Low cost "monitory"

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Pytkin
Moderátor

Re: Low cost "monitory"

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 12:42

blueevil : zase ?
blueevil píše: su rozhodne lepšie ako akekolvek M-Audia, to rozhodne!
ja som toto : http://www.studio.sk/m-audio-aktivne-st ... tory/ex66/ nepocul .. ale tu na fore sa o tychto monitoroch rozpravalo a vraj su fantasticke .. pocul si ich ?

blueevil

Příspěvek od blueevil » 13 črc 2011 13:23

vieš, ono treba prejst nieakou etapou, potom už maš nieaky prehlad a marketing neberieš do uvahy. vo Viedni tušim nasiruju ešte stale každeho M-Audiami. osobne sa mi nepačia ani ch zvukove karty, mal som zvukovu kartu model "Octane" ale to len taky "dojiždak" použivam inak dva kompi jeden pre zaznam, druhy vediem ako mastering, cez lampove krabice. to bol podla mna ich vrchol, zbavil som sa toho M-Audia Octane. doporučil by som z tych low ešte take Tapco S5, ide o Mackie zo starym nazvom. teno model som ešte nepočul, ale nechod do toho, skus radšej NEUMANN alebo KRK. M-Audia maju strašne nesymetricky rozbity zvuk, zle zosilnovače čo som sice len o tom počul
Naposledy upravil(a) blueevil dne 13 črc 2011 14:41, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 13:45

venujem sa tymto veciam 25 rokov . myslim ze nejaky ten prehlad mam ..

Ak si tie EX66 nepocul , preco pises , ze vsetky monitory M-Audio su zle ? Ja som ich tiez nepocul .. Ale je tu o nich debata a ludia ich velmi chvalia .. LUDIA KTORY MAJU PREHLAD ... KTORYCH NAZOR NENI UPLNE ODVECI (AKO TVOJ) .. Takze by som sa o M-Audiu nevyjadroval tak radikalne .. Kazdy vyrobca ma rozne kategorie vyrobkov v portfoliu ..

Jo M-Audio robi vyborne zvukove karty .. M-Audio Audiophile je legendarda karta , ktora je idealna ako startovaci stupienok pre ludi , co chcu zacat robit nieco s muzikou ..
M-Audio je rozhodne serioznejsia firma ako Creative , ked sa bavime o hudobnikoch a domacich studiach

NEUMANN robi monitory ?

Ja pouzivam Dynaudio Acoustics AIR 6 .. Nepotrebujem uz nic lepsie .. Uz toto som kupil len preto , ze sa cene nedalo odolat ..

blueevil

Příspěvek od blueevil » 13 črc 2011 14:14

ja viem, poznam ta.je to niečo ako inštiknt, ktory ti hovori: toto nie.no aj skusenosti a konverzacia s kolegami z celeho sveta. ako niesom ten, čo by niečo odsudzoval, ale nepáči sa mi ako sa dostavaju do pozicie, oproti inym ovela lepšim, len preto že su amici a možu koli peniazom odsuvat všetko.ludia maju vždy tendenciu chvalit niečo čo si kupia, lebo si neveria. podla mna su monitory M-Audio len hlupa parodia a business, nielen pre mna.Creative vlastni E-MU, ich audio čipy su skutočne audioprocaky vyvinute prave E-MU, poznaš napriklad emulator, ten zvuk "zabija" dodnes, je v tom politika ako všade vo všetkom, preto sa ich audio čip X-Fi elite pro neorientoval na muzikantsky segment, respektive ich stiahli zle ovladače pre vistu. v mode audiocteation maš ale zvukove študio so skutočne kvalitnym DSP, čo v pripade M-Audio som ešte doteraz nevidel, že by mali vlastne čipy, alebo DSP.X-Fi ma 10 do 46 v 24/96 a 10 do 88Khz v 24/192! M-Powered v M-Audiach tiež hovori za všetko, ten DAW je pruser. čital som jeden članok, že je velmi potrebne aj to, aky maš audio cpu, nielen prevodniky. ja ju použivam len ako doplnok v byte a na take komponovanie, ked ma niečo narychlo napadne, maš tam prevodniky ktore su špičkou, dava 116db.tušim ASIO driver maju licenciu od STEINBERG/YAMAHA. keby do toho viac investovali času, tak ten čip by mohol toho dokazat skutočne hodne. v študiu mam už ale skutočne profi veci, ale o tom to nieje samozrejme.mam stiesneny pocit, akoby sa dnes to nadšenie v hudobnikoch vytracalo. NEUMANN robi monitory a počul som ich, maju zaujimavy charakter zvuku, niečo uplne odlišne. už som mal kadečo, fakt. dokonca som rozmyšlal aj nad GENELEC 1035 isteho času. hodne zavisi aj toho ake použivaš ostatne krabice a samozrejme take kable! Dynaudio su tiež super, tento model som sice ešte nepočul, ale nedokažu sklamat
Naposledy upravil(a) blueevil dne 13 črc 2011 14:36, celkem upraveno 2 x.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 13 črc 2011 14:30

