Monitory TAPCO S8

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
JOhny2005

Re: Monitory TAPCO S8

Příspěvek od JOhny2005 » 05 led 2010 21:19

Díky za rady. Ten poslech u mne přímo tam, kde je budu mít nepůjde, jelikož je kupuji z druhé ruky. Ale zase za 8 tis. jsou myslím dobrá koupě.
Mám to tady vyzkoušené z těma JAMO Studio 180 a ty jdou do basů hodně a v místnosti to nic nedělá, může to být částečně i tím, že jsou na speciálních stojánkách na 4 jehlách, ale ty basy jsou u nich dost výrazné a je to v pohodě. Horší by to bylo asi někde v paneláku, kde jsou sousedi všude, ale to u mne naštěstí nehrozí.

Kdyby nebyly za 8k, tak bych popřemýšlel určitě o těch 6,5 , ale takhle si myslím, že to je jasná volba. Ikdyž ještě to stejně zvážím.

nixx

Příspěvek od nixx » 05 led 2010 21:45

JOhny2005 píše:...může to být částečně i tím, že jsou na speciálních stojánkách na 4 jehlách...
:-D :-D :-D
Promin, vim, ze tohle neni zrovna konstruktivni prispevek, ale myslim, ze timhle to fakt nebude ;-)
Kazdopadne 8 tisic za par je v pohode cena... hodne stesti!

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 05 led 2010 23:02

Tapca S8 jsou suprovy bendy, na ktery nedam dopustit uz 6 let. Pozor vsak na jednu vec. Pouzival jsem k nim zvukovku M-audio (FW solo) a porad mi to v basech huhnalo a bylo to dost neprehledny. Svadel jsem to na akustiku mistnosti nebo ze to je tim, ze jsou osmipalce..Ovsem po vymene zvukovky na Echo Audio, Motu vsechny tyto problemy zmizely. Ty bendy za ty prachy hrajou perfektne a udelaji ti velkou sluzbu. Doporucuju vsemi deseti. Pokud te precijenom omrzi, daj se svkele pouzit i na obycejnej poslech, protoze maj trosku (pro me mile) toho hifi feelingu, ale v michacce to vubec neprekazi
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 05 led 2010 23:58

No já mám zvukovku Lexicon Lamda, tak doufám, že tohle spojení bude v pohodě, teď jsem jí nedávno kupoval, tak bych jí, nebo bedny nerad měnil.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 06 led 2010 00:25

Mimochodem, co kabely k bednám? Bude mi tohle na amaterské hraní stačit?

http://kytary.cz/pro-co-lifelines-repro ... /HN096216/

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 led 2010 00:33

podle me ti bude stacit kabel za tri padesat, ale nechci tady na ezone rozpoutavat dalsi zbytecne flamewars

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 06 led 2010 09:01

Oxyygen: Mozna si zapomnel poznamenat, ze jsou to suprovy bedny leda tak za tu cenu :) a taky navic pro cloveka, co nikdy na monitorech nic nedelal.
Kazdopadne ja mel doma par let Egosys nEar05, Tapco S5, KRK RP8, Adam A7 a nakonec Dynaudio BM6A MK 1. S8micky na tech sem nic nedelal a jen sem je slysel. Kazdopadne nezatracuju je to vubec a jak mi rikalo spousta lidi, tak kdyz se naucis na tom michat a dodavat mixu i to, co tam proste na tech bednach zjevne neni slyset a chybi to tam.. tak na tom dokazes udelat celkem fajn veci. Kamos dela na nakejch starejch M-Audiich a Teslach a jeho veci mi hraly dobre jak na Low End monitorech tak i na slusnejch BM6A a dodnes je pouzivam jako jedny z referencnich nahravek k mymu stylu.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 10 led 2010 19:18

Tak už je mám doma. Po první hodince poslechu musím říct, že oproti tomu, co jsem měl předtím
je to obrovský skok a to jsem zatím nic neskládal, jen poslouchal pár skladeb.

Co se týče těch basů, ze kterých jsem měl trochu strach, že půjdou na úkor všeho ostatního, tak
to byl strach neoprávněný. Je sice znát, že jdou trochu níže, ale i vše ostatní je precizní a krásně
čisté a slyšitelné. Navíc mají super prostorovost, na kterou nejsem vůbec zvyklý, takže další klad.

Z toho, co jsem zatím slyšel, hrají krásně, idkyž netvrdím, že kdybych toho vyzkoušel více, že bych
si nevybral třeba něco jiného, ale za těch 8 tisíc se myslím určitě vyplatí.
Dám vědět ještě po měsíci, až na nich něco naposlouchám a naskládám.

Jinak díky za rady.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 led 2010 21:54

to jsem rád že jsi spokojeny... až udělaš par mixu, dej vědět, jestli jsi nezmenil názor :)

Odpovědět