Ozvučení panelákového pokoje

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Artie

Ozvučení panelákového pokoje

Příspěvek od Artie » 01 led 2015 20:24

Přeju pěkně zvučný den všem audio fandům. :)

Asi tak před 3 měsíci jsem se rozhodl, že si koupím nové reproduktory. Prvně sem si myslel, že to nebude nic složitého. (předtím jsem měl geniusy) Ale po návštěvě "prodejny" e-shopu profi-dj sem si uvědomil, že to bude složitější investice.
Hlavně protože zvuk rádoby geniálních geneleců (8020) mi přišel jako chrastítka, tedy naprosto bez nějaké hloubky, dynamiky, basů, - jak popsal výborně prodavač - analytický.
Byly mi doporučeny HiFi reproduktory - další problém, naprostá netransparentnost v e-shopech a nesystematičnost (problém pro mne - amatéra). S Hifi mám dále problém v tom, že poslech (pouze poslech, ne nahrávání) je z 80% EDM (House, Trance), proto nevím, zda je HiFi na místě.

Co sem zatím tak nastudoval mám několik možností - HiFi reproduktory aktivní nebo pasivní (AQ Tango 85 např.) / Hifi věž (mikrosystém) (Panasonic SC-PMX7EG-S např.) / Studiové monitory aktivní pasivní (M-Audio BX8 D2, KRK RP5 RoKit G3 + zvukovka (+subwoofer???) / domácí kino (ONKYO HTX-22HDX) / "PC reproduktory"/ Soundbary (ty taky nechci podceňovat) / BT Reproduktory / a další řešení..

Snažně vás proto prosím (už sem z toho vážně nešťastný :? ) o reproduktory 2.0 klidně i (lépe) 2.1, pro POSLECH EDM hudby, které se nebudu bát zapojit do TV pro sledování filmu s efekty, v pokoji s děsnou akustikou :D (tlesknu a slyším dozvuk, časem pořeším). Mám rád basy, ale zároveň chci aby šel slyšet zbytek. Velikost, no asi co největší (později budu dokupovat stojany). Zvukovku (v případě nutnosti) pořídím také lexicon alpha nejspíš.

Cena, pokud se bavíme čistě o reproduktorech tak 4-7 tisíc v případě nutnosti dokupování doplňků. All-in-one systém - 7 tisíc.
Zdroj signálu: Notebook, případně mobil

biscuit

Re: Ozvučení panelákového pokoje

Příspěvek od biscuit » 01 led 2015 21:31

jsi tu spatne. a s timhle rozpoctem budes spatne i na hifi foru. samy blby zpravy v novem roce, co? :-) je mi lito.

Artie

Příspěvek od Artie » 01 led 2015 22:48

Tak mi promiň, ale špatně bych tu byl kdybych chtěl "repráky ke komplu za litr, nejlépe takový ty se škorpíkem" ..
Myslím, že do 7 tisíc se dá něco solidního vymyslet. Nejsem žádný audiofil, čili nepotřebuju sestavy za statisíce. Jakožto smrtelník mám i jiné výdaje :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2015 00:07

ta cena je fakt nizka .. ale toto by mohlo byt pouzitelne http://www.muziker.cz/studio-podium/nah ... TRUTH-Pair

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 led 2015 03:19

pytkin myslim ze v tej cene co ma rozpocet nema zmysel kupovat ziadne nearfieldy, lebo ziadne mu nebudu "basovat" podla jeho predstav...

pak som dobre pochopil chces to len na pocuvanie nie na tvorbu muziky (v tom zmysle ma biscuit pravdu, si tu vlastne zle lebo toto forum nieje pre "fandov audia" aj ked to tak moze vyzerat koli tomu uplne odveci chybnmu nazvu "audiozone" ktory pred par rokmi zaviedol novy majitel domeny /proti comu mnohi z nas aj protestovali, marne hehe/ ale toto forum je pre ludi co tvoria muziku alebo pracuju zo zvukom, studiovou technikou, takze nas prave zaujimaju tie repraky co su "analyticke" :-)))

v tom rozpocte chod do tohoto, creative hraju najlepsie zo vsetkych 2+1 v tejto triede,..

