Podle čeho mám vybírat monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Becherius

Podle čeho mám vybírat monitory

Příspěvek od Becherius » 21 črc 2007 14:05

Dobrý den všem,
Už dlouho uvažuju, o koupi monitorů, protože jsem došel k názoru, že na některé věci prostě sluchátka nestačí. Popravdě si s tím nevím rady. Je to pro mně trochu španělská vesnice. Vůbec nemám představu o tom, kolik palců má mít který reproduktor, co je přiměřený výkon a takhle bych mohl pokračovat.
Potřebuju odposlech, kterému se dá věřit, ve kterém uslyším všechno co potřebuju slyšet. Jako prostor, dinamiku... Míchat budu především folk, rock, ale rýsuje se mi momentálně nějaký pěvecký sbor. Takže bych chtěl asi něco univerzálního.
Podle čeho vybírat moc nevím, poslechnout si svoje věci na monitorech jsem měl možnost zatím u dvou kamarádů, u jednoho všechno co jsem udělal znělo úžasně, hrát v tom bude roli i místnost, která je pěkně obložená kobercem a u druhého který má Eventy, bych vždycky studem zalezl pod stůl, jak to znělo strašně. Te Eventy jsou asi 2x dražší :) Když budu vybírat podle zvuku a testovat to budu na svých věcech, asi taky nebude idální když to bude znít super. Na druhou stranu, když to bude znít na prd tak mně to ke koupi taky moc nezláká :-D
No dost úváh, poraďte mi
1. Co by jste mi doporučili jako referenční nahrávky na testování.
2. Na co se soustředit při porovnávání.
3. Subwaffer ane/ne? Jde mi o věrnost zvuku.
4. Jaká koliv rada stran výběru výtána. :-)

Díký předem za reakce
**** Becherius ****

Cyril

Příspěvek od Cyril » 21 črc 2007 14:12

Uved cenovou hladinu. Jestli do toho chces vrazit min nez tak 15 litru, vyber si podle recenzi a designu, kor jestli jsou to tvoje prvni monitory. Jen muj nazor, ale podle me hovno vykoumas. Resil jsem to samy jako ty a koupil jsem Adam A7 aniz bych je slysel. Nelituju. Jak bych mohl, kdyz nemam srovnani? :)))
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2007 14:18

toto sa tu riesi kazdy den stale dookola... naco zakladas novy prispevok ???

rastis

Příspěvek od rastis » 21 črc 2007 14:28

Pytkin píše:toto sa tu riesi kazdy den stale dookola... naco zakladas novy prispevok ???
ale zase dobre to naformuloval :)

Becherius - treba si pri vybere vypocut aj svoje veci, aj veci, ktore sa podobaju na tie vlastne a "mali by dobre zniet". je predpoklad, ze vlastne veci nemixovane na monitoroch budu hrat dost zle, takze na tych monitoroch, kde budu hrat horsie, tak to su tie lepsie monitory :)

ale je naozaj pravda, ze akekolvek monitory to budu, vzdy je dolezitejsie naucit sa ich spravne pocuvat v danej miestnosti...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2007 14:44

rastis : to je pravda ... ale keby si precital temy o monitoroch , tak vsetko je tam povedane ..

inak jeden z neviditelnych parametrov, je ci ta po 8 hodinach pocuvania tych monitorov z nich nebolia usi .. ked ta po 8 hodinach , ked ides domov , bolia usi .. je dost velky predpoklad , ze trebars uz po 2 hodinach mas unaveny sluch a vsetko co si potom spravil nemusi byt v poriadku ..
a to sa neda inak otestovat , len si ich pozicat a tyzden ich testovat .. asi je to problem pri monitor za 10.000 .. ale ked kupujes monitory za 100 a viac tisic , uz to neni problem sa dohodnut s predajcom a nechat si monitory trebars tyzden na testovanie ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2007 14:47

Inak ak by bol zaujem .. Mam pac CDciek (ktore nam dal clovek , ktory u nas nastavoval novy monitoring) .. Mozem to niekde vystavit .. Fakt dobra zmes akustickych veci .. Kontrabas, klavir so spevom , saxofon .. atd .. na tych nahravkach pri porovnani fakt vidno co ako hra ..

rastis

Příspěvek od rastis » 21 črc 2007 14:51

uploadni, co by nie...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 21 črc 2007 14:55

Pykin: jo to by byla parada!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2007 22:28

Lepsie asi WAV ako MP3 , co ?

elektri

Příspěvek od elektri » 21 črc 2007 22:50

Pytkin: jestli máš CD tak můžeš rovnou udělat Image a je to nejednoduší

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 21 črc 2007 23:01

Cyril píše:Uved cenovou hladinu. Jestli do toho chces vrazit min nez tak 15 litru, vyber si podle recenzi a designu, kor jestli jsou to tvoje prvni monitory. Jen muj nazor, ale podle me hovno vykoumas. Resil jsem to samy jako ty a koupil jsem Adam A7 aniz bych je slysel. Nelituju. Jak bych mohl, kdyz nemam srovnani? :)))

presne tak. takhle nejak to bude.

