LOXONE repro vhodne na multiroom

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

Zdravim zvukarov a odbornikov. Prosim Vas o radu ohladne specialneho typu reproduktora vyrobcu LOXONE, ktory je vhodny na montaz do stropov v interieri pre tzv. multiroom instalacie. To co ma sokovalo a vyvratilo vsetky moje znalosti ohladne zvuku je, ze z jedneho menica vyrobca udava, ze umoznuje stereo zvuk. Fyzicky som sa na tento speaker pozeral a ma prepinac rezimov mono a stereo. Skutocne ma dva terminaly s pasivnymi vyhybkami na pripojenie dvoj zdrojov zvuku, takze umoznuje pripojenie stereo signalu. Dva vyskace nasmerovane do stran, mozu navodit pocit priestoru, ale to nema so stereom nic spolocne. Toto ale neriesim. To, co ma ale dostalo, ze stredobasova membrana ma dve cievky. Otazka je, ako sa to bude prejavovat, pokial by som ako zdroj zvuku prehral stereo signal a pustil ich do menica s opacnou fazou ? Bude pri sinusovom signale jedna cievka tlacit membranu dole a druha cievka hore, pokial su na jednej membrane a oba signaly v protifaze ?! K produktu je nedostatocna technicka dokumentacia, tak si neviem predstavit, ako to je zapojene z vyhybiek. Na celkovom prevedeni a designe si dali zalezat, ale technicky mi to nejde proste do hlavy. Este ma napadlo, ci nahodou nerobi nejaky sumar signalov a posiela do stredobasu iba v mono, ale vyvracia to, ze su na membrane dve paralelne cievky. Pokial ste sa niekedy s niecim podobnym stretli, dakujem za nazory a komenty. A.

https://shop.loxone.com/cscz/loxone-speaker.html
Přílohy
alternativny speaker 2.jpg
alternativny speaker.jpg
loxone repro.jpg
Naposledy upravil(a) andyfuturix dne 15 úno 2018 19:57, celkem upraveno 1 x.

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

... pevne verim, ze sa k tomu niekto vyjadri:-) Dufam, ze som to napisal zrozumitelne a preto este dodavam, o co mi vlastne ide .-) Pokial by stereo nahravka bola nahrata v mono, tak predpokladam, ze by asi nedochadzalo k deformacii zvuku, pretoze by obe mono sinusovky isli paralelne a teda vykonavali totozny pohyb. Obe sinusovky by sa navzajom neovplyvnovali a vykonavali by rovnaky pohyb na membranu. Lenze stereo signal je mierne fazovo posunuty, to znamena ze lava membrana vykonava iny pohyb ako prava. Ten kto sa niekedy pokusal vytvorit z mono signalu stereo signal vie, ze lavy signal je voci pravemu signalu casovo oneskoreny o par milisekund. Tym padom su rovnake sinusovky v casovej ose posunute, teda aj fazovo. No a nech mi teda niekto vysvetli, ako sa tieto dva rozdielne mono signaly mozu prenasat na jednu membranu?! Dufam, ze som to vyjasnil :-).... Dakujem za reakciu.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od Pytkin »

Neviem je to divne .. a dve cievky na jednej membrane mi pridu kontraproduktivne .. Fakt je to daka haluz ..

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

Dakujem, ze si reagoval .-) Cakal som od teba ale diplovovu pracu :-) Je to tak, dve cievky na jednej stredobasovej membrane !?? Dva terminaly na pripojenie dvoch kanalov zosilovaca. Vyskace su samozrejme nezavisle, ale ako moze pracovat jedna membrana z dvoch nezavislych cievok som neporozumel.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od Pytkin »

Kukam ten WEB .. jak si dosiel k tomu ze su tam dve cievky na membrane ?

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od MDudas »

Tolko neznamej technologie za 110€. :shock: Ja neviem, nejako sa mi to cele nezda...
Nebude to len, ze stredobas zmiesa do jednej spolocnej cievky a vysky pusti do stran cez dve samostatne vyskove ?
T.j. akoze-stereo ?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od Pytkin »

mne to tiez tak pride

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od biscuit »

podle me cely stereo spociva v tech dvou tweeterech. budou mit nejakou zvlastni smerovou vyzarovaci charakteristiku, ktera muze zpusobovat sirsi vjem. nic sofistikovanyho bych v tom nehledal.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od MDudas »

K tomuto smerujeme. Kedze sa to zabudovava do podhladov a stien, asi to nebude nejaky akusticky zazrak.