http://www.alza.cz/creative-gigaworks-t ... 502734.htm

biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 led 2015 09:05

Artie píše:Tak mi promiň, ale špatně bych tu byl kdybych chtěl "repráky ke komplu za litr, nejlépe takový ty se škorpíkem" ..
Myslím, že do 7 tisíc se dá něco solidního vymyslet. Nejsem žádný audiofil, čili nepotřebuju sestavy za statisíce. Jakožto smrtelník mám i jiné výdaje :)
neber to nijak zle, ale za 7, dle meho gusta, jedine bazar a to jeste s odrenym uchem. sam treba pouzivam kombinaci pasivnich monitoru a hifi zesilovace, ale to je porad investice za 10+. osobne mi proste prijde strasne divne stanovit si cenovy strop nedpovidajici zadani a pak vlivem toho udelat spatnej nakup. myslim, ze za dvojnasobek uz si muzes i udelat radost a muzes i poridit neco s trvalejsi hodnotou. btw. taky jsem kupodivu jen smrtelnik (ackoliv jsem to jeste netestoval)...

jinak ty ulibudky co dal pytkin - podle mne proc ne....

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 02 led 2015 09:11

Moja rada, chod do obchodu, napr. ten muziker, povedz im aky mas budget a oni ti predvedu niektore monitory. Vyber si potom tie co ti budu najviac vyhovovat. Casto su tie lacnejsie studiove monitory skor hifi ako analyticke, resp. take lepsie desktop speakery. Ale hudba a pocuvanie hudby sa s tym da, keby si chcel robit mastering a pod. tak to uz urcite nie..

Artie

Příspěvek od Artie » 02 led 2015 09:27

Podívejte se, já nebudu za reproduktory/monitory utrácet těžké peníze. Jsem student a nemám v úmyslu mít to ozvučení do konce života. Chci si prostě jenom užít hudbu co mám rád, ale v únosné peněžní míře.
Co se týče zesilovačů, tedy pasivních reproduktorů, těm bych se tedy vyhl(cena) a zvolil aktivní, popř. dokoupil časem zesilovač.
Ty creativy - nevím co posloucháte vy, ale myslím, že na edm mít přebasováno není moc vhodné. A to mluvím z vlastní zkušenosti, bratr měl logitech Z3000, které budou určitě velmi podobné zvukově a musím říct, že to bylo přebasované jak kokot s prominutím.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 02 led 2015 09:42

...budou určitě podobné zvukově... :-D vypadá to, že tady roste další vlákno z kapitoly "Komu není rady...". I když už tomu evidentně vizuálně rozumíš, tak si z toho audio pohledu nech aspoň trochu poradit (=dojdi do obchodu a poslechni si z nabídnutého výběru). Nebo to zkus s tím dotazem na doporučených fórech zabývajících se spíše poslechem v normální místnosti, ale - jak bylo i naznačeno - zřejmě dopadneš nejmíň stejně 8)

Držíme palce.

P.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 02 led 2015 09:52

Ono 2.1 system ma nastaveni basu... navic nemaji stredy a proto to ma smile charakteristiku.. jen to vejskuje a radoby basuje i kdyz ten bas je jen huceni. Za tuhle cenu nemas moc sanci mit oboje tzn. dobry basy a dobry stredy a vejsky. Takze kompromis.. a co se tyce EDM / Trance, tak tam bych si na nejaky poradny zvuk nehral :D ja to uz leta skladam a vim, ze 70% je zvukove odpad ve srovnani s ostatnimi zanry a tech veci s fakt dobrym zvukem je fakt minimum. Takze podle me by ti stacilo mit nejakou nejvyssi radu creativu nebo logitechu apod. Navic chces od systemu 2 neslucitelne veci 1) filmy 2) hudba - hudba vyzaduje kvalitni stereo nebo 2.1 a filmy zas 5.1 - samo existuje dobra kombinace pro hifisty tj. sloupova repra a regalovky a z toho postaveny 5.1 system s recieverem atd., ale na to nemas ani s 3x takovym rozpoctem.

Byt tebou koupim si nejakou takovou srajdu:
http://www.alza.cz/logitech-z906-d226021.htm

Stejne lepsi neocenis na tyhle zanry.. monitory jsou blbost a kor kdyz tam mas jeste ozvenu jak blazen.

