Novinka - JBL LSR 305

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od pavlii »

m4x píše:Je otázkou, proč řešit JBL LSR 305, když jsou cenově tak zatraceně blízko ke KRK VXT4.
Protože VXT4 (když už byly zmíněny) nemusí pro někoho představovat ten typ projevu, který od monitorů hledá 8)

Aneb přesně jak píše Tonyss :-) VXT řada (a ani žádná jiná v dané kategorii) tu není jako reference pro ten zbytek monitorů.

P.

rudix999
Příspěvky: 31
Registrován: 17 říj 2007 10:17

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od rudix999 »

Dělám už dlouho na Adamech A7, přijdou mi dost ostré a myslím, že podvědomě díky tomu dělám mixy tupé (ve vyšších středech) a tak nějak už mi lezou na nervy...
Půjčil jsem si Yamahy NS044, hrají dost hnusně, středy mají dobré a mixy se rozjasnily, ale jen na ně bych dělat nechtěl. Uvažuji kromě LSR305 ješlě o Sonodyne SM 100AK. Místnost je 4x5m. Co byste poradili?

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Tonysss »

Sonodyne je 25tis. za pár, JBL305 je 8800,- za pár ,začal bych u JBL pokud ti nesednou prodáš je za 7tis. Pokud ti nesednou Sonodyne prodáš je za 18tis.... čím dražší výrobek tím dražší zkušenosti :-)

studiogain
Příspěvky: 38
Registrován: 16 pro 2013 14:47

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od studiogain »


hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od hubert »

Jo to video je najvacsia kravina ohladom porovnavania monitorov co som videl a pocul....ten priepastny rozdiel medzi JBL LSR 305 a KRK RP5 G3 sa v reale nekona ani nahodou.....taketo pociny ludi zbytocne pletu...leda ze by to bol niekoho zamer :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Pytkin »

jo musim povedat , ze sme minuly piatok porovnavali u huberta RP5G3 a JBL LSR305 a vysledok je uplne iny ako v tomto videu ..

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Fillippos »

sme minuly piatok porovnavali u huberta RP5G3 a JBL LSR305 a vysledok je
:?:

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Pytkin »

no v tom videu to vyzera, akoby RP3 nemali vysky .. v reale to tak vobec nebolo .. RP3 ma bassreflex do predu , co malo za nasledok akobny mohutnejsie basy , i ked JBL ma vacsi basak .. JBL vyzera , ze ma lepsiu lokalizaciu .. Co ale po dlhsom skusani a prepinani viedlo k opacnemu zisteniu .. na RP3 hralo vsetko akoby medzi reprakmi .. na JBL hralo akoby vsetko v ksichte .. proste mi to fakt prislo divne .. a po prepnuti na mono bolo hned pocut , ze JBL ma velmi podivnu lokalizaciu .. Moj osobny pocit je , ze by som si nekupil ani jedny , ani druhe .. ale keby som uz mal hlboko do kapsy a vyberal v tychto vodach , tak by som si z tychto dvoch vybral ten KRK .. Basreflex dopredu naznacuje mensie problemy s umiestnenim v malej cimre .. A priestor , ktory produkuje JBL sa mi zda velmi podivny , az zly a nechcel by som na nich pracovat ..

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Fillippos »

hm, dík. Spousta lidí na zahraničních forech si JBL 305 chválí, včetně Tonyssse. A ten nedělá zrovna špatné mixy, co jsem tak poslouchal.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Pytkin »

pozor ... nehovorim ze su zle .. hovorim , ze by som si radsej dosetril a kupil dake drahsie .. resp. radsej by som si vybral RP3 z tychto dvoch .. ale nie ze by boli lepsie .. ale prislo mi , ze v "detskej" izbe s nimi bude mensi problem .. musim povedat , ze som ich striedal asi hodinu .. skusal rozne nahravky (hlavne Jazz sampler) .. Niekedy boli rozdiely velke .. Niekedy ziadne .. Zakladny vysledok bol , ze som nedokazal povedat , ktore sa mi zdaju lepsie ..

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Tonysss »

Je potřeba ještě podotknout že na 305tkách mám stále zapnutý útlum -2db na výškách. A stále jsem nenašel něco co by mi na nich vadilo. I kdybych si někdy v budoucnu pořizoval v záchvatu utrácení jiné monitory. Tak tyhle si určitě nechám..
Stejně si myslím že je JBL vyrobilo omylem :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Pytkin »

ten priestor ti nevadi ? mne to dost vadilo ..

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od delay »

Pytkin: Možná to bude jen o zvyku a to co ti vadí je nezvykle širokej sweet spot a diametrálně odlišnej rozptyl oproti stejně levným bednám. Osobně mám Focal CMS50, který nejsou zrovna extra levný a někdy se v nich dost topím (myšleno, že ta přísná směrovost), proto mě LSR305 docela lákaj...

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Tonysss »

Já s tím nemám problém, někde na začátku proběhla diskuze na téma prostor a předozadní informace.Já v nich slyším všechny informace. Dobře se v nich také usazuje vocal do nahrávky. S tím jsem měl velký problém na jakých koliv Adamech.
Občas mám pocit že Pytkin poslouchá jíné 305tky. Máš nějakou konkrétní nahrávku kde bych měl něco slyšet nebo neslyšet ? Docela mně to zajímá. Možná už jsem nahluchlý rocker. A ty slyšíš daleko více naž já. To je taky možné...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Novinka - JBL LSR 305

Příspěvek od Pytkin »

delay : no .. to neni zvyk .. ked si pustis sum , mal by hrat v strede .. skoro na kazdych bednach to hra v strede .. na tych JBL to hralo priestorovo .. proste siroko .. to iste nam kedysi robili v studiu Genelec 1032 ..

tonnys : normalne si pusti ruzovy , alebo biely sum .. inak ja som uz tiez uplne hluchy rocker :)

Odpovědět