Monitory Mackie MR8 a Prodipe ribbon 8 zná je někdo?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
martinrx

Monitory Mackie MR8 a Prodipe ribbon 8 zná je někdo?

Příspěvek od martinrx » 24 bře 2010 12:34

Zajímám se o monitory Mackie MR8 a Prodipe ribbon 8 - slyšel je někdo? popřípadě používá je?
Eventuálně srovnání s jinými monitory.
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

kexik

Re: Monitory Mackie MR8 a Prodipe ribbon 8 zná je někdo?

Příspěvek od kexik » 24 bře 2010 12:52

mackie mr8 je tapco s8 s inym dizajnom prednej masky... rovnaky navrh ozvucnice, rovnake menice, rovnaka elektronika, rovnaka cena

martinrx

Příspěvek od martinrx » 24 bře 2010 13:29

Věděl jsem že je to nástupce pod hlavní značkou, ale že je to zvukově 100% stejné jsem nikde nevyčetl. 8)
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

kexik

Příspěvek od kexik » 24 bře 2010 15:17

no, 100% to nebude, ta novsia maska ma lahucko iny waveguide na vyskaci a je imo lepsie navrhnuta ohladom difrakcii... ale bude to velmi velmi podobna bedna

psk501

Příspěvek od psk501 » 24 bře 2010 16:50

Ja sem mel prodipe pro 5 a na tu cenu a velikost hraly moc dobre, s ribbon 8 zkusenost nemam.

Darce

Příspěvek od Darce » 25 bře 2010 19:48

Já mam MAKCKIE MR 8 a můžu jen doporučit hrajou úžasně cena je vyšší pro běžného uživatele ale vyplatí se připlatit
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 24 dub 2010 13:27

Rozhoduji jse jestli koupit na to moje sudlani ty Mackie MR8 (Tapco S8), nebo nejaky KRK (VTX8 ?) ... Jde mi hlavne o to aby melo poradny basy, klido je mohou mit i vice zvyrazneny ... Poradite ?

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 dub 2010 16:10

Nevím jestli je rozumné investovat do nových low-end srágor typu Tapco, MR řady, Levných Krků atd.
Díval jsem se teď na midi.cz a sem tam se objeví zajímavé nabídky. Teď tam zrovna někdo prodává KRK VTX a Mackie HR 824MKII a Genelec (ale ty budou asi dražší). Pokud jsou v záruce, tak bych se toho bál méně, než lowšunky za desítku nehledě na kvalitu reprodukce. Na Mackie jsem slyšel dost chválu. Slyšel jsem je taky vedle Event ASP8 a HR824MKII byly o chlup lepší a jistější a přesvědčivější v basech. Myslím, že nové bedny, které hrají dobře a věrně basy pod 80Hz a níž v cenové třídě do 20 tisíc ani nejsou.
Ale pokud ti stačí pouze hučící koule, která vytvoří dojem něčeho rozplizlého a hlubokého, pak hurá do Rockit8,Tapco, Truth atd...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 24 dub 2010 16:56

Je vtom nejaký rozdil kdyz bedna ma bassrefelx dopredu nebo do zadu ?

kazdopadne ty mackie na midi cz mi lakaji

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 dub 2010 17:10

SoundsFine píše:Nevím jestli je rozumné investovat do nových low-end srágor typu Tapco, MR řady, Levných Krků atd.
Díval jsem se teď na midi.cz a sem tam se objeví zajímavé nabídky. Teď tam zrovna někdo prodává KRK VTX a Mackie HR 824MKII a Genelec (ale ty budou asi dražší). Pokud jsou v záruce, tak bych se toho bál méně, než lowšunky za desítku nehledě na kvalitu reprodukce. Na Mackie jsem slyšel dost chválu. Slyšel jsem je taky vedle Event ASP8 a HR824MKII byly o chlup lepší a jistější a přesvědčivější v basech. Myslím, že nové bedny, které hrají dobře a věrně basy pod 80Hz a níž v cenové třídě do 20 tisíc ani nejsou.
Ale pokud ti stačí pouze hučící koule, která vytvoří dojem něčeho rozplizlého a hlubokého, pak hurá do Rockit8,Tapco, Truth atd...
nemyslim, ze HR824MKII su nejake velke terno. v danej cenovej je kopec excelentnych alternativ od Dynaudio BM, Adam A, Focal CMS, JBL LSR

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 dub 2010 17:25

Poshook: Myslím si, že všechny bedny do 40 tisíc v podstatě nejsou "žádné velké terno".
Jinak to s těmi Adam A, Dynaudio BM jako excelentní asi nemyslíš vážně :lol: ? Adam A jsou vedle HR úplně mimo. A BM12A (BM6A) začínají až na čtyřiceti...