Becherius:
Jestli zatim nemas zkusenot s monitorama, kup nejaky levny monitory kolem 10.000 Kc na dopouceni. Az tu bednu koupis tak pocitej s tim, ze az po hodne dlouhym case se naucis cist z ni dostatek informaci. Ze zacatku budes schopnej rozpoznat jen pomer basu vejsek vzhledem k jinejm bednam, ale casem se ti zacnou ukazovat detaily ktery predtim tvoje ucho nemumelo hledat. Pak az budes mit naposlouchany tve prvni monitory, at uz budou jaky koliv, tak pak treba zainvestuj vetsi penize jdi a kup jiny kvalitnejsi - tou dobou uz budes mit predstavu zalozenou na zkusenoti z monitoru ktery budes znat. Pak az budes mit dalsi monitory budes mit opet lepsi moznost srovnani. Kazdopadne do zacatku nema moc smysl kupovat neco drahyho.

Mimochodem - v levnejch monitorech neni treba moc spekulovat, vsechny hraji tak nejak podobne. Takze pak skutecne muzes koupit vpodstate podle designu ; ) moc za tyhle penize neni co pokazit, takze se nemusis bat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 črc 2007 23:05

Podla mna drahe maju zmysel, ak na ne mas ... A opat pripomeniem , co sa tu uz zacalo brat v poslednej dobe vazne , ze sa treba okrem monitorov zaoberat aj akustikou miestnosti , v ktorej tie monitory budu umiestnene ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 21 črc 2007 23:36

ECSON WALDES: uplne presne jak rikas. Taky sem koupil levny Esi a pripadalo mi, ze to ma neskutecnej zvuk. Ted uz vim, co hledat .. presne jakou informaci v mem hudebnim stylu.

2All: K te mistnosti - psali jste ve vedlejsim threadu, ze to merite apod. zkousel nekdo z vas sve monitory poslechnout v ruznych mistnostech?
Ja ac ne cilene, tak se mi to povedlo slyset je asi ve 3ech ruzne velikych a ruzne plnych mistnostech. U me doma hrali nejlepe (usuzuju tak, ze co sem smichal doma tak hralo lepe, nez co sem na tech samych monitorech slysel v ostatnich mistnostech.) Docela sem se zdesil, kdyz jsem nearfieldy slysel na obyc stolku ve velkem prostoru. Basy, ktere tam nejsou nic moc tak tam nebyly uz skoro vubec :D a jakmile jsem se trosku vzdalil vic od stolu, tak odrazy jako blazen. To bohudik doma nemam :)

Becherius

Příspěvek od Becherius » 22 črc 2007 11:56

Díky všem za reakce,
Všechny témata týkající se monitorů jsem si prečetl. Nové téma jsem založil pro to, že většina diskuzí se týkala srovnání určitých typů a mně spíš zajímalo jak vybírat. To jste ve svých odpovědíchy myslím vystihli.

Pitkyn: O to cd bych měl určitě zájem, jestli najdeš možnost, jak ho dát někam na net, tak dej vědět.

Díky že jste mně trochu umírnili co se týká investice. Já když něco kupuju, tak začnu u těch nejlevnějších modelů a nakonec koupím ten nejdražší (aby to jako už bylo), to se mi tady naštěstí nemůže podařit :twisted: koupím něco levnějšího a časem to vyměním.

Ještě by mně zajímal váš názor na Subwafer, chtěl bych dobře slyšet i basy, ale nerad bych aby to nějak pokazilo vyrovnaný poslech.
**** Becherius ****

Becherius

Příspěvek od Becherius » 22 črc 2007 12:00

Jinak, už to tady někdo naťuknul, jak monitory v místnosti umístit, měl bych to mít okolo nějak zatlumené? Kamarád si dává za monitory molitan.
**** Becherius ****

Odpovědět