Monitory k PC; 8k CZK

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
engineer
Příspěvky: 4
Registrován: 02 srp 2017 09:41

Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od engineer »

Ahojte, vyberám nejaké lepšie reproduktory k PC na počúvanie hudby. Pár rokov používam Logitechy X230 2.1 a chcel by som sa posunúť ďalej. Aké monitory by ste mi odporučili? Už mám pár tipov, ale rád by som si ešte nechal poradiť.

Tipy: Fluid Audio F5; Presonus Eris E5
Veľkosť: 5" stredobas
Bass-reflex: vpredu; budú umiestnené blízko pri stene
Prevodník: Audinst HUD-MX2
Rozpočet: max 8000 CZK (cca 300 €) / pár

Ďakujem všetkým za usmernenie a rady.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od Kermitak »

Já bych si na poslech hudby monitory nepořizoval.

engineer
Příspěvky: 4
Registrován: 02 srp 2017 09:41

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od engineer »

Ok, tak aké reproduktory by si mi odporučil si kúpiť v navrhnutom rozpočte?

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od PMC »

Kermitak píše:Já bych si na poslech hudby monitory nepořizoval.
Proč ne? Je chyba, že jsem je pořídil ke stage pianu (KRK5G3), které nemá vlastní ozvučení?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od Pytkin »

on chce pocuvat hudbu .. nie hrat na stagepiano ..

ja by som si tiez radsej kupil hifi bedne na pocuvanie .. Ja mam rad zvuk B&W .. urcite by to boli oni ..

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od PMC »

Ja se v tom nevyznam, jaky je tam rozdil? Monitory umi take prehrat hudbu, ne? Ja monitory k pianu volil proto, ze je jednodusi je pouzivat, maji interni zesilovac a samy se zapinaji a vypinaji. Co u nich vadi pro poslech hudby, kdyz se monitory, pokud se nepletu, pouzivaji v zvukovych studiich, kde na nich zvukari michaji hudbu? Proc to nedelaji na hifi, jestli je lepsi hifi?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od Pytkin »

PMC : No monitory by mali hrat pravdivo .. Mali by hrat rovno .. Aby si vsetko verne pocul , ako to tam je ..
A na pocuvanie hudby to nechces .. Chces pocuvat pekny zvuk a vobec ti nevadi , ze repraky ten zvuk prikraslia ..

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od PMC »

No, popravde, moc tomu nerozumim. Chapu dobre, ze zvukari michaji hudbu na necem s nejakou charakteristikou do nejake podoby a lide to pak poslouchaji na necem s uplne jinou (zkreslenou?) charakteristikou v jine podobe a cele si to rika hifi, tedy vysoka vernost? Svet je divnej. Mne osobne teda nedela problem si na tech monitorech poustet ani hudbu z cdcek. Akorat k pc by mi to prislo uz dost velky.

engineer
Příspěvky: 4
Registrován: 02 srp 2017 09:41

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od engineer »

OK, beriem pripomienky, že monitory radšej nie. Otázkou teda je, že čo sa dá v danej cene kúpiť? Ide mi o konkrétne tipy, nie iba o poznámky, to si nekupuj....

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od biscuit »

pmc: ono to neni tak zhave. na monitorech se klidne da poslouchat a na nekterejch hifi bednach michat. tim nechci rict, ze by pytkin a kermitak nemeli pravdu, ale je to spis o nuancich, nez o tom, ze by to melo byt dogma. kazdej by mel pouzivat hlavne sve vlastni usi a svuj mozek - ale na co by potom slouzila fora, jako je tohle :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od Pytkin »

Tak zase je pravda , ze za 300 eur nekupi nejake hifi bedne a zosilovac .. to nejaky ten par lacnych monitorov bude asi najrozumnejsi kompromis ..

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od PMC »

No, kazdopadne je to pro me novinka. Pro me byl monitor obycejny reproduktor s integrovanym zesilovacem a moznosti kvalitnejsiho (symetrickeho) vstupu bez nutnosti nejakeho cool designu, proste pragmaticky pracovni nastroj pro zvukare, zvukove spis vyssich kvalit. Ze je nevhodny na poslech hudby me fakt prekvapuje.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od pavlii »

Ono tím "nevhodný na poslech hudby" se v místním kontextu (možná i nejen v místním) musí rozumět hlavně to, že obyčejný posluchač - když pominu, že mu je to de-facto jedno - je zvyklý spíš na umělé přikrášlení zvuku, což právě monitory ze své podstaty nedělají. Takže abychom předešli následným nedorozuměním typu "dyk mi to málo basuje a u kámoše div nelítaj knížky z knihovny, co jste mi to poradili..!!??!!" a tak podobně :-D

P.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od PMC »

No jo, to uz si musi kazdy poslechnout sam. Ale s basem mych monitoru jsem spokojen, maji krasny bas, kdyz zahraju nejakou spodni oktavu na pianu nebo jeste lepe varhanach, je to super, kam se na to hrabe keyboard s integrovanymi repro :-), to slysim veci, ktere jsem driv neslysel. Ani sluchatka za 5 litru, coz byla moje nejlepsi zvukova kvalita, to nezahraji. A kdyz to dam vic nahlas, trese se mi cela pracovna (doslova, nemam ji zvukove utlumenou a ruzne veci tam zacinaji rezonovat). Ale zadny poradny hi-end bedny a zesik jsem si nikdy neporidil, to porovnat neumim. Proti stredni tride nevidim osobne rozdil, ale já si na basy nijak zvlast nepotrpim, nezduraznuji je na ekvalizeru, jako treba nekdo. Mam rad zretelne stredni pasmo. Do obyvaku bych si sve monitory nedal hlavne kvuli designu, plastova bedna, navic s podsvicenim, nevkusne. K pc na stul ale klidne, kdyby to nebylo tak velke, zabiralo by to na tom stole dost mista, takze ve vysledku take ne. Jeste me napadlo, ze monitory se mozna vác designuji na poslech z blizka, takze to muze byt rozdil oproti hifi soupravam, ktere ozvucuji spis celou mistnost. Monitory by mohly byt vic smerovejsi, ale to jen hadam. Pak by mohlo platit, ze na hudbu je dobre oboji, ale monitory se nehodi na ozvuceni mistnosti a naopak. Pak by k pc asi byly vhodnejsi ty monitory. Konec nepodlozene teorie. Timto smerem bych osobne patral.

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Monitory k PC; 8k CZK

Příspěvek od charonme »

Pytkin píše:monitory by mali hrat pravdivo .. Mali by hrat rovno .. Aby si vsetko verne pocul , ako to tam je ..
A na pocuvanie hudby to nechces
asi som divny lebo ja praveze chcem pocut skladbu presne tak ako ju autor zamyslal aby hrala - ale uznavam ze toto ma zmysel asi len pre kvalitne produkovanu hudbu a nejakej zlej hudbe asi prospeje prikraslovanie

ale mozno ze monitory hraju dobre len pri spravnom rozmiestneni a spravnej polohe hlavy, pricom naopak hifi ozvucenie by malo hrat na viacerych miestach v miestnosti dobre? vie niekto nejake detaily k tomuto problemu?

Odpovědět