 Hz hraji na hrane osmipalcovy bedny. Ale nizkej bas kolem 40ti Hz ukaze az subbas nebo velka bedna. Na mix hlubokejch frekvenci pouzivam main monitory FAR AV50c ty jdou az k 30ti Hz. Pro mix a kvalitni balanc ale skvele poslouzi i 8mi palcova bedna. Jsem s 8mi palcema hodne spokojenej. Kdyz maji dobrej design umej zahrat i nizky hluboky basy. Samozrejme je dulezity vnimat fakt ze je "8mi palces" a "8mi palec". Tapco treba ma 8mi palec kterej zni hodne nepresne a spis nez bas je to jen nekonrenti hucici vata. Pokud mas KRK Rockit, coz je startovni hobby bedna do zacatku je urcite na miste udelat krok dal. Pokud bys chtel zustat u firmy KRK doporucuju ti model VXT-8, skvelej 8mi palec za moc dobrej peniz. Ovsem spis bych rek ze bys mel sam zhodnotit v jakym stavu z pohledu akustiky se nachazi tvoje mistnost. I prumerna bedna v akusticky osetreny mistnosti muze hrat hodne dobre a naopak spickova bedna v holy mistnosti bude dost pravdepodobne problemova.

Konkretne u zminenejch APS Aeon byla skvela srovnavacka Aeon vs BM6a v AudioPro na jednom ze srazu eZone. Ten rozdil byl vic nez markantni, mohli by poreferovat ti co u toho poslechu byli, pamatuju se ze treba Juanita tam sedel semnou, bylo nas tam vic. Ja sam jsme mel z AudioPro ve studiu pujcenej soucasne par BM6A a Aeon. Z meho pohledu nebylo o cem premejslet. Aeony nejen ze mely pro me dulezitou hloubku a skvelej plnej bas ale hraly detailneji a s vetsi volnosti. To stejny bylo slyset i primo v AudioPro. Osobne mam BM6a hodne rad, je to fajn bedna. Libila by se mi ale az jako druhej poslech, ne jako hlavni par monitoru, zvlast pokud michas elektronickou muziku bude pro tebe absence hlubokych basu hodne citelna. Ono je potreba rozlisovat z jakyho pohledu kdo bass hodnoti. V kytarovy a akusticky muzice bych se 6ti palce tolik nebal ale u hlubokejch sinus bas a analogovejch kopaku bych jen hadal co se tam dole asi deje. Neni to jen o osobnim pocitu z nejaky dany bedny ale uz ze samotny konstrukce a fyzickych moznosti kolik toho muze 6ti palec vyzarit. Co tu kdo pise vem v potaz ale pokud ti o spravnou volbu jde opravdu vazne, verim ze si tak jako tak udelas cas a do AudioPro si bedny pojedes poslechnout. Safa je hodne ochotny a vstricny verim by ti umel nabidnout i zapujcku aby jsi mel moznost si ty bedny vyzkouset u sebe. Kazdopadne ale nez bych si bendy privez na test domu, hodne bych resil jestli mas vyresenou akustiku, to je zakladni predpoklad aby jsi vedel ze slysis v ramci moznosti nezkreslenou infomaci, dost mozna pak zjistis ze bedna kterou ted tolik nenavidis jak pises, zacne pak obstojne hrat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 zář 2010 20:02

Amorph píše:proc ti prijde, ze 6.5 palce je malo? Me prislo, ze bm6 jdou teda pekne hluboko.
A AIR 6 ide este hlbsie , mam pocit s tymi istymi menicmi ..

Ramirez

Příspěvek od Ramirez » 15 zář 2010 20:13

ECSON WALDES:
Děkuji ti za velmi obsáhlý příspěvek,který mě rozhoupal k tomu,že si udělám čas a bedny si opravdu půjdu vyzkoušet.Myslím že to je asi nejlepší řešení:-)
Nic proti firmě KRK nemám,četl jsem tvůj supr příspěvěk o KRK Exposé E8B a věřím že firma má co nabídnout,ale v cenové relaci co si zatím můžu dovolit jsou tvoje uvedené VXt-8 od firmy KRK.Musím se vejít do těch 35 000,-. Dost mě překvapila cena těch VXT 8,popravdě jsem čekal větší:-)Začnu jim věnovat lepší pozornost.
APS aeon mi doporučil thomas coastline,který vlastní ty dynauadio,který jsem si u něj mohl poslechnout.Bedny jsou to špičkový,nestačil jsem hltat barevnost toho zvuku narozdíl od mých krků.
Na akustice je vždycky co zlepšovat kor v domácích studiích kde je omezená možnost to řešit "profi".Takže i u mě je co kurna vylepšovat:-) Zatím mám pokoj provizorní,ale studio budu přesouvat jinam,kde bych chtěl řešit akustiku kvalitněji .
Každopádně nejvíc jsem si vzal k srdci poslední větu.Je dost možné,že kdyby byla akustika,bedny by hrály"nejspíš" lépe.Každopádně i do budoucna dokud jsou peníze rád bych pořídil o něco lepší bedny které jsou v jiné cennové.Věřím že se to vyplatí a nebudu litovat.
Thx for comment 8)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 15 zář 2010 23:59

