Subwoofer BEHRINGER TRUTH B2092A

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 09 bře 2009 21:05

Pokud muzu doporucit tak spis nez ten Ulibas se mi k malejm Truthum odsvedcil subik od EMU ... ma oznaceni PS12. Je moc hezky udelanej, skvele vybavenej a hraje ciste (nerezonuje sam o sobe).
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

rolas

Příspěvek od rolas » 10 bře 2009 15:56

safa píše:Pokud muzu doporucit tak spis nez ten Ulibas se mi k malejm Truthum odsvedcil subik od EMU ... ma oznaceni PS12. Je moc hezky udelanej, skvele vybavenej a hraje ciste (nerezonuje sam o sobe).
Určitě bude skvělej ale já 16tiss na sub nemám...Ale asi pujdu dříve do zvukovky než do subu...

kexik

Příspěvek od kexik » 10 bře 2009 17:46

http://www.amazon.de/JBL-aktiver-Watt-S ... _pr_sims_t

lacny a dobry 10palecnik... a je ich viac

rolas

Příspěvek od rolas » 11 bře 2009 19:56

kexik píše:http://www.amazon.de/JBL-aktiver-Watt-S ... _pr_sims_t

lacny a dobry 10palecnik... a je ich viac
Dik za nabídku ,nevypadá špatně ale má docela nic moc frekvenční rozsah (50 -150hz) což moje monitory umí zahrát...

fova

Příspěvek od fova » 11 bře 2009 20:16

Moje Adamy hraji podle dokumentace od 46Hz, ale mereni mericim mikrofonem ukazalo, ze vyrovnanou charakteristiku maji az od 80Hz.

Truthy tech 50Hz mozna zahraji, ale s vypetim vsech sil, bude to znit strasne a s veeeeelkym utlumem.
Takze ten sub ma urcite smysl.

rolas

Příspěvek od rolas » 11 bře 2009 21:05

fova píše:Moje Adamy hraji podle dokumentace od 46Hz, ale mereni mericim mikrofonem ukazalo, ze vyrovnanou charakteristiku maji az od 80Hz.

Truthy tech 50Hz mozna zahraji, ale s vypetim vsech sil, bude to znit strasne a s veeeeelkym utlumem.
No jak říkám ,první pujdu do zvukovky a později asi do subu ale chtěl bych tak frekvenci minimalně pod 30Hz

nunu

Příspěvek od nunu » 11 bře 2009 21:19

A nejlepe ty suby dva, potahnout je krapet vys s delenim, srovnat faze, sladit s monitorama, vybrat neco s rozumnyma reprakama a mame tady tripasmo jak vysite. Mimochodem sub je cesta do pekel, sladit to nejde, je to dobre tak na kino a tuctuc -))))

Jinak 50Hz mi zahrajou i repracky v notasu ktery mam ted tady, otazkou je jak, coz vetsine lidi tady nedochazi.

Chtit po A7-ckach, po chudinkach aby rozumne hraly od 80Hz, to proste nejde, v tech mistech je velmi mnoho energie, ten reprak to proste nemuze vyzarit. Proto na basy pouzivame od 12" vic ktere uz zprostredkuji realnejsi zazitky -)))

nunu

Příspěvek od nunu » 11 bře 2009 21:22

rolas píše:
fova píše:Moje Adamy hraji podle dokumentace od 46Hz, ale mereni mericim mikrofonem ukazalo, ze vyrovnanou charakteristiku maji az od 80Hz.

No jak říkám ,první pujdu do zvukovky a později asi do subu ale chtěl bych tak frekvenci minimalně pod 30Hz
Tak pokud budes chtit aby to i rozumne hralo, tak uz ted zacni setrit, zadne zenske, cigara, zadny chlast a vsecko do prasatka :lol:

kexik

Příspěvek od kexik » 11 bře 2009 22:03

nunu: nemas celkom pravdu v tej pravde co si napisal. sub sa da hodit do vysky satelitov, zrovnat, a mas 2.5pasmo. alebo kupit dva suby, urobit z nich a satelitov snehuliaky, zrovnat ich dcx2496 a este stale si na polovici rozpoctu pre matrixyz frcu a zodpovedajuci koncak (hovno na polovici, na tretine)
ale to chce vediet pomerne presne co robis, samozrejme, co rozhodne nie je rolasov pripad
rolas: ad <Dik>
HA-HA-HA
ulibedne zacinaju velmi opatrne tak na 65Hz, na 80Hz oslnia masivnym hrbom a potom idu v podstate dost rovne. hlavny problem tvojho konceptu je ze ulibedne hraju za svoje peniaze pomerne vyvazene a DOST basovo. ako satelity s vyhliadkou na lepsi zvuk je problem v tom ze oni NEMAJU ziadne stredy a ani dobre vysky.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 bře 2009 22:15

