Toaletak cez vyskace NS10?:)

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
gambler

Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od gambler »

Ma niekto z vas Yamaha NS10 studio (tie novsie horizontalne)?Lebo podla informacii co mam by mali mat upravene vyskace oproti prvotnym domacim Hi-fi NS10 na ktore sa pouzival toaletak na prekrytie vyskacov...
Ide o to ze mam pocit ze aj tieto horizontalne maju brutalne neprijemne stredo-vysky..Pocuvam ich dva tyzdne,chcem si na ne zvyknut,no dnes som prelepil vyskace toaletakom lebo uz ma z nich boleli usi..A to pocuvam potichu..
Neviem nemoze to byt miestnostou ze hraju tak ostro,alebo su pokazene?
Lebo ako vravim tieto horizontalne by uz vraj mali mat tie vyskace osetrene ci?
Naposledy upravil(a) gambler dne 30 zář 2018 20:55, celkem upraveno 1 x.

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Toaletak cez vyskace?:)

Příspěvek od lavender »

hlavu si si neskusal omotat toaletakom? ;)



gambler

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od gambler »

Hm zaujimave..By ma zaujimalo ci to teda maju v studiach tak poriesene ako ten Bob Hodas odporuca? Lebo ten toaletak som fakt ze videl akurat u Joe Chiccarelli,inak nikde inde, takze sa to uz asi moc nepouziva..Mozno by nebolo odveci Yamahy predat a kupit tie Avantone CLA 10 tie uz tam maju nejake modernejsie upravy tusim aj co sa vyskacov tyka..

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od Stan »

NS-10 jsou vic ostrejsi, kazdy ma jiny sluch a proto se pouzivaji nejaka reseni jak nato, nebo taky vubec zadna. Kazde je individualni.

Uživatelský avatar
mando
Příspěvky: 375
Registrován: 13 srp 2008 09:29

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od mando »

mali by mat, asi ns10 nie su pre teba, urcite by som nekupoval tento typ reprakov ked ti nesedia

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od c9000 »

Nevim teda s tim toaletákem :) Co to je za fór. NS10 hrajou strašně malo výšek, (oproti moderním monitorům) od 16k to jde dolů takže zastřít i tu trochu výšek papírem mi přijde blbost. Hraje ti to nepříjemně "nejspíš" ze 2 důvodů : 1: akustika a umístění monitorů , 2 nejsi na to zvyklý. Horizontálně by to mělo být o trochu lepší ale mě to nikdy tak nepřišlo.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od Fractal »

Jsem někde četl, že Harmasanu stoupl zisk, díky velké poptávce uživatelů Ns10, protože prý má nejvyrovnanější propustnost od 7kHz nahoru ze všech hajzlpapírů

gambler

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od gambler »

Uz som to dal prec, musim si asi len zvyknut.:)Strasne mi vadia frekvencie od 2khz po 6khz na nich.Furt to tam vytrca aj na profi nahravkach.Neviem jak mixovat na nich,na ktore frekvencie sa sustredit.Mixcube su ovela jednoduchsie aj ked zneju trochu podobne.
Fractal-Kleenex su najlepsie:)
Mando-tak clovek musi vyskusat.
C900-tak s tym toaletakom su fakt prijemnejsie na posluch..Ale ono je to asi blbost a nepouziva sa to.

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od lavender »

ale sak vies - ked ta nieco velmi vyrusuje na zvuku,
je treba od toho ist. zvlast ked sa ti neda s tym robit.

invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od invisible_E »

za A: ak si na nich pustis top refrencne nahravky a zneju vsetky na prd bude to chyba bedni a asi aj priestoru

za B: ak si len proste isiel v slapajach ‘ vsetky top studia producenti ich maju je to musthave ‘ a napriek podla prispevkov obrovskemu casu penazi a energie cosi tomu venoval to neni ono a nenasiel si tam ten zazrak co si hladal, treba sa nadychnut a radse z kratsej cesty vsetko predat a odist kludne k takym monitorom ktore ‘citis’ alebo skusit niekoho kto to preniesol do sucastnosti teda tie avantone..

je to dobra skola a netreba sa v tom stratit, ja som takto stratil rroky a tisice eur ked som chcel mat presny set up z minuleho storocia a niekedy je to proste len slepa ulicka a treba si to priznat a ist dalej a venovat sa hudbe samotnej nie hodinam nad interentovymi forami o veci ktora ma sluzit na konci na nieco ine..

nech sa dari :palec+:

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od dendy »

Haha, ked som si precital nadpis, chytil som sa za hlavu. Ked som otvoril thread a uvidel tu fotku, chytil som sa za hlavu 2x. Hovorim si "to je co za kokotina, ved to musi sposobovat ze sa tie vlny budu odrazat naspat do tweeteru, niektore sa vyrusia koli fazovemu posunu, ine sa zosilnia a vo vysledku to urobi hreben na frekvencnej charakteristike - cize to spravi veci vlastne o dost horsie"

Potom som sa zacital do toho clanku. Fajne merania, analyza, super, respeekt ze si s tym dal chlapik namahu. A na konci hehe - chlapik dosiel presne k tomuto zisteniu :-D :-D
Stan píše:
30 zář 2018 21:26
NS-10 jsou vic ostrejsi, kazdy ma jiny sluch a proto se pouzivaji nejaka reseni jak nato, nebo taky vubec zadna. Kazde je individualni.
myslim ze ked uz niekto chce NS-10 len mu vadi uplne top spektrum, jedine spravne riesenie (okrem kupy inych bedni ;)) je dat pred bedne nejaky kvalitny pasivny EQ a ubrat tam kde to moc "reze usi" .. Idealne nie podla ucha ale premerat to..

Nudzove riesenie pre toho kto ma hlboko do vrecka je hodit na master nejaky fakt dobry EQ (FabFilter Q2 ?), sweepnut si s bielym sumom vyssie spektrum, nastsavit si krivku EQ a ubrat tam kde to moc "syci" a ptom to pouzit ako default preset v kazdom projekte ... Nebude to uplne idealne, ale stale je to 1000x lepsie riesenie ako lepit hajzlak na tweeter co mi pripada ako neist s vaznou chorobou k lekarovi ale sediet doma a modlit sa ze panboh pomoze :-D :-D :-D

Dalsia vec je ze cim je clovek starsi tym horsie pocuje vyssie frekvencie (nezvratny proces pri starnuti), takze mozno prave tato charakteristika NS-10 z nich robi super bedne pre starsich :-)))

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od ZFarkas »

No něco na tom bude, že toaleťák tlumí výšky - právě jsem přišel z 🚾 a musím potvrdit, že zrovna když jsem si vytíral kloaku 2-vrstvým Harmasanem, tak jsem si uprcnul a zvuk byl spíše takový sametově zastřený, zatímco když jsem si předtím prdnul ještě bez zakrytí kloaky papírem, šly i prezencové výškové frekvence prdu krásně do prostoru. Je ale fakt, že tvar mísy je trychtýřovitý a velice se podobá zvukovodu horny, navíc je hladký a kameninový, takže vlastně ideální na směrování zvuku a s minimálním zkreslením.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Toaletak cez vyskace NS10?:)

Příspěvek od Pytkin »

NAtiska sa otazka , ci to prelezie mixom ..

Odpovědět