ECSON WALDES píše:Osobne bych elektroniku nechtel michat jen na 6ti palcovou bednu. Elektronika je hodne postavena na hlubokejch nizkejch basech kolem 40-60 Hz a ty na 6ti palcovym repraku bohuzel nikdy neuslysis. 60 Hz hraji na hrane osmipalcovy bedny. Ale nizkej bas kolem 40ti Hz ukaze az subbas nebo velka bedna. Na mix hlubokejch frekvenci pouzivam main monitory FAR AV50c ty jdou az k 30ti Hz. Pro mix a kvalitni balanc ale skvele poslouzi i 8mi palcova bedna. Jsem s 8mi palcema hodne spokojenej. Kdyz maji dobrej design umej zahrat i nizky hluboky basy. Samozrejme je dulezity vnimat fakt ze je "8mi palces" a "8mi palec". Tapco treba ma 8mi palec kterej zni hodne nepresne a spis nez bas je to jen nekonrenti hucici vata. Pokud mas KRK Rockit, coz je startovni hobby bedna do zacatku je urcite na miste udelat krok dal. Pokud bys chtel zustat u firmy KRK doporucuju ti model VXT-8, skvelej 8mi palec za moc dobrej peniz. Ovsem spis bych rek ze bys mel sam zhodnotit v jakym stavu z pohledu akustiky se nachazi tvoje mistnost. I prumerna bedna v akusticky osetreny mistnosti muze hrat hodne dobre a naopak spickova bedna v holy mistnosti bude dost pravdepodobne problemova.

Konkretne u zminenejch APS Aeon byla skvela srovnavacka Aeon vs BM6a v AudioPro na jednom ze srazu eZone. Ten rozdil byl vic nez markantni, mohli by poreferovat ti co u toho poslechu byli, pamatuju se ze treba Juanita tam sedel semnou, bylo nas tam vic. Ja sam jsme mel z AudioPro ve studiu pujcenej soucasne par BM6A a Aeon. Z meho pohledu nebylo o cem premejslet. Aeony nejen ze mely pro me dulezitou hloubku a skvelej plnej bas ale hraly detailneji a s vetsi volnosti. To stejny bylo slyset i primo v AudioPro. Osobne mam BM6a hodne rad, je to fajn bedna. Libila by se mi ale az jako druhej poslech, ne jako hlavni par monitoru, zvlast pokud michas elektronickou muziku bude pro tebe absence hlubokych basu hodne citelna. Ono je potreba rozlisovat z jakyho pohledu kdo bass hodnoti. V kytarovy a akusticky muzice bych se 6ti palce tolik nebal ale u hlubokejch sinus bas a analogovejch kopaku bych jen hadal co se tam dole asi deje. Neni to jen o osobnim pocitu z nejaky dany bedny ale uz ze samotny konstrukce a fyzickych moznosti kolik toho muze 6ti palec vyzarit. Co tu kdo pise vem v potaz ale pokud ti o spravnou volbu jde opravdu vazne, verim ze si tak jako tak udelas cas a do AudioPro si bedny pojedes poslechnout. Safa je hodne ochotny a vstricny verim by ti umel nabidnout i zapujcku aby jsi mel moznost si ty bedny vyzkouset u sebe. Kazdopadne ale nez bych si bendy privez na test domu, hodne bych resil jestli mas vyresenou akustiku, to je zakladni predpoklad aby jsi vedel ze slysis v ramci moznosti nezkreslenou infomaci, dost mozna pak zjistis ze bedna kterou ted tolik nenavidis jak pises, zacne pak obstojne hrat.
jo, pod tohle se muzu podepsat (i kdyz ta cast s APS -- uz si nepamatuju, jak presne znely, doma jsem je nikdy nemel). oni bm6a maji 'basu' furu, a ne ze by si vymejslely, ale plnost tam vytvari hlavne veci dejme tomu kolem 70 - 120 Hz. niz je to trochu hadacka, i kdyz jak rikam, skvela bedna a michalo se na nich dobre. ale na k&h o300 jako bych mel 4x vetsi zoom na basech.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 24 kvě 2011 17:55

je cas oprasit stare tema. Nelenil jsem a ac mam doma od kermitaka bm6a tak jsem u safy poslechl bm6a vs. Bm12a vs. Aps io vs. Dynaudio air 15. Jeste nove truthy. Jeste se chystam na poslech bm6a vs. Unity audio the rock a pak aps aeony. Pak sem napisu clanek. Jinak bm6a vs. Bm12a vs. APS IO # APSKA JIM NATRHLA OBEMA ZADNICI. VICE PO POSLECHU OSTATNICH.

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2011 09:48

Pytkin píše:
A AIR 6 ide este hlbsie , mam pocit s tymi istymi menicmi ..
nene, len rovnako vyzeraju... je tam vyssia rada

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 25 kvě 2011 10:16

Než doposlechnu ostatní bendy a hodím sem veškeré reference a dojmy.. tak APS IO mají o 0,5 palce větší středo-bas a mají dva bassreflex driveru dopředu narozdíl od BM6A, které mají průduch dozadu a ta bedna jde podstatně níž, navíc BM6a na mě (nejen na mě), dělala dojem, že ty basy má uměle vyhypované a že tam je boule, aby to víc basovalo.. oproti BM12, APS IO a Air15. Ale zas bacha na středy.. BM12a zas zněla, že na úkor hlubšího basu jak kdyby proti BM6a neměla středy u APS IO jsem měl pocit něco mezi.. nic mi tam nechybělo, ale zase jich tam nebylo nějak výrazně moc a znělo to přirozeně. No těším se až doposlechnu ostatní kousky a udělám shrnutí :c)

Odpovědět