Monitory Yamaha HS50M bez basov

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Pytkin »

Hs50 som nemal , takze tie neviem posudit.. Hs80 som mal a na ne sa robit neda.. Aspon mne prisli strasne nekonkretne.. Proste hifi.. Vela basov , vela vysok a medzi tym mlha.. Provnaval som ich s dynaudio bm5a a dalsimi yamahami.. Takymi tymi kovovymi.. A oboje mi prisli na pracu vhodnejsie.. Tie yamahy boli dokonca lacnejsie ako hs80 tusim..

Uživatelský avatar
Settler
Příspěvky: 531
Registrován: 04 čer 2002 18:54

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Settler »

Nebudu namitat, ze ony Yamahy jsou tak nejak Hi-Fi a ne monitory.. traduje se to o nich odjakziva.. stejne tak, jako to, ze KRK je basovejsi a pokud clovek dela tuc tuc, jsou pro nej vhodne prave ony..
Zeptam se ted na jinou vec, kdyz uz se tady objevuji prima srovnani majitelu.. co srovnani ve stejne cenove relaci.. jasne.. vecne tema, ale nikdy v nem nikdo nerekl nic vic, nez tyhle zazite pravdy.. malo kdy jsme se dostali k tomu, ze by nekdo porovnaval neco, co slysel..

Bude tedy KRK Rokit 8 G2 (stejna cena jako HS80) vyrazneji jiny..? A bavim se ted o tom, co tady zminoval Ptkin, tedy hlavne stredy a jakasi moznost opravdu analyzovat.. pripadne samozrejme zkusenost s jinym monitorem za 6k/kus..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Pytkin »

neviem to posudit .. porovnavali sme rokit ale tusim 6tku .. ale s VXT .. a tam bol priepstny rozdiel .. asi akoby rokit hral mono a vxt stereo .. akurat teda v predozadnom priestore .. s HS80 to neviem porovnat .. tieto krky sme porovnavali tak pred 1-2 rokmi .. HS80 som porovnaval tak pred 6 rokmi ..

Uživatelský avatar
mistergo
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2012 22:17

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od mistergo »

Settler píše: Zeptam se ted na jinou vec, kdyz uz se tady objevuji prima srovnani majitelu.. co srovnani ve stejne cenove relaci.
Bude tedy KRK Rokit 8 G2 (stejna cena jako HS80) vyrazneji jiny..
Je to celkem velký rozdíl. Jak Rokit 8 vs. HS80, tak Rokit 5 vs. HS50. Rokit má zastřenější zvuk, hůř se mi lokalizovaly nástroje, připadalo mi to trošku slité dohromady. Mě přišla jako nejvíc "hifi" bedna Rokit (i když pojem hifi tady nemá žádnou definici), protože chyběla jasná čitelnost - s Yamahou jsem si hned vybavil tu poučku "monitor nemusí hrát líbivě, ale slyšíš na něm víc věcí, než na bednách pro běžný poslech". To přesně byla Yamaha. Jako testovací nahrávky jsem měl Supernatural od Santany, jihoamerické rytmy, členité aranže a rytmika a Brand New Day od Stinga, taky složitější muzika. VXT byly jasně nejlepší ve smyslu celkového zvuku, byl tam i výborný detail, ale Yamahy mi tím jedovatým prezentním zvukem odkrývaly ty nahrávky nejvíc. Finalní mastering nebo řekněme ekvalizace nahrávky se na nich nedělá snadno, na to by byly možná lepší i Rokit, ale mix, kdy si člověk hraje s poměry, aby se věci zbytečně netřískaly, na to mi příjdou ideální.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Pytkin »

to je zvlastne .. mne prave HS80 prislo , ze hraju libivie :)

Uživatelský avatar
mistergo
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2012 22:17

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od mistergo »

Pytkin: To je ta potíž, že se dojem ze zvuku špatně vyjadřuje slovy. :) Tady je v rámci možností celkem vypovídající ukázka, obě bedny jsem přímo porovnával a opravdu ta barva zvuku tak nějak sedí. Nevím jak ostatní, já u té Yamahy slyším i z toho videa výraznější vyšší středy a Rokit je takový zvukově kompaktnější, prostě pro mě víc "hifi". :D

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Pytkin »

mistergo : ja som HS80 porovnaval s Dynaudio BM5a a Yamaha MSP5 .. a HS80 mi z nich prisli prave take najviac libive ..

Uživatelský avatar
Settler
Příspěvky: 531
Registrován: 04 čer 2002 18:54

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Settler »

Pytkin píše:to je zvlastne .. mne prave HS80 prislo , ze hraju libivie :)
Ja prave taky vzdy zil v domeni, ze to je presne tak, jak pises.. o HS se vzdy psalo prave tak, ze jsou na takovou tu amater produkci a vubec na blbnuti na doma idealni prave proto, ze nejde ani tak o monitory, jako spise Hi-Fi bedny..

Video samozrejme nic moc nerekne, ale je treba uznat, ze me ty KRKy taky pripadaj vic pod dekou.. kopak je mene prokresleny a jde vice dolu.. pak uz jen tss tss.. ta Yamaha je taky takova.. proste divna.. ale ono chybejici duneni dole jasne otvira prostor necemu na stredech.. nevim.. na druhe strane je ten zvuk z tech KRKu takovy.. nevim ani jak to rict.. ta yamaha oproti KRKu zni jako na zachode.. :)
No.. zeptal jsem se hlavne proto, ze jsme tady milionkrat resili co za levny monitor ale na prime porovnani nikdy nedoslo.. vzdycky to byly jen ty obecne reci, co clovek vidi vsude na netu (tim se nechci nikoho dotknout)..

