Krk VXT nebo Rokit?:-)

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
m4x

Re: Krk VXT nebo Rokit?:-)

Příspěvek od m4x » 21 dub 2015 18:51

Další variantou je neomezovat se jen na KRK. Takové Dynaudio BM5 MKIII nebo Sonodyne SRP 600 odvedou velmi dobrou práci za podobný peníz.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 21 dub 2015 19:09

Delam od orchestru az po dance a rock.
Asi bych zanrove monitory nerozlisoval.
Spis jen frekvencne :-)
Trochu se bojim jak vase nazory ovlivnuji mistnosti.
Akustika hraje dost velkou roli.
To potom muze byt duvodem skoro protichudnych nazoru.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 21 dub 2015 19:15

Chci bassreflex dopredu.
Co se tyce subwooferu, vadi mi u nich orezani frekvence a ze to neni volitelny.
Nechci poslouchat 80Hz ze subu ale z beden.
Sub mam a prizivuju s nim basy podle potreby ale snazim se ho nezapinat.
Nejradeji bych ho vubec nepouzival ale taky a nim kompenzuju umisteni beden.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 dub 2015 19:32

u me je mistnost blba, hodne odrazu na stredech, dokonce lehounky flutter echo :-) proto mi asi ten nedostatek na stredech vlastne dela sluzbu. jak jsem psal, driv jsem mel problem, ze jsem stredy mel v mixu potlaceny... na druhou stranu s bassreflexama vpredu jsem si taky pomohl. u me to byl zase pomerne velkej krok dopredu, zpusobenej i souhrou nahod a stal se pouhou vymenou monitoru a tejdenni zvykaci kurou.

fakt doporucuju si to pujcit domu, protoze mi tu toho nakecame hodne, ale tvoje preference stejne muze bejt jina a prostor taky. podle me je stejne klic se s bednama szit, naucit se je, verit jim a mit je rad - pak to funguje ;-)

developdevice

Příspěvek od developdevice » 21 dub 2015 23:55

proto mi asi ten nedostatek na stredech vlastne dela sluzbu.
Hehe, to je právě to no... :)
Taky bych doporučil naposlouchat si to osobně, což dneska není zas takový problém. Krámy se přetrhnou, jen aby prodali..
Develop Device
composing / mixing / mastering
http://www.developdevice.com

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 22 dub 2015 16:33

Ja sa divim ze este nikto brutalne nezdrbal Poklop-a za ten link na soundcloud :D :D :D

Poklop

Příspěvek od Poklop » 22 dub 2015 16:58

proč? Je to zajímavej link i když to asi neni nic zavazujícího, tak je to zas pohled z jiného úhlu.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 22 dub 2015 17:57

asi tady panuje presvedceni, ze poklop uz trochu vi, takze si z toho vezme jen to, co se z toho vzit da - zadne dogma

Poklop

Příspěvek od Poklop » 22 dub 2015 18:27

Já to téma nahodil abych se ujistil, že je to opravdu něřešitelná otázka a potvrdilo se to :-)
Zkusim asi ty VXT 8 protože je to docela drahý, tak to budu mít jako major krabice a dokoupim ještě nějaký pětky jako sekundár.
VXT 6 je levnější jen o pár stovek.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 dub 2015 07:37

Ja mam naopak mistnost z casti poresenou dokonce ve sweet spotu zadne echo, ale naproti tomu v jinych castech trochu echa je.. snazil jsem se nepretlumit. Ale mala mistnost, tam je to bud tak, ze uz skoro pretlumis a nebo naopak mas ozvenu :D Takze ono si moc nevyberes. Jinak ja proste slysim ten bas ve srovnani s 8" bednou takovej zvednutej, ze se ta bedna snazi hrat navzdory sve velikosti velky bass a takovy dojem na me delaj i Dynaudio BM6 MK1 ve srovnani s 8" bednama. Srovnavali jsme to kdysi se Safou v Audiopro a doma to na me dela stejny dojem. Ty jedovaty stredy tim sem chtel rict spis to, ze na me pusobi hodne konkretne a hodne vystrcene jako kdyz delas mix v predozadni ose a ty stredy nechas suchy bez reverbu a zbytech trosku upozadis ono je to dany i tim, ze ta bedna ma docela zajimavej stereoobraz v dobrem slovasmyslu. Ale jinak k bednam - zacinam fakt dost pocitovat, ze mistnost je na 1. miste a kdyz s ni nemuzes hnout, tak proste nikdy nevyuzijes potencial tech beden na 100%.

btw. Co furt resite bassreflex dopredu nebo dozadu?
V blby mistnosti by naopak mohl pomoct i ten dozadu kdyz pujde proti zdi...