tak tieto monitory si idem teraz poriešit, su skutočne bomba

nixx

Příspěvek od nixx » 13 črc 2011 15:01

blueevil píše:prevodniky ktore su špičkou, dava 116db.
:D :D Tak to je super:) Opravdu žrádlo od tebe něco číst. A už jsem myslel, že se dnes při cestování vlakem budu nudit :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2011 15:10

blueevil : ak mas trosku prehlad , tak vies ze DSP na EMU kartach je na dve veci (sam mam doma EMU 1212) .. dnes vacsina kariet nema ziadne DSP , lebo je tam uplne zbytocne .. ak teda neberiem RME karty .. tam to zmysel ma ..

dalej uz nejdem nic pisat .. nema to zmysel ..

nixx

Příspěvek od nixx » 13 črc 2011 15:18

DSP má dnes Focusrite, TC Electronic a myslím, že i MOTU. Akorát je to trochu jiná liga než EMU/Creative (např. Konnekt má Fabrik C a R z PoCo)

blueevil

Příspěvek od blueevil » 13 črc 2011 15:28

nixx: hej su tam špičkove prevodniky cirus logic a AKM, hovorime ale teraz o ich vlajkovej lodi ELITE PRO dufam, samotny čip dava podla vyrobcu 134 alebo 143 db, to je malo? skus si ju porovnat, len hovorim to že ten čip je dobry.Pytkin: ja poznam od E-MU 1820m a prave to "m" by tam malo zohravat nieaku rolu. X-Fi Creative ma ale iny audio čip ako na E-MU kartach.bral som to samozrejme len ako teoreticky, že by to bolo prakticke mat všetko v jednom.mam aj UAD, aj ine+hardware krabice, tak som čosi len porovnaval, prave koli tej reklame na ten ich audioprocessor, krory dava 10 000Mips a dodal pre zaujemcov, že nemusia byt zufali a možu si zohnat aj niečo ine ako M-Audio, Terratec.ved je to stale len digital

blueevil

Příspěvek od blueevil » 13 črc 2011 15:40

nixx: hej viem, obidvoch kariet MOTU a TC som sa teraz zbavoval, neni to ono čo hladam. čo by si mi odporučil maestro? pre mna experimentatora nieje problem dat do retazca ani magnetofon TESLA ak by to zvuku mohlo pomoct. ma totiž určitu predstavu, nudia ma nahravky čo počuvam v poslednom čase, asi to chce trocha iny pristup :lol:

nixx

Příspěvek od nixx » 13 črc 2011 16:10

Já se smál tomu, že dynamický rozsah je takhle sám o sobě dost nicneříkající údaj. Navíc není tolik ovlivněn čipem samotným, jako spíš analogovými obvody kolem něj. Stejně ale mám pocit, že sem takhle mimózní příspěvky (viz. i ostatní thready) píšeš jen pro nějaké své zvrácené potěšení :-)

blueevil

Příspěvek od blueevil » 13 črc 2011 17:39

nixx: to si teda nemysli, myslim to smrtelne važne všetko :) ale zrejme sa nespravne vyjadrujem u vas skusenych

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 črc 2011 17:42

Blueevil: a co si myslis o polemike ze kvalita kablov ma vplyv na vysledny zvuk ? Myslim platinove vs zlate kable... Pripadne nazory ze kvalitne podlozeny zosilovac hra lepsie... Zaujimal by ma tvoj nazor na highend hifi problematiku, pripadne skusenosti s hifistami a hifi obchodnikmi... Vyzeras ze by si o tejto problematike mohol mat dake vedomosti, ci uz pozitivne alebo negativne.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 13 črc 2011 18:12

dendy: rozhodne že ma na vysledny zvukovy dojem taky kabel, netreba to podcenovat, nielen kvalita materialov, ale aj dlžka kablu. osobne som nakupoval cez druhu ruku a niesom moc s tym spokojny, zistil som že každy kabel mi "hra" uplne inač, teraz to tiež riešim. moc by som sa nespoliehal na reklamu a vysoke ceny že to musi byt hned kvalita. mal by som mat nieaky zoznam kvalitnych značiek, tak ti dam vediet + dalšie info o tom

Odpovědět