Artie

Příspěvek od Artie » 02 led 2015 10:13

Do obchodu bych si rád zašel, bohužel je tohle trošku speciální záležitost a takové obchody u nás bohužel nemáme. Nejblíž to mám do muzikeru v Ostravě, ale mají ale těch monitorů poskromnu. (Dále pak do Červenky, poslechové místnosti firmy AQ(docela mi líbí ty AQ Tango 83).
Na jediném jiném audio fóru (avmania) mi zatím poradili M-Audio BX8 D2

5.1 bohužel nemám jak rozmístit. Filmy jsou jak jsem psal pouze minoritní záležitost.

Co tohle? Samson Resolv Sub 120A Active Subwoofer +Samson Resolv SE5/Samson MediaOne BT4 + zvukovka
..s tím, že bych to kupoval na dvakrát..
Naposledy upravil(a) Artie dne 02 led 2015 10:17, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 led 2015 10:17

tom-thak: sorry za pftopic, neda mi to... no neviem tych 70%.. a specialne co sa tyka trance... aspon teda v psytrance, taky ten komercnejsi trance nesledujem... ale v psy je latka zvukovej kvality neuveritelne vysoko, je tazke sa vobec priblizit standardu co ma vacsina releasov pokial nejde o nejake free alebo uplne minoritne undergroudove labely... strasne prisne pravidla, a akonahle nemas tip top zvuk nemas sancu na release...
Naposledy upravil(a) dendy dne 02 led 2015 10:21, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 led 2015 10:20

Artie píše: M-Audio BX8 D2
na nearfield monitory by som sa na tvojom mieste uplne vykaslal.. to su repraky obecne dizajnovane tak, ze sa rata s tym ze sedis blizko nich (radovo do 2 metrov) a plus sedis presne ich ose (cize ich mas namierene na seba, vo vyske svojich usi... akonahle ides dalej/mimo os, posluchova kvalita ide dole, najma basy.. plus - ide o bedne ktorych uloha je vzdy hrat co najviac vyrovnane - nepridavat anu basy, ani stredy, ani vysky, a odhalovat nedoststky a chyby v mixe (inymi slovami hrat co najviac analyticky ako si to pomenoval - to je ich pointa) ... co je super pri produkcii, mixazi a masteringu ale nie dobre pri pocuvani pre bezneho posluchaca...
Artie píše: Ty creativy - nevím co posloucháte vy, ale myslím, že na edm mít přebasováno není moc vhodné. A to mluvím z vlastní zkušenosti, bratr měl logitech Z3000, které budou určitě velmi podobné zvukově a musím říct, že to bylo přebasované jak kokot s prominutím.
pokial viem woofer na tych cretivoch ma vzadu regulator.. samozrejme vacsina blaznov to ohuli na 100% (aj v obchodoch to tak vacsinou maju) a potom sa divia ze to huci.. ja som dlhu dobu mal stare creative 2+1, woofer som mal nastaveny tak na 40% a plus som ho mal na stole medzi satelitmi a nie pod stolom (co je dalsia obrovska chyba pchat to dole pod stol, do skrinky a podobne uchylnosti co kopa ludi riesi) - a hralo to za tie peniaze vyborne... len si prever ci aj ten sucasny model co maju ma ten regulator na subwooferi

biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 led 2015 15:18

artie: tak to ja bych asi za ten peniz volil nejakou mikro vez, nebo jinej adekvatni podobnej "systemek". zase, to co mne prijde zajimave, je cenove nekde jinde (onkyo, yamaha)... ale treba tohle bude za ten peniz mozna taky fajn: http://www.alza.cz/philips-btd7170-d515420.htm

hlavne bych as koukal na konektivitu, aby ti vyhovovala.

jeste me napadla jedna vec, jak bych to resil ja osobne, bejt studentem v dnesni dobe. poridil bych si silnej zdroj 12VDC, autoradio sony s BT za 2 tisice a postavil si k tomu dvoupasmovy regalovky, mozna i z auto speakeru (treba koax KICX (levnejsi), nebo treba DLS (drazsi)).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2015 16:10

dendy píše:pytkin myslim ze v tej cene co ma rozpocet nema zmysel kupovat ziadne nearfieldy, lebo ziadne mu nebudu "basovat" podla jeho predstav...
no moj kolega si prave 2031A kupil a vymenil s nimi povodbe hifi B&W repraky ..a pochvaluje si .. seriozne hifi bedne su prave omnoho drahsie .. a vsetky tie logitechy a gigaworky nehraju tak dobre ..

Odpovědět