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

Pytkin píše:
06 úno 2018 14:41
Kukam ten WEB .. jak si dosiel k tomu ze su tam dve cievky na membrane ?
Zdravim. No drzal som speaker v ruke a krutil hlavou .-) Priamo z vyhybky vchadzaju kable na svorky a z nej dalej na cievku membrany. Z druhej vyhybky na druhu svorku a tiez na cievku membrany. Je to zrejme uz z obrazku. Cerveno-cierne kable z lavej a pravej strany. Obe cievky su na jednej membrane. Kable na vyskace su samozrejme vedene inou cestou.

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

biscuit píše:
07 úno 2018 15:45
podle me cely stereo spociva v tech dvou tweeterech. budou mit nejakou zvlastni smerovou vyzarovaci charakteristiku, ktera muze zpusobovat sirsi vjem. nic sofistikovanyho bych v tom nehledal.
Dakujem za reakciu. Ano suhlasim je to take pseudo stereo .-) O vyskace tu ale nejde, to by som neriesil .-) Ide o dve cievky z dvoch nezavislych vyhybiek, ktore vchadzaju na jednu membranu !?! S dvomi cievkami som sa stretol iba na subwooferoch, ktore su ale zapojene bud paralelne alebo seriovo, ale iba z jedneho signalneho zdroja. Takze membrana vykonava iba jeden pohyb. V tomto pripade dostava stereo signal z dvoch nezavislych kanaloch na jednu membranu a to je to, co sa mi proste do hlavy nejako nechce dostat.

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

MDudas píše:
06 úno 2018 18:15
Tolko neznamej technologie za 110€. :shock: Ja neviem, nejako sa mi to cele nezda...
Nebude to len, ze stredobas zmiesa do jednej spolocnej cievky a vysky pusti do stran cez dve samostatne vyskove ?
T.j. akoze-stereo ?
... pokial by to nejakym sposobom zmiesali z dvoch zdojov na jeden sumarny, tak by isla na stredobasovu membranu iba jedna cievka, potom by to bolo OK. Nie je to ale tak. Oba pripojne terminaly su nezavisle na dvoch pasivnych vyhybkach a z kazdej vyhybky vychadza cievka na membranu a to 2X, takze dve cievky na jednej stredobasovej membrane a v tom je pes zakopany. Vyskace su pripojene z vyhybiek samozrejme inou cestou .-) Nemam detailnejsie fotky, ale tie cievky vchadzaju na membranu jeden par na jednej strane a druhy par z druhej strany ... pre lepsiu predstavu .-)

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

MDudas píše:
07 úno 2018 19:21
K tomuto smerujeme. Kedze sa to zabudovava do podhladov a stien, asi to nebude nejaky akusticky zazrak.
... samozrejme, toto nie je riesenie pre audiofilov :-) Da sa to este mozno zachranit, pokial budu mat speakre svoju ozvucnicu ukrytu pod podhladmi. Celu debatu som ale chcel nastartovat kvoli technickemu nezmyslu dvoch cievok na jednej membrane. Mne to do hlavy moc neslo a preto som to chcel mat potvrdene vacsimi odbornikmi .-)

andyfuturix
Příspěvky: 12
Registrován: 23 říj 2014 23:36

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od andyfuturix »

Pytkin píše:
06 úno 2018 14:41
Kukam ten WEB .. jak si dosiel k tomu ze su tam dve cievky na membrane ?
.-) este som prihodil dalsie detailnejsie fotky nejakeho alternativneho vyrobcu OSD. Je detailnejsie vidiet, ze cievky vchadzaju na membranu z dvoch stran a cez stred menica cez chladici otvor dva dalsie kable pre dva vyskace.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: LOXONE repro vhodne na multiroom

Příspěvek od Pytkin »

stale to moze byt len jedna cievka .. a prichadzaju do nej dva signaly , ktore sa spoja (mono) .. alebo si videl fyzicky dve oddelene vynutia ?

Odpovědět