odposlech ve zkusebne

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Tudy

Příspěvek od Tudy » 28 úno 2007 17:13

vasek píše:Jinak kopák bude přes malý PA znít věru hnusně a těžko říct, jestli kopák bez basů bude mít (i ve zkušebně) nějakou funkci.
Ale tak on asi nepotřebuje nějaký mohutný zvuk šlapáku, spíš zvýraznit attack, aby mu bylo rozumět - na to extra basy nejsou potřeba...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

rastis

Příspěvek od rastis » 28 úno 2007 18:03

Harmonikari hraju casto cez specialny majk (vajco) do lampovych gitarovych aparatov presne z toho isteho dovodu, preco nehraju po linke gitaristi - zvuk.

rastika

Příspěvek od rastika » 28 úno 2007 19:26

mozno to bude zniet ako rarita ale my uz asi 10 rokov skusame na sluchatka.
pre nas to po laborovani prislo ako najlepsie riesenie.nikto sa nestazuje ze nepocuje druheho,neupozornuje bubenika aby do toho tak netrieskal
vsak to poznate 8)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 úno 2007 23:42

rastika : dalsia vyhoda je , ze ked dojdes potom do studia , tak tam opat hrajes na sluchatka .. ako si zvyknuty ..

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 01 bře 2007 10:32

vasek: je to presne, jak uz naznacil rastis vcetne te poznamky o kytaristech v lince;-) harmonika pres kombo zni uplne jinak nez pres packo... ten zvuk je velice hutnej a zkreslenej... hraju pres mikrofon shure green bullet (coz je majk se specialni smerovou charakteristikou, ve kterem je napevno kabel s jackem pro zapojeni do komba.. btw. je to majk, kterej se v nezmenene podobe vyrabi uz strasne dlouho a je to absolutni klasika v dane kategorii... pro zajemce;-)

http://www.shure.com/ProAudio/Products/ ... DX_content

komba se pouzivaji jakakoliv od malinkych 10-15wattovych az po 100w fendery twin reverby... ja mam v soucasnosti maleho fendera blues juniora, ale budu ho menit..). vzhledem k tomu, ze kytarovy aparat bude od pristiho tejdne hiwatt, je potreba harmoniku trochu zesilit;-)

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 01 bře 2007 10:40

rastika: tak to si vubec nedokazu predstavit, zamotal bych se do kablu behem peti minut;-) co bych jeste pochopil, nejakej in ear monitoring, ale sluchatka, to uz vyzaduje dostatecnou disciplinu pri pohybu po zkusebne... ja sem byl dokonce donucenej koupit si kroucenej kabel ke kytare, pac na ten rovnej sem si furt slapal;-)

jehlar: co se tyce kvality monitoringu, jak sem napsal v samem uvodu topicu, abych slysel zpev, harmoniku a kopak... to je asi tak vse, oc mi jde, pac tohle mi momentalne chybi..

resim to proto, ze mame novou zkusebnu (nezarizenou), takze tam hledam nejake low budgetove reseni.. osobne to vidim na nejakej basic set od thomanna nebo kolinskeho musicstoru, pokud muzu poprosit o rady zkusenejsich, hodte sem este par poznatku/zkusenosti s tim, jak to mate zapojene ve zkusebnach vy a s jakejma plusama/minusama musim pri danem reseni pocitat... diky

vasek

Příspěvek od vasek » 01 bře 2007 17:25

nick_valensi: je mi s tou harmonikou naprosto jasný, ale já ten zvuk moc nemusím. Párkrát jsem zvučil bluesový kapely, co chtěly taky sejmout kombo mikrofonem. Je to jen o vkusu.
Jinak k tomu ozvučení - už jsem poznal dost zkušeben (rockových) a drtivou většinou tam byly nějaký starý zesilovače Tesla apod. + nějaká ta nedefinovatelná reprobedna. Vzhledem k tomu, že poslední dobou jsem přibral ke kytaře i klávesy, tak bych hodně ocenil skladnější aktivní systém, kterej bych si brával na akce. Někde mívají zvukaři málo monitorů/cest a navíc se stává, že děláme nějaký akce v menším klubu, kde si to zvučíme sami a tam se taková věc vždycky hodí.

rastika

Příspěvek od rastika » 01 bře 2007 20:41

Pytkin nasa skusobna je zaroven aj studiom :oops:
nick_valensi disciplina musi byt. parkrat uz sluchatka leteli na zem ale
zatial bez trvaleho poskodenia.pohyb je minimalny nie ako na koncerte.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 bře 2007 22:25

rastika : myslel som to vo vseobecnosti ..

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 02 bře 2007 16:10

rozhodl sem se pro variantu dvou podlahovych monitoru a zesilovac 2x250W.. ted este resim, jakej mix. muze nekdo poradit neco noveho - levneho, co neni vylozene pruser tak okolo 200-250 eur? potrebuju pouze ctyri mikrofonni vstupy, zbytek je mi fuk. pripadne nejake doporuceni, co v teto cenove kategorii sehnat ve variante 2nd hand? nejake osvedcene modely, ktere mi chvilku vydrzej i po x letech sluzby nekde jinde? je to low budget jako krava, je mi to jasne, ale je to provizorni reseni... navic jak uz sem nekolikrat zminil, nejde o nejakej super sound a uz vubec se pres to nebude nahravat... dikes!

rastis

Příspěvek od rastis » 02 bře 2007 16:39

Mame v skusobni Yamahu MG 16/4, predtym sme mali par rokov MG 12/4. Sikovne, lacne, spolahlive, tocime si cez nu aj Dema.

fova

Příspěvek od fova » 02 bře 2007 16:50

Urcite tu Yamahu

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 08 bře 2007 14:55

mel nekdo tu cest pracovat s touto yamahou?

http://www.thomann.de/de/yamaha_mw_12.htm

do zkusebny by to mohlo bejt ok a da se to pres usb propojit i s pc, takze by slo snad i nahravat...(samozrejme pro interni ucely, tzn. nahrat si napad) netusim, jak je to se stabilitou atd. vite o tom nekdo neco z vlastni zkusenosti?

kexik

Příspěvek od kexik » 08 bře 2007 16:03

podla mna to su vyhodene prachy... ak ti vazne stacia 4 mic vstupy, kup mg10/2 za polovicu, je uplne v pohode. pruserom yamah su eq, maju dost ohavnu farbu aj priebeh, plati pre vsetky mg bez parametrickych stredov... sum, skreslenie, presluchy su naopak nadpriemerne. ak potrebujes nahravat, staci doplnit overenu zvukovku a vyjde to lacnejsie a bez rizika

kexik

Příspěvek od kexik » 08 bře 2007 16:05

alebo potom compact 10, tam mas 4 mic in a hned porieseny monitoring, u thomanna za 211

Odpovědět