Monitory Yamaha HS50M bez basov

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Nino1MOTIF
Příspěvky: 136
Registrován: 24 říj 2010 10:09

Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Nino1MOTIF »

Ahojte,

vlastnim monitory Yamaha HS50M, avsak kupil som ich pred asi 2 rokmi na zaklade toho ze zneju ako legendarne NS10, nikdy som ns10 nepocul tak to neviem porovnat. Ale ked miesam mam dojem akoby nezobrazovali basy. Robim hiphop,rnb a pod. kde je basov hojne a dost casto sa mi stava ze na kontrole na sluchatkach pocujem hutne basy a na monitoroch nic.

Ma niekto podobny problem ? da sa to nejako vyriesit ?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

budes muset koupit jiny monitor (nebo jak rikas: kontrolovat porad na sluchatkach); predtim sem asi nekdo utrousi par nejapnych poznamek, kterejch te usetrim. papirove hrajou ty bedny od 55hz, to je opravdu na subbasu malo, ale z nejakyho duvodu i na ns10 rado micha s patricnym zesilovacem tuhle hudbu spousta lidi. sou lidi, ktery kontrolujou sub na ns10 tak, ze tlaci hlasitost do ty doby, nez zacnou 'prdet', a potom ubiraji, ale zaroven tvrdi, ze co mesic kupujou novej par, tak to asi neni moc vhodna cesta.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Pytkin »

Nino1MOTIF píše: vlastnim monitory Yamaha HS50M, avsak kupil som ich pred asi 2 rokmi na zaklade toho ze zneju ako legendarne NS10,
to ta niekto pekne napalil ..

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od matucha »

Zalezi taky na akustice. Kdyz se veci sejdou ve prospech basu a mas bedny u steny, tak rozhodne nejak basovat budou. Ale co naplat, jsou to malicky bednicky a basy maji posazeny spis vys (prislo mi, ze zduraznujou spis nekde okolo 100-200hz - ale uz je to davno, neber me za slovo).

Nejsou taky sluchatka jak sluchatka. Takovy koss portapro maj eeeenoooorrrrmmmmmniiiii basy uplne mimo pomer. Spousta sennheiseru ma velky basy. Akg spis potlaceny.

Krome akustiky muzes popremyslet o vetsich bednach nebo o subwooferu. Sub je ale potencialne nebezpecna vec, protoze je jednoduchy ho postavit na spatny misto a spatne nastavit.

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od c9000 »

kup HS 80. Budeš mít po starostech jsou to jedny z nejlepších monitorů pod 10tis. Maj veeelký basy a veeelký zvuk. A zustane ti ten design z hs 50. :)HS 50 tu mám a sou to tragický bedny. Jediná jejich výhoda je že jsou malý :).

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Pytkin »

HS80 su uplne rovnako tragicke.. A mozno aj viac..

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Fractal »

jsem slyšel HS50ky vedle stejně drahých Mackie a co se týče basů, tak na elektronickou hudbu bych bral určitě radši ty Mekiny, bylo to neporovnatelné http://muziker.cz/nahravaci-studio/akti ... y/mr5.html

ani tady tyhle nové větší ESI nejsou marné http://muziker.cz/nahravaci-studio/akti ... iv-08.html

ale to už za ty prachy radši KRKy

taky záleží, viz. níže, na umístění, ale podle mě nejvíce na zvyku, když si na monitory zvykneš a příjdeš na to jak na nich míchat, dá se udělat pěkný mix

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od c9000 »

Pytkin píše:HS80 su uplne rovnako tragicke.. A mozno aj viac..

No, nerekl bych, hrají dost hifi ale michat se na tom dá. A na hip-hop je to uplne ideál, navic ty 80tky dost casto vidim ve studijich vedle Dynaudijí, Humelů a podobných drahých monitorů. Ale samo je to vec nazoru. :roll:

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Pytkin »

naopak .. oni hraju hifi .. preto sa na ne miesat neda ...

Nino1MOTIF
Příspěvky: 136
Registrován: 24 říj 2010 10:09

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Nino1MOTIF »

Pytkin: cize su to HIFI bedne ? nie neardfieldy ? ach jo...

markuc

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od markuc »

Nemyslím, že by ty Yamahy byly tragické, je to otázka stylu práce. Spodky od nich samozřejmě nikdo nemůže očekávat, ale ta čitelnost ve středech mi vyhovuje. Byl jsem zvyklej na NS10 a HS50 s přidanejma středama se jim docela podobají. A čitelnost ve stereu je vzorná ... Jinými slovy - pokud chcete detailně odkontrolovat středy a docela brzo najít všechno, co tam nepatří, jsou to za ty prachy solidní pracovní monitorky. Můj názor :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Pytkin »

no prave ta citelnost v stredoch , tam podla mna neni .. oni hraju basy a vysky .. stredy moc ne .. teraz hovorim o HS80 .. Proste trebars v porovnani s VXT je to jak ked jazdis v embecke a v mercedese ..

tiez je to len moj nazor .. ale vychadza z toho ze som ich realne chvilu aj skusal a porovnaval ..

Uživatelský avatar
mistergo
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2012 22:17

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od mistergo »

Můj pohled: jsou vyšší středy a nižší středy. Ty Yamahy (mám hs50 i hs80) jsou hodně prezentní, dominantnější je ve středech to vyšší pásmo cca. 1-5 kHz. U HS80 se vyplatí ubrat výšky (-2dB), HS50 znějí samy o sobě rovněji. Od prvního okamžiku při srovnání s vxt (4 a 6) bylo jasné, že celkový zvuk je lepší, rovnější, neutrálnější u KRK, ale na yamahách jsem lépe dokázat identifikovat druhý, třetí plán nahrávky, líp se mi hledaly jednotlivé nástroje v aranži. Co je na nich blbý - celkový zvuk je trochu jedovatý, výšky nejsou moc věrné. Obecně se mi na nich dobře mixuje, ale finální úprava nahrávky (domácí "pseudomastering") už je horší., tam by asi bodly ty vxt (a taky časem bodnou). :)

markuc

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od markuc »

Tak to je. NS10 určitě nebyly tak v oblibě proto, že by hrály rovně. Měly v podstatě simulovat špatnej poslech a to se jim taky hodně dařilo. Fór byl v tom, že byly levný a lidi si na ně zvykli a tím zajišťovaly jakousi kompatibilitu mezi studii. HS80 neznám, ale HS50 jo a ty plní tuhle funkci docela podobně. Pokud na nich hraje mix dobře, je pravděpodobné, že bude hrát i jinde. Sanozřejmě musí člověk odkontrolovat basy na něčem, co je zahraje, ale pokud si je člověk naposlouchá, dá se na nich dělat docela pěkně. A hlavně jsou myšleny jako další monitory do studia a ne jako hlavní.

Uživatelský avatar
Settler
Příspěvky: 531
Registrován: 04 čer 2002 18:54

Re: Monitory Yamaha HS50M bez basov

Příspěvek od Settler »

Neni onen problem i v tom, ze adekvatni VXT stoji prakticky 2x tolik..? Porovnavat tedy MBcko a Mercedes neni nic prekvapiveho.. je snad jasne, ze 8" monitor za 6k asi nebude to samy co 8" minotor za 12k..

Odpovědět