Podle čeho mám vybírat monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
TAP

Příspěvek od TAP » 23 črc 2007 08:55

Electrozone a téma poslechových monitorů - to je tragikomická kombinace. Prosím Vás napište někdo zevrubný článek o monitorech a promažte všechny thready které se monitorů týkají. To už dávno nemá žádnou informační hodnotu. Asi v každé branži existuje téma o kterém se dá žvatlat roky a vlastně k ničemu nedojít. Na ezone je to téma monitorů.

Filozoficky se jedná o problém s platónovou jeskyní. Každý zvuk jsou jen vržené stíny našich představ :-)

http://literatura.kvalitne.cz/jeskyne.htm

kexik

Příspěvek od kexik » 23 črc 2007 09:15

na vsetkych podobnych forach je to donekonecna o monitoroch a mikrofonoch... inak to ani byt nemoze a nijak tomu nezabranis

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 črc 2007 09:22

TAP: Clanek by byl asi nej.. stejne mi reknete, kdo z vas ma doma monitory za tu cenu o jaky se tady mluvi. Kdyz se rekne neco kolem 20-30K tak prijde nekdo .. kdo rekne to uz si kup za 40K todle a tamhleto. Stejne si to nikdo z vas neporidi :) Nakonec se tady skonci stejne u monitoru do 12ti tisic pro zacatecniky s monitorama a pak jsou tu ti, co chteji neco vic a o tom uz se tu taky mluvilo az az.. ADAM A7, BM5A, KRK.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 črc 2007 19:23

Takze slubil som tu daku muziku na testovane posluchu .. toto je dobra zmeska vselicoho , kde sa celkom ukaze , co ako hra ..

http://ftp.fluidzone.tv/pytkin/Jazz_Sampler/

pateson

muzika

Příspěvek od pateson » 24 črc 2007 20:24

Pytkin píše:Takze slubil som tu daku muziku na testovane posluchu .. toto je dobra zmeska vselicoho , kde sa celkom ukaze , co ako hra ..

http://ftp.fluidzone.tv/pytkin/Jazz_Sampler/
Díky, stáhnu si také, škoda, že mohu až po půlnoci
Ale jináč su Moravák

Becherius

Příspěvek od Becherius » 14 srp 2007 11:16

Díky moc za ty nahrávky, byl jsem na dovolené, tak si to sosám až teď.
**** Becherius ****

Becherius

Příspěvek od Becherius » 26 srp 2007 13:09

Při pátrání jsem narazil na termín elektronická výhybka bylo to u Genelec. Co si pod tím mám představovat, je to něco důležitého? A taky "LF - průměr kmitací cívky: pasivní zářič ", to je u Mackie. Nevím, jestli se z toho mám radovat nebo to považovat za nevýhodu. :-)

(((tohle jsem musel zeditovat, objevilo se tam plno nesmyslných znaků, a řekl bych, že to vzniklo až po odeslání))))
Naposledy upravil(a) Becherius dne 26 srp 2007 16:56, celkem upraveno 1 x.
**** Becherius ****

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 26 srp 2007 14:04

Výhybka je vždycky elektronická (pokud tedy není řeč o železniční technice ;). Rozděluje se na pasivní (RLC článek mezi repráky a koncovým zesilovačem) nebo aktivní (pásmová propust nejčastěji realizovaná pomocí operáků zapojená před koncovým zesilovačem). Specielní případ aktivní výhybku je výhybka digitální, kde je pásmová propust realizovaná nějakým algoritmem nad vzorky signálu a z D/A už leze signál patřičně upravený.

