Unity Audio The Rock - monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Ivo
Moderátor

Re: Unity Audio The Rock - monitory

Příspěvek od Ivo » 03 zář 2010 08:34

Kermitak píše:Zajimavy ze v ty SOS recenzi tvrdi ohledne sumu presny opak toho co Ivo.
To tvrdí i autor, bylo by moc fajn kdyby to byla jen anomálie tohoto páru, ty bedny fakt znějí výborně ... ale že to šumí, potvrdil i Vey ... s tím rozdílem, že jak říkal, jemu by to nevadilo :wink: Na rozdíl od SOS jsem měl pocit (opět potvrdil i Vey), že tyhle bedny nejsou až tak moc citlivé na umístění, jednak to znělo velmi podobně, at jsme poslouchali v kterémkoliv bodě místnosti a jednak at jsem je umístil blíž, dál apod., zvuk byl pořád konzistetní, na rozdíl od malých Geithainů, které na toto byly mnohem citlivější (asi i díky otevřenému basovému driveru). Zkoušeli jsme poslouchat všechno možné - elektronika dusala mohutně a čistě, jak na mnohem větších bednách a výšky krystalicky čisté, ale bez jakýchkoliv nepříjemných ostrostí ... pěkně to znělo i na pop, rock, i na Bacha a Mozarta ... Za tu cenu je to fakt pěkné a pokud mi pošlou nešumící pár, sám si je koupím ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 03 zář 2010 09:50

Ty bedny se nevyrabi po parech, tzn. pokud je vada v obou, asi bude vadna cela serie a je zvlastni, ze o tom nevi.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 zář 2010 09:58

Kermitak píše:Ty bedny se nevyrabi po parech, tzn. pokud je vada v obou, asi bude vadna cela serie a je zvlastni, ze o tom nevi.
Jestli tady třeba nemáme jinou elektriku nebo já nevím ... Ale jedna věc je jistá: pokud v SOS píšou toto, tvrdí to i autor a do nebes to chválí i jinde, asi by to nedělali při této úrovni šumu, což je dobrá zpráva. Technické příčiny nejsem schopen komentovat ani odhadovat ... No uvidíme. Věřím tomu že tak skvělé bedny v reálu musí mít i tyto parametry OK ... posílám je ted zpátky, mrknou na to a pošlou znovu

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 03 zář 2010 10:35

Jinak Robjohns si v te recenzi stezoval na problemy s prostorem, jakou mas zkusenost? White chvali v recenzich vsechno, ale Robjohnsovi se da celkem verit.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 zář 2010 10:49

Nevšiml jsem si něčeho takového. Je známé že Geithainy mají obzvláště krásný stereo prostor a hloubku, ale při přepnutí na rocky se to nijak radikálně nezměnilo ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 led 2011 23:09

Takže v mezidobí zjistili odkud zmíněný šum pochází, změnili součástku a mělo by to být již tiché (a ta součástka se dá vyměnit i ve stávajících bednách). Protože to byly opravdu jedny z nejlepších nearfieldů co jsem zatím slyšel, navíc za velmi příznivou cenu (cca 45k za pár), řekl jsem si , že zaplním své prázdné nearfieldové stojánky a jako první vlaštovku 2011 si je pořídím do studia ... (když jsem v tom roce 2010 nakupoval tak málo :) Pěkně se doplňovaly s velkými Geithainy ...

Měly by tu být za pár dní ...

Takže kdyby někdo zatoužil si je poslechnout v akci, je kdykoliv vítán :wink:

Trochu updatovali stránku o nich: http://www.unityaudioproducts.co.uk/the-rock.php

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 06 dub 2011 21:46

Nemá te je někdo z Prahy?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 dub 2011 22:45

To pochybuju :wink: Ale u mě už se opět pěkně udomácnily a jsem z nich velmi nadšený. Zmíněný předchozí šum je skutečně odstraněn a jsou ted velmi tiché. Mám je ted jako alternativní bedny ke Geithainům a velmi často na ně přepínám - dává to trošku jiný a velmi užitečný pohled na věci. Jako hlavní monitory do menšího studia - ideální

Kdyby si chtěl někdo kdykoliv poslechnout, není problém

Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 kvě 2011 09:42

Tak už přicházející nové rock "boulder" monitory - docela velké :) Jsem zvědavý. Vypadají skvěle

http://www.unityaudioproducts.co.uk/boulder.php

Obrázek

Odpovědět