Jinak ty Mackie HR824mkII jsou lépe hodnocené než MKI, a od Mackie to jsou v současnosti nejlepší bedny, které dělají.
Když jsem je srovnával s Event ASP8, tak zpracováním a nastavením se mi líbili o dost víc HR a zvukově byly také věrnější rovnější a na basech přesný.

Přiznám se, že do 30 tisíc neznám konkurenční výrobek s 8” woofer, s takto kvalitním přednesem basů, aby byl všeobecně pozitivně vnímán (názory uživatelů ze zahraničních fór a testů), byl hojně používán i v celkem slušných studií, atd. Do třiceti fakt neznám.
Jó, kdybych měl ještě něco navíc (cca čtyřicet tisíc), pak bych se asi díval na BM12A.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 dub 2010 17:43

ekeaze píše:Je vtom nejaký rozdil kdyz bedna ma bassrefelx dopredu nebo do zadu ?

kazdopadne ty mackie na midi cz mi lakaji
Mě lákaly ty Adamy A2.5, ale už jsou bohužel fuč.

Pokud je bassreflex vzadu BM12A, počítej, že za nimi potřebuješ minimálně 50cm místa, lépe metr. Pokud je bassreflex vepředu (ASP8) nebo jsou konstrukčně bez bassreflexu (KH O300 nebo HR824mkII) , pak je to lepší - šetrnější k prostoru - z hlediska umístění od zdi.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 dub 2010 17:53

SoundsFine píše:Poshook: Myslím si, že všechny bedny do 40 tisíc v podstatě nejsou "žádné velké terno".
Jinak to s těmi Adam A, Dynaudio BM jako excelentní asi nemyslíš vážně :lol: ? Adam A jsou vedle HR úplně mimo. A BM12A (BM6A) začínají až na čtyřiceti...

Jinak ty Mackie HR824mkII jsou lépe hodnocené než MKI, a od Mackie to jsou v současnosti nejlepší bedny, které dělají.
Když jsem je srovnával s Event ASP8, tak zpracováním a nastavením se mi líbili o dost víc HR a zvukově byly také věrnější rovnější a na basech přesný.

Přiznám se, že do 30 tisíc neznám konkurenční výrobek s 8” woofer, s takto kvalitním přednesem basů, aby byl všeobecně pozitivně vnímán (názory uživatelů ze zahraničních fór a testů), byl hojně používán i v celkem slušných studií, atd. Do třiceti fakt neznám.
Jó, kdybych měl ještě něco navíc (cca čtyřicet tisíc), pak bych se asi díval na BM12A.
zacal by som od zaciatku a to otazkou "aka muzika sa bude na danych boxoch miesat?".
ked budeme mat jasno v tomto dost zasadnom detaile, potom sa mozme bavit o tamtom versus tamtom. kazda znacka ma svoj charakter, ktory ju predurcuje na iste veci. ak budem miesat prevazne rock, coutry, jazz, orchestral, nemusia byt HR824 nutne lepsie bedne ako obycajne A7 alebo A7X, prave naopak. hovorit o tom, ze Adam A su uplne mimo je nekorektne, pokial nevysvetlis v com konkretne, za akych okolnosti (typ hudby, typ mixu, akustika, poloha k posluchacovi) a ako sa tento rozdiel moze premietnut do vysledku
dalsia otazka sa tyka akustiky, takze poprosim info aj o velkosti miestnosti.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 24 dub 2010 18:10

Ja na tom budu delat prevazne elektronickou muziku , ktera ma dominantni basy (psytrance, techno, DnB, Breaky, House), pro to mi de o to, aby hlavne hraly i treba vice v basech... vice jak 20k nemohu dat... Mistnost mam malou 3,5m x 2m...

Jestli neni lepci do takhle maly mistnosti koupit mensi bednu nez s 8 basakem ... treba 6palec

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 dub 2010 18:24

ekeaze píše:Ja na tom budu delat prevazne elektronickou muziku , ktera ma dominantni basy (psytrance, techno, DnB, Breaky, House), pro to mi de o to, aby hlavne hraly i treba vice v basech... vice jak 20k nemohu dat... Mistnost mam malou 3,5m x 2m...

Jestli neni lepci do takhle maly mistnosti koupit mensi bednu nez s 8 basakem ... treba 6palec
na tam malu miestnost je podla mna 8" vela. to by som skor siel do 5"- 6" + dobre sluchadla.
na tie tvoje styly hudby sa mnou odporucane znacky naozaj hodia menej, aj ked vsetko je otazka zvyku

Odpovědět