Monitory do cca 10 tis (max 12 tis) na poslech hudby u PC

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
s.kocour

Monitory do cca 10 tis (max 12 tis) na poslech hudby u PC

Příspěvek od s.kocour » 27 úno 2008 13:13

Ahoj, vim ze podobnych temat je tu spousta, ale precijen... chtel bych poridit nejake AKTIVNI monitory pro poslech hudby u PC, vstup bude zejmena externi zvukovka. Rad bych se vesel do 10 tis (samotne bedny), ale pokud napr 2 tis navrch budou znamenat radovy narust kvality, branit se nebudu :)
Referencne - slysel jsem napr tyhle Yorkville http://www.yorkville.com/products.asp?t ... =35&id=119 , zvuk se mi opravdu libil, takze bych ocekaval neco aspon trochu podobneho. Mozna trpim predsudkem, ale radeji bych byl za 6,5" reprak nez za 5".
Nedulezity parametr pro me je hmotnost, prenaset je nebudu. Je mi jasny ze asi v tyhle cenovy kategorii si muzu vybrat podle designu, ale rad bych slysel nejake konkretni tipy, predem diky!
Co padlo do oka me (designem, nekde jsem neco cetl, doporuceni kamaradu,..)
- Fostex PM0.5 MKII
- KRK RP6
- Event TR6E
- ...

Tannoy Reveal 5A jsem skrtl kvuli prilis rozporuplnym nazorum,cene a designu.

fova

Příspěvek od fova » 27 úno 2008 13:28

:-) :-) :-)

Tohle tema je tu snad kazdy tyden.

Pokud si cetl posledni vlakna, ktera tu probehla na toto tema, tak vis, ze v teto cenove kategorii JE JEDNO, CO KOUPIS. Jednotlive bedny hraji mirne odlisne zvukove, ale v podstate je to vse entry level prislusnych vyrobcu.
Kup to, co se tobe konkretne zvukove libi a at se ti dari.

Vice k tomu podle me nema smysl psat.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 úno 2008 13:47

s.kocour: hele ty si odporujes v jedny vete, chces monitory, nebo neco na poslech hudby? :)
Jestli chces monitory, pak plati, co rikal fova (vicemene, mezi BX od M-Audia a Truthy je precejen slusny rozdil), jestli chces neco na poslech hudby, pak pohledej, nedavno se to tu resilo.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 úno 2008 14:32

kocuur .. ved si si tam sam odopovedal .. dal si tam typy .. chod do obchodu a vypocuj si ich , pripadne pozicaj domov a vypocuj doma .. a vyber si ktore sa ti najviav budu pacit .. je na tebe co sa ti bude pacit .. ked ti tu niekto poradi , bude to jeho subjektivny pocit , co sa mu paci .. ktory sa nemusi zhodovat s tym tvojim ..

fova

Příspěvek od fova » 27 úno 2008 15:37

Mimochodem Yorkville jsou v USA hodnocene jako docela slusne bedny, tak klidne jdi do nich, jestli se ti libily.
Ja mam zase docela dobre zkusenosti s Behringer Truth 2030a
Naposledy upravil(a) fova dne 27 úno 2008 15:43, celkem upraveno 1 x.

fova

Příspěvek od fova » 27 úno 2008 15:39

Kermitak píše:s.kocour: hele ty si odporujes v jedny vete, chces monitory, nebo neco na poslech hudby? :)
Aha, toho jsem si ani nevsiml. Jak napsal monitory, tak jsem to bral, ze chce bedny na studiovou praci.

komasix

Příspěvek od komasix » 27 úno 2008 16:00

ale pozor ten odkaz na yourkville jsou passive bedny - znamená to že budeš potřebovat zesilovač a nejsem si jistej jetli ti to bude vyhovovat.