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od matucha »

Kdysi davno mel u me Ecson nejaky maly KRKy (rp5? stejne velky jako HS50). Ja tenkrat mel HS50, ktery jsem si koupil v barcelone abych tam mel nejakej poslech. Vejsky na yamahach byla katastrofa, mely takovej doprednej zvuk na stredech, napumpovanej vyssi bas (zjevne komprese+rezonance portu) a zadny basy. Krky byly plusminus vyrovnany maly bedny s nedokonalosti rozhozenou celkem rovnomerne po vsech strankach a umerne cene. Yamahy bych si nevybral. Krky by se asi na nejaky maly editacni studio a rychlodema snyst daly. Ani jedna z tech beden ani vzdalene nemela detail, kterej bych povazoval za adekvatni. Yamahy si na ten detail hraly, krky se o to nesnazily, coz bylo sympatictejsi, protoze se nesnazily hrat habaduru a tim este vic zkreslovat vnimani toho, co clovek poslouchal a podle toho kroutil. Asi se da zvyknout na vsechno, ale ja bych si po delsim pouzivani yamah sel zrejme hodit.

Uživatelský avatar
Settler
Příspěvky: 531
Registrován: 04 čer 2002 18:54

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Settler »

Krome KRKu a Yamahy se ted na audioteku ve stejne cenovce objevily 3way Fostexy.. samorejme plati, ze za malo penez je dobre se drzet dvoupasma, ale v prvnich review co jsem na googlu nasel je pomerne chvali a vice mene se objevuji reci o tom, ze proste je lepsi, nez stejne drahe 2-way.. jedina vytka se tyka toho, ze pry nejsou moc basove..
http://www.audiotek.cz/product-53086-fo ... 8-4-1-left
..kratke review..
http://www.amazona.de/index.php?page=26 ... le_id=4185

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Fractal »

Když jsem se podíval na ty fostexy tak ve mně hrklo... K&H po polastické operaci :) No každopádně v téhle cenové to budou asi slušné bedny. Hádám, že ucpání výfukú je posune o třídu výš 8)

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od rastis »

KRK Rokit 6 som mal. zliate a ako bolo spominane, "predozadny" vnem absolutna nula. odhadnut na nich uroven reverbov bolo uplne nemozne. predtym som mal Truth 6 palcove a podla mna boli ovela lepsie. aj dnes ked pocuvam stare veci, co som na nich robil, pridu mi lepsie, ako veci co som robil na Rokit 6. tie mali oproti Truth citatelnejsie basy, Truthy mali dole uplny gulas, ale celkovo mi prisli vyrovnanejsie a detailnejsie.

VXT 6 je oproti obom ozaj jak Mercedes proti Felde.

markuc

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od markuc »

matucha píše:Kdysi davno mel u me Ecson nejaky maly KRKy (rp5? stejne velky jako HS50). Ja tenkrat mel HS50, ktery jsem si koupil v barcelone abych tam mel nejakej poslech. Vejsky na yamahach byla katastrofa, mely takovej doprednej zvuk na stredech, napumpovanej vyssi bas (zjevne komprese+rezonance portu) a zadny basy. Krky byly plusminus vyrovnany maly bedny s nedokonalosti rozhozenou celkem rovnomerne po vsech strankach a umerne cene. Yamahy bych si nevybral. Krky by se asi na nejaky maly editacni studio a rychlodema snyst daly. Ani jedna z tech beden ani vzdalene nemela detail, kterej bych povazoval za adekvatni. Yamahy si na ten detail hraly, krky se o to nesnazily, coz bylo sympatictejsi, protoze se nesnazily hrat habaduru a tim este vic zkreslovat vnimani toho, co clovek poslouchal a podle toho kroutil. Asi se da zvyknout na vsechno, ale ja bych si po delsim pouzivani yamah sel zrejme hodit.


Aha. Nevím sice, co je dopřednej zvuk na středech, ale na HS50 normálně dělám právě proto, že nejsou vyrovnaný. Podle téhle logiky by sis to hodil i z NS10, na který dělá celej svět, ale - a to je podle mě to důležitý - jako na další monitory v sestavě. V tom byl a je jejich smysl a jejich genialita, nebo ne ? Tyhle monitory snad ani nemaj bejt vyrovnaný, ne ? NS byly samozřejmě lepší a bez bassreflexu atd., ale ty vykulený středy jsou pro mě smyslem těchhle bedýnek. Musíš si je samozřejmě naposlouchat a to netrvá dva dny, ale pak na nich dokážeš řešit průsery docela rychle.

klingáč
Příspěvky: 495
Registrován: 08 pro 2010 11:36

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od klingáč »

Settler píše:Krome KRKu a Yamahy se ted na audioteku ve stejne cenovce objevily 3way Fostexy.. samorejme plati, ze za malo penez je dobre se drzet dvoupasma, ale v prvnich review co jsem na googlu nasel je pomerne chvali a vice mene se objevuji reci o tom, ze proste je lepsi, nez stejne drahe 2-way.. jedina vytka se tyka toho, ze pry nejsou moc basove..
http://www.audiotek.cz/product-53086-fo ... 8-4-1-left
..kratke review..
http://www.amazona.de/index.php?page=26 ... le_id=4185
Má už niekto spomínané FOSTEX ? Že by krátko zhodnotil...
Ď.

Odpovědět