Poklop

Příspěvek od Poklop » 23 dub 2015 08:10

Jasne Tome.
S tim bassreflexem to neni tragedie kdyz je dozadu ale preci jen je to i o pocitu a tak spis chci bedny s br. dopredu.
Ja bych asi mohl delat i na tech b2031 ale kdyz mam zas penizky a zakazky tak ten pocit a zaroven trochu chtíč mi rikaj "kup si lepsi bedny" :-)
Finale mozna bude, ze budou hrat jen jinak ale ten pocit a teoretickej posun mě uklidní.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 23 dub 2015 13:59

m4x píše:Další variantou je neomezovat se jen na KRK. Takové Dynaudio BM5 MKIII nebo Sonodyne SRP 600 odvedou velmi dobrou práci za podobný peníz.
Toto podpisujem vsetkymi desiatimi. Ja osobne by som si vedel nakombinovat viac nez 3 varianty, ale ani v jednej by ani nahodou nefigurovalo nic od KRK. Chod si vypocut Dynaudia. Ja pouzivam BM5 MKII a som s nimi mimoriadne ale hlavne dlhodobo spokojny (ziadne prvotne nadsenie). Mam aj Dynaudio sub a v podstate vobec ho nepouzivam (uz asi rok som ho ani nezapol). Samozrejme da sa spekulovat do nekonecna, ale jeden moj kamarat ked tie BM5 u mna pocul to myslim celkom vystizne zhrnul v jedinej vete: "tak ak na tomto nespavis dobry mix, potom chyba rozhodne nebude v monitoroch".

Poklop

Příspěvek od Poklop » 23 dub 2015 14:29

Vim ze Dynaudio je super a ma velmi dobre reference. Ale Krk VXT taky a spis bych radeji bassreflex dopredu.
Petkovej refrak je na hlavni monitory malo a sub mam a taky ho nerad zapinam.
Ale nikde neni psano, ze ty bm5 neporidim jako druhy monitory a treba casem zjistim, ze me bavej vic.
Preference monitoru se lisi, jeden vychvaluje to a druhej zase ono.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 23 dub 2015 14:38

Jo jo.. sak to treba brat z mojej strany tiez ako moj subjektivny nazor :) Inak pozor... u Dynaudii to cislo v type mozno trochu myli a vobec nekoresponduje s rozmerom repraku... BM5 nieje 5-palec. Ma to 7-palcovy woofer (180 mm) a podla specifikacii by to malo hrat uz od 42Hz.

http://www.dynaudioprofessional.com/en/ ... bm5-mkiii/

A hra to fakt hodne hlboko, pretoze ten moj sub tomu naozaj co do rozsahu pomaha len minimalne.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 dub 2015 14:59

Vime jake jsou specifikace a jaka je realita :c) A taky to v jakych cenovych relacich je tahle diskuse vedena. Kdyby jsme se bavili v jine cenovce, tak bych rozhodne sel do 8" a nebo kombinaci obojiho 8" a 6" mit dve ruzny bedny, navic jednu z vyssi kategorie a jednu z nizsi vic konzum. Ono taky, kdyz chces nebo potrebujes znit podobne, co chtej labely, tak se hodi mit aspon jednu bednu takovou, kterou pouziva vetsina lidi nebo aspon jednu z tech, ktere jsou hojne pouzivany, chces-li znit podobne. Ja jsem zase podobny pocit mel kdysi z BM6A MK1, coz je zase o kousek lepsi bedna nez BM5. Ale takto bychom mohli pokracovat az k Ivovi do studia nebo Carloffovi a skoncilo by to u prevodniku, beden atd. takze zase opet nohama na zem :D Vysledek stejne vzdycky bude takovej, ze je nejlepsi si to jit poslechnout a nejlip si to pujcit domu.

Odpovědět