Becherius

Příspěvek od Becherius » 26 srp 2007 14:16

Jakou doporučujete velikost basáku, Adam A7 i BM5a o kterých se tu nejvíc mluvilo, mají 6,5. Je to náhoda? Kamarád má Event tr8 a ty mají 8. Připomínám, chtěl bych vyrovnaný zvuk, pokud možno slyšet i basové frequence. Poslouchat budu poměrně z blízka 1 - 3 metry. Je velký rozdíl mezi 5, 6,5 a 8 ve zvuku?
Slyšeli jste někdo Mackie HR824 nebo Adam P22A?
**** Becherius ****

Cyril

Příspěvek od Cyril » 26 srp 2007 14:37

Becherius: stokrat se to tu rikalo- 8 palcu vic basu, horsi (propadly) stredy, 6 jakoby min basu ale lepsi stredy, spis se paradoxne doporucuje 6palec, kor do maly mistnosti a stejne, jestli chces solidni basy tak si stejne musis koupit subwoofer... ja mam A7 a na basy si nestezuju. Navic nevim co delas za hudbu, ale stredy jsou opravdu zasadni cast spektra :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 26 srp 2007 16:10

Becherius: Zalezi taky hodne na mistnosti.. ja mam Esi 05 a ADAM A7 a esi maji 5" ADAM 6,5 tusim a v basech je to markatni rozdil. Zvuk adama mi prijde vyrovnany. I kdyz je nemam este poradne naposlouchany pac sem je mel zatim zaple asi tak 20x coz neni moc.. tak uz sem na tom zkousel neco smichat a i kdyz to na adamech este zni nic moc tak sem to vzal na esi a pak do auta na pincek a zni to tam paradne, coz znamena, ze co na nich smicham slusne tak na hifi zarizenich a v klubu bude hrat dostatecne dobre a srovnatelne s vecmi ktere hraju (to je pro me ted ucel)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 26 srp 2007 16:36

Becherius píše:Jakou doporučujete velikost basáku, Adam A7 i BM5a o kterých se tu nejvíc mluvilo, mají 6,5. Je to náhoda? Kamarád má Event tr8 a ty mají 8. Připomínám, chtěl bych vyrovnaný zvuk, pokud možno slyšet i basové frequence. Poslouchat budu poměrně z blízka 1 - 3 metry. Je velký rozdíl mezi 5, 6,5 a 8 ve zvuku?
Velmi velmi velmi zjednodušeně řečeno, se zdá být optimum pro doupásmovku 6-7". ALE ono to nezáleží zdaleka jenom od průměru basáku. Jde o kontrukci měničů, naladění skříně a výhybky.

Lavórek s dírou na středech se dá udělat i s malým basáčkem a naopak kvlaitně udělané dvoupásmo s 8" basákem tímto problémem trpět vůbec nemusí.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 26 srp 2007 16:46

Cyril píše:Becherius: stokrat se to tu rikalo- 8 palcu vic basu, horsi (propadly) stredy, 6 jakoby min basu ale lepsi stredy
Spíš bych to definoval tak, že když budu mít dvě bedny, jednu s 6" a druhou s 8", tak ta větší nemusí automaticky znamenat lepší. I s tím "víc basů" bych byl opatrnější. Jsou to spíš nuance. Rozhodně to není tak, že by jedna měla basy a druhá neměla basy.

Mimochodem, znáte někdo JBL LRC 4300? Má to vestavěné korekce prostoru, digitální vstupy a cenově je to velmi zajímavé.

Becherius

Příspěvek od Becherius » 26 srp 2007 17:08

Cyril píše:Becherius: Navic nevim co delas za hudbu, ale stredy jsou opravdu zasadni cast spektra :)
Je to nový směr, který využívá především freuence do 50 hz a nad 16 khz. Zatím jsem nepochopeným umělcem. Na druhou stranu se moje hudba těší velké oblibě mezi netopýry. :twisted:

Asi mám zbytečný obavy, že to bude v hloubkách hluchý. Díky za reakce.
**** Becherius ****

kexik

Příspěvek od kexik » 27 srp 2007 09:57

becherius: zvaz aj 5" a subbas... tak to mam poriesene ja a mozem len odporucit. na beznu panelakovu cimru staci sub 10", alebo dokonca aj 8" (nenechaj sa pomylit, 8" basak do subu je skonstruovany inak ako ten v dvojpasmovke)

Odpovědět