punkt
Vybavení

Můj tip

Příspěvek od punkt » 27 úno 2008 18:38

nep-tune.net
junicorn.com

s.kocour

Příspěvek od s.kocour » 27 úno 2008 22:27

no presne tak, ty Yorkville jsou pasivy, byl k nim slusnej zesilovac, vse dovezeny. Nevim jestli Yorkville nekdo vubec do CZE vozi... KRK VXT4 sou uz drahy.. kazdopadne bych byl este vdecnej za tip, kde je v Praze nejakej kramek, kde se aspon nektery daj v klidu poslechnout, beze stresu, jsou ochotny mi je zapojit, atd.. byl kdysi takovej kramek v Truhlarsky ulici, ale zda se ze uz neni...

punkt
Vybavení

Příspěvek od punkt » 27 úno 2008 23:18

Promiň, mě nedošlo, že to je cena za kus. V tom případě bych doporučoval Eventy - třeba TR6-E. Na obchod v Truhlářský si nevzpomínám, ale jestli náhodou myslíš Praha Music Center o ulici dál v Soukenický, tak ty jsou přestěhovaný do Vysočan - Ocelářská 937/39 - u stanice metra "B" Českomoravská.
nep-tune.net
junicorn.com

mathi

Příspěvek od mathi » 28 úno 2008 00:56

kup si něco co se ti designem hodí do pokoje a líbí se ti to .. v týhle cenovce všechno hraje zhruba stejně... a pak taky, ať vezmeš cokoli...na ten zvuk si časem zvykneš :p

kexik

Příspěvek od kexik » 28 úno 2008 07:27

mimochodom akto chces na pocuvanie a nie na pracu, mozno by si ocenil aj 8" basak, ak zrovna nie je tvojou oblubenou komorna hudba alebo jazz
na miesanie to ma obvykle stredy malo citatelne aleto neznamena ze chybaju na objem, vsetky aktivne monitory, aj tie najlacnejsie, hraju viacmenej rovne. to je velky rozdiel oproti hifi triede

jardatop

Příspěvek od jardatop » 01 bře 2008 16:23

Co si myslite o monitorech Alesis M1 Active 520?
http://www.thomann.de/gb/alesis_m1_active_520.htm
Je zajimavy, ze u nas se prodava za dvojnasobnou cenu nez u thomanna!!!
Chtel jsem si puvodne koupit M-Audio BX5a, ale tohle se mi zda lepsi. Mel bych to akustickou muziku, zadny techno. Co si o tom myslite? Dik.

Topas

Příspěvek od Topas » 01 bře 2008 16:49

Heh, přihlásil jsem se prakticky kvůli té samé otázce, akorát můj rozpočet je trochu větší (20-30k). Problém je v tom, že zatímco na fóru jsou tuny informací o repro na kritický poslech, na otázku co si koupit, aby se mi muzika líbila, je tu relativně pusto po pěšině.
Tož co koupit? Dlouho jsem si myslel, že to bude pár Adamů A7 společně s Adam Sub8, ale je tu dost názorů, že jejich přednes je někdy až nepříjemný. Teď se tedy kloním k Dynaudio BM5A, ale vůbec si nejsem jistý, jestli nearfield monitory jsou tou správnou cestou. Měli jste někdy monitory, u kterých se vám muzika líbila? Nebo byste pro tenhle task doporučili něco jiného?

designer

Příspěvek od designer » 01 bře 2008 19:31

Topas píše:Heh, přihlásil jsem se prakticky kvůli té samé otázce, akorát můj rozpočet je trochu větší (20-30k). Problém je v tom, že zatímco na fóru jsou tuny informací o repro na kritický poslech, na otázku co si koupit, aby se mi muzika líbila, je tu relativně pusto po pěšině.
Tož co koupit? Dlouho jsem si myslel, že to bude pár Adamů A7 společně s Adam Sub8, ale je tu dost názorů, že jejich přednes je někdy až nepříjemný. Teď se tedy kloním k Dynaudio BM5A, ale vůbec si nejsem jistý, jestli nearfield monitory jsou tou správnou cestou. Měli jste někdy monitory, u kterých se vám muzika líbila? Nebo byste pro tenhle task doporučili něco jiného?
to iste by zaujimalo aj mna- normalne monitory, ktore nie su robene na to, aby zvacsovali chyby v skladbe, ale aby boli linearne a realisticke- take highendove za rozumnu cenu...

Odpovědět