LOXONE repro vhodne na multiroom

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od MDudas »

Tiez mi napadlo, ze takto vyriesili sumaciu stereo do mono - chnapli tam dvojity navin do jednej cievky. Tym padom sa to nescitava elektricky ale "fyzikalne". Samozrejme zase spekulacia, lebo moc som na webe o tom nenasiel. 8)

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

Pytkin píše:
15 úno 2018 21:47
stale to moze byt len jedna cievka .. a prichadzaju do nej dva signaly , ktore sa spoja (mono) .. alebo si videl fyzicky dve oddelene vynutia ?
...tomu som moc nerozumel, ako si to myslel. Cievka je uzatvoreny okruh a ako si to myslel, ze by do jednej cievky mohli priachadzat dva signaly ? Cievky su urcite dve a kazda cievka je pripajkovana samostatne na +a -pol plosaku vyhybky. Preco by ju nasledne spajali, ked to mohli urobit priamo na plosaku ? Samozrejme, ako su na kaptone navinute nevidim. Jedine by som to mohol premerat, ci su spojene alebo oddelene.

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

MDudas píše:
16 úno 2018 16:03
Tiez mi napadlo, ze takto vyriesili sumaciu stereo do mono - chnapli tam dvojity navin do jednej cievky. Tym padom sa to nescitava elektricky ale "fyzikalne". Samozrejme zase spekulacia, lebo moc som na webe o tom nenasiel. 8)
No s tou sumaciou signalu to tiez nie len tak ... .-) Jediny sposob spajania koncoveho stupna zosilovaca cez tzv. BRIDGE sa spaja interne v zosilovaci, kedy sa z jedneho mono kanalu pouzije (-) pol a z druheho mono kanalu (+) pol a nasledne spojene do mostika. Samozrejme na vstupe v predzosilovaci je ako signal prijimany MONO signal. Zatial som sa nikdy s niecim podobnym nestretol, ze by niekto sumarizoval dva mono vykonove kanaly. Mam len laicke info, ale myslim, ze to nie je mozne... Ak by to ale slo a ten sumar by bol realny, tak stale riesime problem v tom, ze ako dopadne sumar amlitudy signalu, ked su oba mono signaly uplne odlisne. Lavy a pravy kanal ma rozdielnu amplitudu v case. Oba signaly su fazovo mierne posunute, tak aky by bol sumar tychto rozdielnych amplitud.... ??? Mohli by sa v urcitom momente aj fazovo znegovat, takze by nemuselo zniet vobec nic...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od Pytkin »

no ked to tak citam tak si si vlastne odpovedal sam .. Mas pravdu v tom ze sumovat vykonove vystupy zo zosilovaca , neni uplne dobry napad .. Takto sa to udeje na magnetickom mediu a elektricky sa nic nestane .. a vysledok bude v principe ten isty .. ak jedna cievka dostane +10V a druha -10V obe vyvynu rovnake sili proti sebe .. a membrana ostane stat .. To iste sa stane keby sme spojily tych -10V sa +10V .. sme na nule ..

Odpovědět