Hmm, jen takova drobnost, jak je velka ta mistnost, kde chces, aby to hralo tech 30Hz?

nunu

Příspěvek od nunu » 12 bře 2009 00:06

No, jenomze to bude hrat poplatne tomu ulimu -) Mam ho doma, rozkuchany, dostane chlapec tunyng jak cyp -))))) Kdyby Uli nebyl píííč, mohl by delat se stejnyma nakladama a dva rady lepsi veci. Dobre, s o fous vetsima. Jenze je to uli a ten se s nicim nesere -))

Kermitak: asi tak jako mensi telocvicna -)))

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 12 bře 2009 14:31

... maji tam napsano v jaky toleranci ? To prece neni mozny z by si takovej seriozni vyrobce dovolil takhle nestydate lhat svym zakaznikum.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Keitaro333

Příspěvek od Keitaro333 » 12 bře 2009 19:37

safa píše:

... maji tam napsano v jaky toleranci ? To prece neni mozny z by si takovej seriozni vyrobce dovolil takhle nestydate lhat svym zakaznikum.
fova: To je podla mna blbost, ako a kde si to meral? Prip. nemas basreflex prilis zapchaty tou vatou zvnutra? Ja com som skusal tak maju aj nad 46hz celkom rovnu chrakteristiku - v ramci moznosti mojej neupravenej miestnosti.

safa: 46hz +-3db

fova

Příspěvek od fova » 12 bře 2009 22:50

Mereno mericim mikrofonem Behringer ECM8000 umistenym primo pred reproboxem.
Kdyz vezmu graf zleva, tak na 46Hz jsem na -10dB, pak je prudky hrb nahoru, takze na 50Hz jsem zase kolem +10dB (tenhle hrb vytvari bassreflex), nasledne to pada dolu na -10dB nekde kolem 65Hz a pak to pomalu zase zacne lezt nahoru. Kolem 80Hz uz jsem na 0dB a pak uz je to vicemene rovne.
Muze v tom mit nejaky vliv mistnost, ale moc tomu neverim, protoze mam slusne akusticke upravy.
Bassreflexovy otvor je volny, nemam ho nicim zacpany.
Kdyz jsem provadel mereni, zkusil jsem ho take pokusne zacpat kusem molitanu a jedina zmena byla v tom, ze se ten hrb na 50Hz cely posunul vice dolu. Takze uz nebyl +10dB ale 0dB. To by mohlo byt zadouci, ale propad na 65Hz, ktery byl puvodne -10dB se touto upravou take posunul nize - na -20dB. Takze jsem molitan zase vyndal.

Na Gearslutz se zastupce Adamu pro Spojene staty v diskuzi otevrene priznal, ze ta bedna hraje slusne az od 80Hz, coz potvrzuje moje mereni. Nekde bych to tema nasel, kdyby byl zajem.
Podle me Adamove tuhle bednu vyrobili s tim, ze se predem pocitalo se spojenim se Subem8.

Jak jsi to meril ty?

kexik

Příspěvek od kexik » 12 bře 2009 23:43

to znie ako spinavy trik s podladenym basreflexom, ktorym sa dosiahne to, ze bedna sice hra subjektivne hlboko, ale ten spodok si viacmenej vymysla. korektny navrh by naladil basreflex vyssie, takze by na 60Hz nebola jama, ale to by sa nemohli pisat recenzie o prekvapivo hlbokom base. je to bezne pri mnohych hifi bedniach, tam to ale ma zmysel, pretoze to hodne sprijemnuje prednes lacnych reprakov. pri monitoroch to ma za nasledok jav, ktory ma pekne ceske pomenovanie stejnobas. vsetky basove nastroje farbi ten hrb narovnako

Odpovědět